• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Armáda

DeletedUser4336

Guest
Ono hodně záleží na druhu turnaje, a od toho se odvíjí náročnost. Taky záleží na fázi hry a vylepšených divech. Někdy se prostě některý exemplář cvičí rychleji než druhý. Např. když je cvičiště před výzkumem, tak se velmi zdlouhavě cvičí psi, kteří jsou klíčoví v některých soubojích. Pak je takový turnaj obtížný, protože jich mnoho popadá a nestíhají se cvičit. Jinak to co se používá za jednotky asi taky dost záleží na druhu turnaje, každá jednotka je na něco jiného dobrá (a teď nemyslím obecné vazby podle druhu jednotek). Kasa má spíš vyrovnané universální jednotky, ale zase relativně měkké nebo ne tak výhodné, ostatní mají v určitých soubojích lepší jednotky,a le musí se vědět kdy je použít.
 

Lovec Krys

Legenda
@Semtexx Před postavením Časového skoku jsem hrál turnaj na 5*, občas na 6* (6.* vyžaduje bez časového skoku odehrát jedno kolo během středy nebo čtvrtka kolem poledne (cca 10-13h)).
Nyní díky časovému skoku hraji turnaj vždy na 6* a navíc ušetřím i 1 jídlo pro fénixe, když si přivstanu 2x týdně (ve 2 vlnách večer-ráno-odpoledne, s úrovní 16 mám mezeru mezi koly jenom něco přes 8h, tzn. s minimání mezerou mezi 1. a 3. kolem 16-17h stíhám i s rezervou na 24h působení nakrmení fénixe).

Pro cílové body kolem 2k bodů lze v pohodě hrát jenom s kasárnami (2k bodů je i s rezervou na 10. truhlu (10 truhel = 40000 = 25x1600 bodů). Pro minimum (=1600 bodů) stačí vyčistit prvních 8 provincií na 5*, což dá 1680 bodů a na to v pohodě stačí kasárny (+ nějaké ty suroviny na výkup, když dojde armáda anebo jsou střety moc náročné (= vysoké ztráty) a to zcela i bez použití fénixe).
U 20. provincie se bojuje s armádou o velikosti celých jednotek, u 40. provincie pak je to dvojnásobek. Od velikosti armády se také odvíjí velikost výkupu. Nedá se říci, že by se to vyloženě lámalo, ale prostě to postupně narůstá. Výkupy v opravdu vysokých provinciích tak z poměrně malých částek mohou narůst do docela velkých čísel.

Jako základní konfiguraci jedu nejméně 30 provincií na 2* a 25 provincií na 6*, což stačí na cca 7k bodů. Pokud to turnaj dovolí, tak na první 2* jedu i více provincií, v některých turnajích kvůli většímu zisku VB do divů až po maximum, které mám kolem 50 provincií.
Vhodným použitím jednotek ze cvičiště nebo tábora lze při vhodné kombinaci nepřátel minimalizovat ztráty ve střetech (přinejmenším na prvních *, než nepřátelé dostanou přesilu). Neboli jednotky ze cvičiště nemají tak vyrovnané bonusy jako jednotky z kasáren a toho lze taky využít (nepřátelé jsou na tom obdobně), i rozdíly v iniciativě lze v některých turnajích využít.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Já jsem na tom podobně jako @ElfNostradamus, jen nepoužívám kerbery, protože jsem ani nepostavil Prameny vítězství, pro urychlení výroby na cvičišti.

