• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Armáda

DeletedUser4336

Guest
Sycorax >> Ono časem se ti ještě rozšíří možnosti, až tvé jednotky začnou umět nějaká kouzla, zpravidla na třetí úrovni. Tam golemové hodně sílí, protože po útoku oslabují brnění nepřítele, stejně tak střelci, kteří dělají to samé. Některé jiné jednotky pak zase oslabují nepřátelské útoky, např. duch. Takže soustředěný a dobře načasovaný útok daleko rychleji zlikviduje klíčovou jednotku nepřítele na manuál.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jj střelci primárně na ocel :) a ještě také na semtam prach, ale to chce lovce, normální hipíky z kasáren bych tam nedal. lovci sejmou z první jejich mágy, a pak se návzájem postřílí s nepřátelskými střelci, ale to už si v přesile, navíc vracíš útok, oni ne.

těžáky na elirír vůbec - mágé jsou to, co potřebuješ. za elfy květinovky, za lidi stačí opat z kasáren. protože i na automat jdou jejich dryády nejdřív po tvých golemech (dostanou samozřejmě sadu) a mágové pak zmasakrují ty jejich těžké jednotky. takhle se dá vybojovat 90% elixíru (i prken), nemusíš vykupovat téměř vůbec.
 
Naposledy upraveno:

Sycorax

Učedník
@CorwinOfAmber : na auto-fight bych střelce nepoužila. Jen ručo a člověk je musí hlídat, aby mohli zasahovat co nejdéle. Nemají výdrž. Většinou obíhání kolem ostrůvku střelci X těžáci skončí dřív než když to samé zkouším s golemy. To je nadlouho. Se strategy hraji ráda, jen jich nemám moc a tak si vybírám , kdy je použiji. Proti Banditům to teď byla paráda. Mága jsem vůbec teď v turnaji nepoužila, to by mě zajímalo jak ? Děkuji za rady a vysvětlení. Hraji krátce 2 měsíce a tak je ruční boj pro mě zatím pořád zábava. Chápu, že pokud člověk hraje turnaj na body každý týden, tak už to chce nějakou rutinu. Na to určitě také dojde. Teď si to zatím užívám a objevuji.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4336

Guest
CorwinOfAmber >> Mágy jsem nezkoušel, protože halda jejich střelců, to jsem neměl odvahu, ale doplněk těžáků ke golemům mi fungoval celkem dobře, pokud těch těžkých jednotek není moc, samotní golemové mi situaci líp nevyřešily. Květinovky nepoužívám, protože se mi výrazně pomaleji cvičí a div na to nemám.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jasné, když je tam moc střelců a moc těžkých orků, je to výkup, ale takových situací je spíš míň, než víc. zpravidla tam bývá 1 střelec, hodně lehko, hodně těžko. pak je to easy.

jinak ty květinovky za to fakt stojí. vždycky ti budou některé budovy frčet pomaleji než jiné, ale to by člověka nemělo odradit od cvičení daných jednotek. sice vycvičíš míň, ale zase ti jich míň umře.

eix.jpg

@Sycorax : dobře děláš :) bojuj ručně, dokud na to máš čas a dokud tě to baví. jinak ti lehcí střelci na automat samozřejmě použít jdou, ale jak jsme psali - pouze ocelový turnaj. (a případně ten prach, ale jen vybrané střety, a jenom lovci z tábora žoldnéřů).
 

DeletedUser4336

Guest
CorwinOfAmber >> Tak ono když jsem se na to znovu díval, tak opravdu lehkooděnci převažují, jenže já když jsem naposled (už nevím kdy) vylepšoval květinovky na druhý level, tak mě hned lákalo je vyzkoušet místo normálních čarodějek, a že bych viděl nějaké jo zlepšení, to neviděl, takže je prostě ještě nemám osahané. Je fakt, že tady by možná díky jejich dosahu zazářily. Jinak důležitý fakt pro výsledek automatu má samozřejmě i mapa, mnohdy je to prohra i ve stavu, kdy na manuál může jít o výhru prakticky beze ztrát.
 

Sycorax

Učedník
Květinovky vypadají dobře. Bohužel si na ně ještě nějakou chvíli počkám. Nemám zatím ani dryády natož vylepšené čarodějnice. Nebo se dají získat i dříve? Podobně jako je v řemeslné výzvě valoriánská čest nebo shromaždiště orků . Jsem v začátku 4. kapitoly, ale turnaj uhraju teď kolem 1900 bodů. Takže pohoda i s těmi slabochy vojáky. Těším se na vylepšené schopnosti .
 

DeletedUser4336

Guest
Tak ony schopnosti tě popostrčí do pozice výhody jen na chvíli, protože se ti postupně turnaje budou stále více ztěžovat (až se to stane standard), ale zase ti umožní využít např. zaměření se na jednu jednotku pro rychlou likvidaci, popř. omezení útoků nepřátel při jejich početní přesile. Květinovka se asi před jejím vyzkoumáním stavět nikde nedá. A její vylepšení na další level (zlatavá křídla) společně s vílou smrti je až v kapitole čarodějů a draků. Když mě poprvé potkaly květinovky v oceláči, tak se to stal docela postrach, jak mě kosily, než jsem se polepšil a staly se z nich jednohubky pomocí vylepšených střelců z divů.
 

