• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Armáda

DeletedUser4530

Guest
Nikde jsem nenašel odpověď na to co zajímá, tak se zkusím zeptat tady.
Podle čeho se určuje obtížnost turnaje pro hráče?
Tak nějak tuším že to je podle toho kolik vyzkoumal provincií na mapě, a také podle velikosti oddílu který aktuálně má. Možná že i podle počtu zbrojnic, a jejich úrovně. Případně podle úrovně kasáren, cvičiště, a tábora žoldnéřů.
Nevíte někdo?
 

DeletedUser3281

Guest
podle velikosti oddílu, a ten roste rychleji, než produkce města = turnaje jsou těžší tím více, čím dál jsou lidi ve výzkumu
 

ElfNostradamus

Veterán
teoreticky: ..některá ta slepá ramena ve výzkumu - velikosti oddílu by šla asi vynechat, sice bude těžší vybojovávat nově objevené provincie /stejně je ale já osobně spíše vykupuji a šetřím vojsko na turnaje/ ...ale nevím co by to vše mohlo případně udělat někdy v budoucnu /já raději tedy otevřel vždy všechna okna výzkumu/ ...k diskusi
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@ElfNostradamus : za mě určitě vynechávat - když se podívám jenom na objem bojů, tak v turnaji bojuji desítky střetů každý týden, kdežto v provinciích bojuji / bych bojoval minimálně. a některé typové střety třeba ve svitkách / prachu prostě bojovat nechci i kdyby byly sebezelenější. a když se člověk v turnaji pravidelně blíží té 20 provincii, ceny už jsou srovnatelné s normálními - takže raději si zlevním /nezdražím/ turnaj.

ono i bez výzkumu těch oddílů se dá v provinciích bojovat. okolo čarodějů se mi to zlomilo a najednou mi naskočila žlutá a v půlčíkách i zelená barva. (oproti orkům / lesním elfům, kde bylo vče červené). i teď v amunech jsem schopný vybojovat třeba 2-4 střety v každé vyzkoumané provincii - no beru vždy jen ty lehké. hotových mám 427.

a pokud dostaneme v nové kapitole opět pokročilé průzkumníky (doufám, že ano), budu napohodu bojovat i dál. (nepovinný oddíl mám přesně 1). no kdo nemá 6+ manufaktur od každé, fakt se ten nárust ceny turnajů nedá dost dobře utáhnout.
 

Lovec Krys

Legenda
a pokud dostaneme v nové kapitole opět pokročilé průzkumníky (doufám, že ano)
Podle toho, co jsem četl na beta fóru, tak nová kapitola bude stejně jako Amuni bez průzkumníků (právě s odkazem na to, že i bez vyzkoumání oddílů jsou střety ještě stále zelené).

@ElfNostradamus To je právě chyba. Já mám první 2 nepovinné rozšíření a dává mi to pěkně surovinově zabrat. Bohužel tohle je typ chyby, která se nedá zvrátit (kromě založení nové vsi, ale do toho moc lidí nepůjde).

@Corwin22 Záleží, jakou obtížnost myslíš.
Je surovinová obtížnost a bojová obtížnost.

Bojová se v podstatě dělí na 2 části:
a) Jak úspěšný jsi v bitvě
- To je určeno více faktory, zejména strukturou nepřátelských jednotek (liší se turnaj od turnaje, ale já považuji za nejhnusnější ty, kde má nepřítel 3 jednotky na dálku, nejlépe rovnoměrně zastoupené, takže kterákoliv moje jednotka s bonusy je slabá vůči jiné, která je tam taky) a dále počtem hvězd. (čím více hvězd, tím více nepřátel při stejném množství tvých jednotek). Poměrně velký vliv na úspěšnost můžeš také získat z vojenských divů (a z dočasných turnajových kulturek z řemeslné výroby).
Na tohle velikost oddílu nemá vliv - výzkum velikosti oddílu proporcionálně zvedne jak počet tvých jednotek, tak i nepřátelských.

b) Kolik armády je spotřebováno vs. kolik armády produkuješ (tzn. kolik turnajových střetů jsi schopen vybojovat při určitém % ztrát).
Na tohle velikost oddílu vliv má. Při stejné vesnici a různých počtech vyzkoumaných rozšíření oddílů je dost velký rozdíl ve spotřebě jednotek (při vyzkoumání všech velikostí oddílů jsou jednotky v bitvě výrazně větší a tudíž jsou i výrazně větší absolutní ztráty jednotek). Dá se to vyvážit divy produkujícími jednotky (počet produkovaných jednotek bývá závislý na velikosti oddílu).