Pohybuji se mezi 3500-4000 body a aktuálně nejsem bez urychlovačů schopen vyrábět více jednotek. Vykupuji jen nesmyslné boje na vyšších hvězdách (většinou obsahuje 8 jednotek). pravidelně jedu do 20 provincie na lvl 2. pro VB a vždy prvních 10 na 6 hvězd. Do 15 provincie jedu operativně do 4 hvězdy na další VB, podle situace (body na 10 truhlu, stav rezerv armády)

Tip pro elfy: Postupně je lepší přecházet na květinové princezny (místo čarodějnic) a Ropuchy (Golemy bude dostatečně zajišťovat Chrám ropuch). Já osobně jsem na ně přešel až v konstruktů, kdy jsem měl čas experimentovat s jednotkami, takže sami si musíte přijít na to, kdy začínají být efektivnější jednotky z Tábora žoldnéřů.
Jedno je, ale jisté: dokud ta jednotka nemá dvě hvězdy, tak ji ani nezkoušejte :D
 

DeletedUser5921

Guest
Ahojte, mozete mi prosim napisat podla vas najefektivne jednotky pre boje za ludi. Som v elfoch, turnaj robim pravidelne dve hviezdy na vsetky provincie plus prvych 9 na 6 hviezd. Bojujem iba na mobile cize automat a kde hrozia vacsie straty vykupujem. Neskor chcem postavit rovno tabor a preskocit cvicisko a potrebujem vediet podla vasho vyberu na ktore divy sa sutredit. Takisto potrebujem vediet ake narocne su vykupy na orkoch a ak vykupujete ako to riesite? Zbrojnicami ak ano kolko je dostatocne mnozstvo alebo lepsie divom?
Dakujem moc za odpovede
 

DeletedUser4336

Guest
No, ony kvetinové kouzelnice (popř. princezny, které ještě nemám) jsou dobré ale především proti množstvím jednotkám těžkooděnců, naopak ne moc dobré jsou proti řadám obrněných střelců, např. dělostřelců, kde celkem ztrácejí životy. Vždy je třeba si tyto vazby uvědomit a sestavit podle nepřátel armádu (např. vidím převahu dělostřelců, pošlu raději čarodějky, které sice dost ztratí, ale zase se mi o něco rychleji cvičí, když vidím převahu těžáků, pošlu kouzelnice, protože vyjdou téměř bezeztrát (v opačných případech by byly ztráty větší)). Ono je to vždy zhruba přesně ohvězdované v náhledu jednotek, a má to nejspíš své opodstatnění. Ropuchy jsou v určitých soubojích dobrá volba, ale ještě jsem je moc nevyzkoušel, protože jsem je teprve nedávno vylepšil na druhou hvězdu. Na psy, ač umírají po řadách nedám dopustit, ta jednotka nemá ve hře náhradu, taky jsem jich měl často nedostatek a musel jsem je nahrazovat, ale prostě to nebylo ono.
 
pokud jde o divy, tak hlavně nabušit produkci jednotek => jehly, val, houbičky. No a potom divy, které ti posilují jednotlivé jednotky. Ale základem je rychlost a množství výroby. Kasárna (a další) ti musí jet nonstop a rychle
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Pauleo Řekněme, že to platí dokud nejsou kouzelnice na 3 hvězdách, ale výhoda kouzelnic oproti čarodějnicím je v dosahu. A díky dosahu jim nevrací úder orkové dezertérové a všeobecně mají lepší šance na přežijí, a jsou efektivnější v komplikovaném terénu (bažiny např.). Já je používám a vyrábím primárně, čarodějnice dělám pasivně přes oblačnou akademii, která i urychluje cvičení v táboře žoldnéřů. V bažinách i excelují ropuchy, protože přestřelí mapu, takže neřeší terén jako golemové. Jinak je dobré golemy s ropuchami kombinovat.

@PankerSK Lidi mají dobré jednotky v základu, jediné co si třeba do vyrábí navíc jsou kerbery a někdy i Orky stratégy z cvičiště.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
Fjorgyn >> Se vším souhlasím, ty žáby musím ještě pořádně prověřit. Golem má výhodu, že oslabuje jednotky, ale jinak je strašně slabý na zranění a má malý dosah. Ty kouzelnice vím že mají dosah, ale jak nepřevažují těžkooděnci, tak dostávají na automat dost na prdel a někdy skoro nerozeznám rozdíl. Takže když na obrněné střelce pošlu v normálním terénu čarodějky, tak dostanou sice zranění, ale ušetřím si kouzelnice na souboj beze ztrát, kde by jinak čarodejky dostaly taky na prdel. Ono asi záleží na konkrétním turnaji, třeba tady mramor nebyli orkové, ale minometčíci, tam se odstup nevyužije a solí je i za kamenem. Až budou mít kouzelnice tři hvězdy, tak to zase bude o něčem jiném asi, ty zatím nemám.
 