DeletedUser4530

Guest
Nazdarek,
dovolim si dotaz.
Je tu nekdo, kdo ma postaven "Tabor zoldnerů"?
A jestli ano, ktere jednotky z neho trenuje? A na ktere turnaje? Otazka na ty co hraji za lidi.
PS:pardon za diakritiku. Nahradni klavesnice je na ceste.
 

Angedev

Velmistr písma
Sice hraji za elfy, ale jednotky z tábora i ze cvičiště jsou pro lidi i elfy stejné... Tábor žoldnéřů postavený mám a za mě je naprosto bezkonkurenční květinovka ve všech turnajích, kde jsou proti těžkooděnci :)
 

Saux

Znalec fóra
Tábor žoldnéřů postavený mám a za mě je naprosto bezkonkurenční květinovka ve všech turnajích, kde jsou proti těžkooděnci :)
S tou Květinovkou určitě souhlasím, ale můj postřeh je ten, že když do automatického boje v turnaji namixuju klasické čarodějky s květinovkami, tak květinovek v boji zařve víc :) Proto vážně uvažuju o tom, že si jich vyrobím hafo do zásoby a tábor pak zbourám, protože nutně potřebuju místo pro něco jiného :)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : tak je tam nedávej :-D ale vážně - jakmile máš rozumnou zásobu květinovek a víl smrti, už není důvod používat klasické čarodějky z kasáren. já je mám zadarmo s oblačné akademie, tak je občas spotřebuji jen proto, abych ušetřil jiné. jestli bojuješ, žádná jiná budova nestojí za smazání žoldnéřů.

jinak má zkušenost z tohoto turnaje, že když namixuju stratégy a květinovky proti kombu střelec+těžkoodděnec, tak si naopak té květinovky vůbec nevšímají. a stratég vydrží všechno, takže výhra a nízké ztráty :)
 

tupecpolni

Znalec fóra
Z tábora používám hlavně Lovce, mají delší krok než kušníci, tudíž mohou sundat nepřátelské mágy hnedle i ve složitějším terénu. Květinovky u lidí nepoužívám, kněz je perfekt, mrská kouzla dáááleko předaleko.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
no fakt že jo :D vidíš, jak se názory můžou měnit, jak člověk postupuje ve hře :)

každopádně pokud jde o místo, naber si raději v události chatrče a smaž vrbu, dvě :) a ten woodelvenstock z víl už taky si nebude nic moc.
 

DeletedUser3221

Guest
já z žoldnéřů jedu hlavně květinovky a podpůrně lovce a ropuchy, ropuchy mi přidjou bezkonkurenční na lehkooděnce, hlavně s tím svým dostřelem nemusí nikam chodit, takže si sedí na zadku a kosí a často se k nim ani nepřítel nedostane
 

DeletedUser3281

Guest
Já za sebe můžu říct tohle

Někde do půlčíků mi bohatě stačila kasárna, vojáci stíhali a stačili
Do konstruktů mi stačilo cvičiště, stačilo vojsko
Po posledních oddílech v konstruktech začali vojáci z kasárny padat na hubu, orků nemám moc, tzn jsem musel stavět tábor.

Celé to má ale jedno negativum, prostě je opruz jednak překlikávat ty jednotky, tzn používám stejně hlavně cvičák a nakonec ten tábor spíše stojí. Díky fenixovi totiž ty kasárny dostali druhej dech. Ale všeobecně, bych ani cvičák ani tábor nestavěl, dokud minimálně jedna z tech jednotek tam není na 3 hvězdách. To je takové moje jednoduché pravidlo.
 

Semtexx72

Znalec fóra
hmm, tak koukám, že funguju asi úplně jinak než ostatní tu. Jsem ve věku Elementálů, vojenské jednotky vyrábím jen v kasárnách (ty jsou na max a jedou prakticky nonstop). Tábor žoldnéřů jsem nepostavil vůbec a Cvičiště mám od počátku hraní jen na 3. lvl, abych hned viděl signalizaci, pokud už kasárna náhodou přestala vyrábět. I tak jsem váhal, zda to cvičiště taky nezbořit. Za sebe mohu napsat, že mně ty jednotky z kasáren doposud stačily, turnaj hraji jen na automat, na manuál absolutně není čas.

Ale zeptal bych se tu rád zkušenějších - do kolikáté provincie až turnaj obvykle hrajete, a do kolikáté hvězdy ?
Láme se od nějakého čísla provincie výrazně obtížnost boje, eventuelně cena za výkup ? Kde je dobré zastavit ?
Ten prastarý div v konstruktech, jak zkracuje čas mezi koly turnaje, používáte to často ?
 
Nahoru