• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Boj Automat vs. Manuál

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Mám dotaz ohledně mechanismu/algoritmu výpočtu bojů v automatickém režimu.
V režimu Manuál je vše jasné, kromě jednotek je důležité i bojiště, které omezuje nebo zvýhodňuje určité jednotky.
Nicméně mne zajímá, jak to funguje v automatickém režimu.
Je v Automatickém režimu zahrnuto i konkrétní bojiště nebo výpočet probíhá na nějakém "univerzálním" bojišti?
Pro srovnání uvedu možnost simulace v Architektovi, kde se dá nastavit vše kromě konkrétního bojiště.
A s tím související - jaký je rozdíl mezi automatem v prohlížeči na PC a v Mobilní aplikaci.
Prosím jen konkrétní odpovědi, ne dohady :)
P.S. Vím, že se to dá určitým způsobem "vydedukovat", ale pořád to bude jen dohad.
 

Lovec Krys

Legenda
Výpočet probíhá na stejném bojišti jako manuál (funguje to stejně, jako když si pustíš manuální boj a dáš dokončit automaticky, jen nevidíš ty tahy jednotek).
Rozdíl mezi pc a apkou je ten, že v apce nemáš možnost pustit manuální boj.
A v podstatě jediný rozdíl mezi manuálním bojem a automatickým je "inteligence" automatu (stačí se na pc podívat na ten automatický pohyb) - prostě automat hraje blbě, proto, pokud máš čas, chuť a nějaké ty znalosti jednotek, vyplácí se jet manuálně (menší ztráty jednotek).
 

GorGlin

Veterán
byly doby kdy to šlo, Puffin zvládal otevřít hru se vším co k tomu patřilo
ted nevím, dlouho jsem to nezkoušel
 

SmolicekPacholicek

Kolemjdoucí
Dík za rychlou odpověď :)
Ten manuál na vyšších úrovních používám, primárně s jednotkami s nejvyšší iniciativou, a po "analýze" bojiště případně uteču a jednotky předělám. Že automat hraje blbě vím, jen jsem si nebyl jistý s tím bojištěm.

Ještě k mobilní apce - tam je škoda, že nejde manuál (aspoň pohled na bojiště by se hodil), a nepříjemné je taky to, že nejsou u jednotek kromě hvězdiček vidět ani specializace a speciální útoky.
Ale co mě obzvlášť zajímá je, jestli obě platformy používají stejného "imitátora" boje, tedy jestli výpočet probíhá na serveru nebo přímo v apce/na PC - pak by mohl být jeden z nich "inteligentnější".
A je škoda, že se u automatu nedají nastavit možnosti (defenzivní, ofenzivní apod.) jako v Architektovi :(
 
Nahoru