Lovec Krys

Legenda
@Pauleo Ropuchy jsou dobré se svým dostřelem (pro elfy, lidi mají toho svého moždíře (nebo jak se to jmenuje)) a dají se efektivně využít, jestliže zlikvidují nepřítele dříve než se k nim dostane. Jakmile však stojí proti nepříteli, který do nich střílí jako první, jejich efektivita jde dost do háje. Samozřejmě, je otázka, jak s tím zamíchá další kapitola, kdy dostanou 3. *.
 

DeletedUser4336

Guest
Já když jsem ropuchy zkoušel, tak byly použitelné už na první hvězdě, ale asi jim zrovna sedl turnaj, nesmí se jim nepřítel dostat na kobylku, jinak jsou hned v pánu. Pár jich dodává i budoucí vylepšené medvědárium. Jinak používám golemy a orky stratégy ze shromaždiští (ti dobře pářou střelce, jen je mám zatím jen na dvojce).
 

alu5

Učedník
Já to mám stejně jako ty. žoldnéře nemám, ale cvičiště teda upgraduju pořád. Občas tam něco málo vyrobím, třeba ty orky za orky. Ale jinak taky nepoužívám jiné jednotky, jako ty základní.
A turnaj pokud chceš jet na body, tak je prej dobré jet jen po cca 8 a to jet na všechny hvězdičky. Já jedu turnaj většinou kvůli relikviím, které mám občas i na 0, takže jedu klidně i 40 provincií, abych měla co nejvíc relikvií... Ale je pravda, že jednotek mám na boj v provinciích většinou přes 400 a vyvraždím je do základu, skoro...ale na mobilu jedu většinou jen s jedním druhem jednotek, občas doplním jiným.
 

DeletedUser4169

Guest
Prosím o jednoznačný názor na tento výzkum.

Při vstupu do nové kapitoly se ztíží turnaje (jak ekonomicky, tak náročnost bojů).
Vyzkoumáním oddílů se dále ovlivní výše uvedené faktory, nebo se mi jen skutečně jen zvětší velikost oddílu? Bez "vedlejšíchů účinků.
Díky.
 

hanz44

Pozorovatel
@athlan rozšíření oddílů Ti přinese lehčí a levnější provincie na mapě světa,ale ztíží Ti turnaje ,takže si musíš vybrat co je pro Tebe důležitější ..snad to je k věci a nesmažou to :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Při vstupu do nové kapitoly se v bitvách objevují pouze vyšší levely jednotek (více hvězd), takže boje jsou těžší, než vyzkoumáte nové úrovně vlastních jednotek a pravděpodobně někdy po, nebo v kapitole goblinů a orků se ve výkupech začnou objevovat i orkové jako výkupní surovina.

Ale, což je důležité, každý vyzkoumaný výzkum velikosti jednotek, zvedá velikost jednotek v boji a také zvyšuje počty surovin za výkup. Poměr sil zůstává stejný, čili velikost jednotek Vám žádnou výhodu nepřinese, ale v absolutních číslech (větší jednotky= větší ztráty, nebo více surovin na výkup) je to náročnější.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4343

Guest
Ahoj, mám v elfím městě kasárna a tábor na nejvyšší úrovni a moc se nevyznám v bojování. Dočetla jsem se, že pro elfy jsou dobří vojáci z tábora a ostatní jsou odpad. Prosím o radu, jestli mám s ohledem na nadcházející změny v turnaji stavět cvičiště a které jednotky jsou pro elfy v turnaji nejvýhodnější, zatím jsem to moc nerozlišovala Dík
 

