• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Záhada Astersix

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 35985
  • Vytvořeno

Deleted User - 35985

Guest
Elvenarský princ se ztratil! Dědic elvenarského vládce se pohřešuje!

Dnes ráno, když šly komorné vzbudit následníka elvenarského trůnu, čekalo je nemilé překvapení! Princova postel byla prázdná! Král vyburcoval všechny své strážné, včetně svého nejlepšího královského stopaře, a ti společnými silami přišli na ......


Záhadu zmizení prince z pokoje.

Se smíchem podávali hlášení králi.

„Mluvte postupně a od začátku“; překřičel je vladař „vůbec vám není rozumět.“

„Brzo ráno byla pěkná přeháňka“; povídá promáčený strážný, který měl službu „a všechny stopy jsou pryč.“

„Ve službě jsi usnul.“ Král vidí důkaz.

Strážný hlídající dveře mladého pána se dobrovolně přiznává: “Též jsem kontroloval stav své duše, ale jenom na chvilku. Určitě by mě nepromazané dveře probraly.“

„Stav panství není předmětem této diskuze. Modernizace je již naplánovaná.“

„Ptala jsem se znovu objevených elementálů a ti povídali, že se nebudou plést do rodinných záležitostí a že prý stejně není koho hledat “; povídá služebná.

Panovník ukazuje a hlavou pokyvuje všemi směry. Všichni sborově odpovídají „ano zámek jsme prohledali celý.“

Stopařovo hlášení. „Oknem určitě neodešel. Na stěně nejsou žádné známky poškození omítky.“

„Proč se tedy pořád smějete?“ Rozpovídal se král. „To už je tady nová rasa a prince unesla? To bychom se přece dozvěděli od elfů, kteří stráží v lesích za každého počasí, ve dne i v noci. Orkové na pláních by přece také dali vědět o změnách v okolí. Nezdá se mi ani mlčenlivost víl, které vše hlásí jako první. Zavolejte knihovníka.“

Suchý strážný otevře dveře a všichni výbuchem smíchu ještě více hlučeli. Viděli ho za dveřmi, jak se sotva drží na nohou a záchvatem smíchu se drží za břicho, až stříkají slzy z očí.

„Přestat a vysvětlit.“ Panovník nechápe co je k smíchu.

Knihovníkovi se podařilo uklidnit se a povídá: „Víte, jak jsem vám říkal před lety, že za panovníkovou koupelnou by měla být tajná místnost a nepodařilo se nám přijít na způsob otevření, proto není nikde v plánech zakreslená. Tak mladému pánovi po včerejším veselí se podařilo onu místnost otevřít.“ Král vykulí oči a dál poslouchá. “Ona ta místnost je ta vyprazdňovací, kam ráčí vaše veličenstvo chodit každé ráno. Jenom obsah padá jinam. To by vám potvrdil Lojza, aha tak ještě tu není.“

„A takhle jste našli prince.“ Král se dá také do smíchu.
 
Nahoru