Surovinová obtížnost:
Poměrně jednoduché - jak moc utratíš surovin na jeden výkup. Tady má velikost oddílu výrazně negativní efekt. Při vyzkoumání všech rozšíření oddílů budou výkupy výrazně dražší oproti jejich vynechání (množství surovin na výkup se odvíjí od počtu nepřátelských jednotek).
Na výkup je jednoduchá strategie - nezkoumat nepovinné velikosti oddílu, mít tak vysokou produkci surovin, jakou jen vesnice unese.
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser4530

Guest
Díky všem.
Nepotěšilo mě co jsem se dozvěděl. Sice jsem tak nějak tušil, ale je to ještě horší, než jsem čekal.
K dotazu mě vede zítřejší "velký turnaj" který pojedeme ve společenství na 10. truhlu, a to, že právě jsem u výzkumu oddílu na konci kapitoly lesních elfů.
Tak nějak bych očekával, že s pokročilým výzkumem; zvětšující se armádou a produkcí surovin, budu mít turnaje lehčí. Nebo, snad kvůli vyrovnání obtížnosti pro začínající a pokročilé hráče stejně těžké. Ale mít je těžší?! Jedna z věcí které jsou ve hře špatně nastavené - silně kontraproduktivní!
Co se týká samotné obtížnosti provincie určené počtem vyzkoumaných na mapě - modrá, zelená, žlutá, oranžová, a červená; tak tam se to snažím držet co nejníže, tedy mám v posledních pár kapitolách pouze modré a zelené na mapě.
Příště pokud to půjde, vynechám výzkum oddílu. Škoda že jsem to nevěděl dříve, odpustil bych si jako pilný školáček zkoumat vše..
 

Angedev

Velmistr písma
@Corwin22 : Cituji příspěvek iDavise - poznámky že živého vysílání 11.12.2018:
Plánujete nejak zmeniť znevýhodňovanie pokročilých hráčov, ktorí vyskúmali voliteľné technológie "Zvětšení velikosti oddílu" v oblasti turnajov?
... pohľady do zákulisia, či môžu niečo prezradiť... "Zaoberáme sa tým, našli sme niekoľko možných riešení a teraz rozmýšľame ktoré vybrať, takisto sa venujeme aj ďalším zmenám, ktoré ohľadne turnajov máme v pláne.

Tak snad se dočkáme pozitivní změny :) Já mám všechny velikosti oddílu vyzkoumané, tak by se mi to hodilo :D
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Corwin22 : lesní elfové jsou právě na turnaje velice dobrá kapitola - poprvé máš 4 nové levely kasárny (je rychlejší než si zvyklý), z konce orků máš třetí hvězdičku k lesním duchům a kerberům. také otevřené 2 silné vojenské divy - kavárnu hrdinů a svatyni houbiček. mně se v lesních elfech a na začátku čarodějů bojovalo velice dobře.

a pokud tě čeká velikost oddílu před desítkovým turnajem, normálně se raději zasekni. žádný velký event na obzoru není, takže když budeš v kapitole o týden dýl, vůbec nic se nestane. prostě teď týden sypej do divů a jakmile tu 10 truhlu uděláte, můžeš pokračovat ve výzkumu :) (taky to tak dělám)

@Lovec Krys : tuhle informaci jsem v živém vysílání také zaznamenal, no uvidíme, snad to dobře dopadne. jako z logického hlediska moc nedává smysl, proč hřáčům na konci hry ty turnaje tak brutálně ztížit, když turnaj je vlastně jediná věc, co tam můžeš pravidelně dělat.
 

DeletedUser4530

Guest
Také počkám. Není důvod si to před turnajem ztížit. :D
 

ElfNostradamus

Veterán
...tak to bohužel chodí, že jsme za kompletní vyplnění výzkumu i úkolů spíše ,,potrestáni,, těžšími turnaji než neplnící...doufám, že najdou určitou cestu nebo určitý kompromis, jak toto narovnat či jiné řešení :)
 

Prealiena

Velmistr písma
Zajímá mě, jestli by se pak vyplatilo ty nepovinné vylepšení velikosti oddílu dodělat. Raději si nechávám pár surovin z předchozí rasy pro každý případ, po lesních elfech už to stejně na cesty chce jenom manu.
 

DeletedUser3281

Guest
Já se obávám, že zase vymyslí nějakou chujovinu a bude to pro ty co nezkoumali horší a pro ty co jo, stejné :D
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Pralinka : dělám to úplně stejně :) i když nepovinný oddíl přeskočím, ty suroviny si na něj nechám. což je od víl dál snad v každé kapitole vyjma lesních elfů - tam jsou 2 nepovinné oddíly, oba jen za manu.
 

Sycorax

Učedník
Turnaje mě baví a většinu ručně vybojuji, jen část nevýhodných vykoupím. Jsem ve čtvrté kapitole, jednotky nemají zatím mnoho vylepšení a vyrábí se dlouho. Snažím se je chránit. Docela dobře se mi daří využít ostrůvky a jiné možnosti terénu. S čím mám problém jsou iniciativní jednotky. Teď v turnaji třeba golemové .. Jakmile je pole volnější a určím na koho budou útočit, úkol provedou, ale postaví se na nejméně vhodné místo(nejlépe v dosahu jednotek, které je výrazně poškodí ). Jak využít efektivně iniciativní jednotky ? Děkuji za radu.
 