GorGlin

Veterán
No, to není snadná otázka.
Ano, to co jsi napsala má něco do sebe, protože žáby, holky na kytce a lovci jsou velmi silné jednotky a všechny je vyrobíš v táboře.
Na druhou stranu psy, driády a Samary jsou podle situace taky velmi užitečné.
Ale pokud se v boji moc neorientuješ, tak asi nebudeš mít zájem nad bojem špekulovat který pěšák je ten nejhodnější.
Takže já bych řekl, jeslti nemáš v plánu se snažit vyhrát turnaj nebo podobné kousky, tak se to zas tak nevyplatí.
 

DeletedUser4343

Guest
Děkuju moc za radu, nechci lámat rekordy, ale potřebuju i v novém turnajovém systemu uhrát na automat kolem 1600 bodů, nebo víc - máme pravidelně 10 truhel a zprávy z anglické Bety mě docela vyděsily
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@betulka1 Pokud se v tom dokážeš zorientovat, koukni sem:

https://www.elvenarchitect.com/units/

Pokud Tě to zajímá více, doporučuji si vyčlenit z Tvého času nějaký čas na zjištění podrobností, kdo má proti komu bonus lepší. A nejen ten základní bonus (mág je super na těžkooděnce či obrněné střelce) , ale na ty procenta výhodnosti z každého ze 3.cvičišť. Př.:

Obrnění střeleci mají hlavní bonus proti Lehkooděncům a Střelcům. To je základ, kde je používat. Další dobrá věc je vědět (a na co se asi i ptáš) je kteří příklad Obrnění střelci jsou lepší a na koho.

Jako příklad tu máme z Tábora žoldnérů Žabího Prince(ŽP) a ze Cvičiště Orka Stratéga(OS):

Proti LehkooděncůmŽP bonus na útok proti nim +90% a obranu při jejich útoku -70% obdržené poškození,
kdežto OS nemá proti lehkooděncům žádnou výhodu v útoku a jen -40% na obranu.

Na druhou stranu proti Střelcům ŽP bonus na útok +40% a na obranu -40%,
kdežto OS má bonus k útoku +70% a bonus na obranu -80%

Když to shrnu, tak Žabí princ je lepší proti Lehkooděncům a Ork Stratég je zase mnohem lepší proti Střelcům.


Toto je ale jen pár faktorů, které jsou rozhodující. Další důležité jsou Iniciativa, pohyb, životy... a v neposlední řadě i jejich bonusové schopnosti.
To už je ale moc velká matematika.
Důležité u těchto 3.výroben vojska je to, jestli máš ty jednotky na 3*** . Pokud ne, zaměř se hlavně na kasárny. A čekej, až si výzkumem vylepšíš jednotky na 3***.
 
Naposledy upraveno:

Lovec Krys

Legenda
U 1600 bodů by neměl být větší problém, nový systém vysoce penalizuje zejména hodně nadprůměrné výsledky (tzn. hráči jako já dostanou po palici atomovkou).
Záleží jak těch 1600 bodů nahráváš. Pokud jedeš stylem 5x8 provincií (nebo dokonce 6x6), neměla bys na tom být hůře než dnes, možná budeš moci uhrát i něco více.
Horší je to se systémem 2x25, růst obtížnosti je nastaven spíše dle čísla provincie než *. Tzn. nahrát 2x25 bude řádově obtížnější a nákladnější než 5x8.

Na tvém místě bych asi nejprve vyzkoušel, jak na tom v novém systému budeš, a pak teprve stavěl další armádní budovu.
Hlavní rozdíl první týden bude v tom, že sestava jednotek bude mnohem náhodnější, takže už nestačí každý týden trénovat jen 1-2 jednotky, ale musíš se připravit na více kombinací.
 
Nahoru