DeletedUser4336

Guest
Sycorax >> Ještě než zahájíš útok, tak defakto vidíš kam se jednotka postaví, pokud je to nesmysl, tak napřed proveď pohyb na lepší místo, a až pak zadej útok. Pokud necháš tyto speciální jednotky na automatu, je to většinou průser, a vyhraješ jen, když máš dostatečnou převahu nebo málo protijednotek. Pokud je pole volnější, tak je to s golemy problém, protože mají malý dosah útoku (po útoku dostanou), takže ti pomůže jedině složení skupiny a zaměření na postupné likvidaci vhodných nepřátel, zpravidla nejrychlejších a nejslabších protijednotek jako prvních, na konec si necháš jednotlivé pomalé těžáky. Důležitý je rozbor nepřítele. Příklad: má hodně lehkooděnců a střelců a málo těžáků (pak buď napřed zlikviduješ lehké jednotky a těžáka pak převálcuješ množstvím nebo obcházením kolem ostrůvků), nebo: má hodně těžáků a nemá téměř lehkooděnce, občas má nějakého střelce (pak první krok bude zlikvidování šermířky nebo včely, další střelců golemy, střelci budou čekat v záloze, ideálně aby nebyly moc napadány protistřelci, poté pomůžou s likvidací střelců a začnou včas útočit na těžáky, aniž by dostávali). Všeobecně když má hodně rychlých lehkooděnců, nemůžeš použít střelce, když má hodně střelců, ničí ti těžkooděnce a střelci taky nejsou nejlepší volba. Ber to jen jako příklad, každý má určitě svoje vlastní recepty.
 

Sycorax

Učedník
@Pauleo : Děkuji za nápady a postřehy. Učím se bojovat " za pochodu" a tak je každá rada drahá, neb jednotek není zatím hafo. Rozbor je důležitý, máš pravdu. Teď v turnaji se mi na bandity parádně osvědčil ork stratég a na včely golem. Jak píšeš :) "těžáky" jsem udolala kupodivu valloriánskou stráží (zásah ob pole je docela dobře chránil) nebo obíhám kolem ostrůvků střelci. Golemové mě ale fakt neposlouchají, vidím kam půjdou. Pošlu je o pole vzad, aby vyklidili místo pro jinou jednotku a oni při útoku zas udělají krok vpřed :))) Nejméně mám vychytaný boj proti lehkooděncům teď. Mají dost rozsah pohybu a navíc nějak nemůžu najít nejlepší protijednotku. Tvoje tipy určitě využiji. Díky.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Sycorax : iniciativa je něco jiného. je to číslo, které určuje, kdo táhne přednostně. není to umělá inteligence :) jak píšeš, často se stává, že si tvá jednotka stoupne na nevhodné místo, proto jak píše kolega, nejdřív přesun, potom útok.

jinak se střelci na elixír zrovna nesouhlasím :) sám jsem je zkoušel a výsledky hodně špatné. nejjednodušší je řídit se postupem - moc těžáků, vykoupím a jdu dál. golemové zvládnou v přesile udolat i 2 těžké orky. (jestli to zvládnou i stratégové nevím, nepoužívám).

víceméně elixíry klikám 5x golem nebo výkup - konec, žádné přemýšlení, auto-fight :-D (lze tam bojovat i s mágama, ale o tom zase jindy). na druhou stranu je pravda, že člověk si musí ten ruční boj vyzkoušet, aby pochopil, jak co funguje a vyladil optimální složení pro auto-figty.
 

DeletedUser4336

Guest
CorwinOfAmber >> No on to s těmi střelci byl spíš příklad, střelci nejsou moc dobří, protože je naproti většinou moc lehkých jednotek, ale několik kol s mnoha těžáky jsem takhle uhrál téměř beze ztrát, stačí si pohlídat třeba lehkooděnce golemem a pak už dohrát zbytek, jinak by to bylo téměř nehratelné. Automat se střelcem kromě ocelového turnaje téměř nedoporučovat. Jinak s tím výkupem souhlasím, jenže já se např. teď zcela kvůli místu ve městě a nutnosti si vykoupit rozšíření téměř vydal z dvojkových surovin, protože předtím jsem zase musel dostavit jednu svitkárnu, protože se mi nedostávalo dostatku mé bonusovky, takže výkupy moc nepřicházely v úvahu, navíc hodně surek požralo vylepšení baráků. Ti strelci jak jsem popisoval fungují na manuál spíš v prkenném turnaji. Jinak na automat v elixíru používám samé golemy, dokud mají jen jednu těžkou jednotku, pak pomalu přidávám těžáky, sic ztráty už tam jsou.
 
Nahoru