• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Armáda

DeletedUser341

Guest
Protože díky vyššímu levelu zbrojnic a navíc trpasličímu valu máš v jednom okénku více jednotek. A když jich víc trénuješ, trvá to déle :)

Ještě dodám, jak už psali výše, "Velikost oddílu", tedy to, co "vylepšuješ" výzkumem, určuje, kolik jednotek dáš do jednoho "okýnka" v boji na mapě. Naproti tomu, velikost zbrojnic (plus val a houbičky) ti určují, kolik jednotek naráz dáš do jednoho okénka v rámci tréninku.

Edit: Ještě uvedu na příkladu od sebe z Arendyllu:
3 zbrojnice lvl17 - každá zvyšuje "rozsah výcviku" o 60 jednotek
val/houbičky ještě nemám
Velikost oddílu (daná výzkumem) - 441
Kasárny lvl17 - rychlost výcviku 49 (nevím co tohle číslo přesně znamená, ale to teď není až tak podstatné)

Když dám trénovat jednotky, ideálně šermířky, na těch je to vidět nejlépe, bude jich v jednom okýnku 186 (6 základ plus 3x60 za zbrojnice). Doba výcviku toho jednoho okénka je 45:33, takže když nacpu všech 5 okýnek dostanu se na cca 3h 47m (pokud použiju stejný typ jednotek, protože větší jednotky můžou díky "zaokrouhlení" mít ten čas maličko jiný). Pro kontrolu, jeden lučišník se trénuje 14 vteřin - tento čas je učen výše zmíněnou rychlostí výcviku (jak přesně jsem zatím nikdy nezkoumal).
Když vyrazím do bitvy, standardně na mapě (turnaje jsou na tom lehce jinak), dám do jednoho pole 441 jednotek (velikost oddílu), takže abych naplnil všech 5 polí, potřebuji 2205 lučišníků (441x5). Když mi všichni padnou, na to, abych je znovu vytrénoval, potřebuju naplnit v kasárnách postupně 12 okýnek (2205/186=11,85), tj. zabere mi to asi 9 hodin (45:33 na jedno okénko).

Když zvětším velikost oddílu, pořád mi poběží celá fronta těch cca 3h 47m, narekrutuju pořád 5x186 luků, ale když mi padne v bitvě kompletní armáda, budu už potřebovat více času na to, abych ji obnovil (protože posílám díky většímu oddílu do boje víc jednotek).
Pokud k tomuhle máš Val, tak ten zvyšuje efekt zbrojnic na základě velikosti oddílu, takže, když zvětšíš oddíl, bude fronta v kasárnách delší, protože budeš v jednom okénku mít více než 186 jednotek, stejně, jako kdybys upgradoval zbrojnice, ale čas pro narekrutování X jednotek se nezmění. Prostě jich budeš jen schopen rekrutovat víc naráz.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : představ si to takhle. máš 2 zbrojnice. každá má skladovací kapacitu 10 kulometů. takže v kasárně můžeš vycvičit zaráz jen 20 kulometčíků (to je to jedno okýnko). výcvik 1 kulometčíka trvá měsíc. (tedy jedno okýnko trvá 20 měsíců, 100 měsíců věch 5 okýnek)

pak přijde chuck norris a naučí tě, jak v každé zbrojnici těch kulometů skladovat 20. (výzkum lepších zbrojnic). no ale protože výcvik jednoho kulometčíka trvá furt stejně, najednou trvá jedno okýnko 2x tak dlouho.

pak přijde arnold a naučí tě, jak jednoho kulometčíka vycvičit za týden. (výzkum lepší kasárny). no a tím se urychlí čas v procentech, nehledě na skladovací kapacitu zbrojnic. tedy jsou to 2 věci a nesouvisí spolu.

no a nakonec přijde sylvestr a ten tě naučí, jak na bojišti velet většímu množství vojáků, než si zatím zvládal. (výzkum velikosti oddílu). tedy opět to nesouvisí s kasárnou ani zbrojnicí :)
 
Naposledy upraveno:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
orkové na 2 zbrojnicích hratelní jsou, nicméně se 3 je to lepší. ale spíš bys měl vylepšit tu kasárnu a tím výcvik urychlit, mít kasárnu na 10 v orkách je dost neaktuální :)

jinak záleží čistě na tom, kolik zbrojnic potřebuješ pro pohodlný výcvik vojska, který pokryje tvé turnajové hraní.
 

DeletedUser341

Guest
No, ale jakmile jsi za kapitolou orků, tak už zas orky skoro nepotřebuješ (krom upgradů dílen a výkupů na mapě a turnaji)... Mně se to kecá, když mám zbrojnic 5, ale pravdou je, že většinu času stojí a nic nedělaj, protože orků je prostě nadbytek...
 

DeletedUser5921

Guest
Zdravim. Chcem sa opytat ci a ako sa da zvysit rychlost vycviku na cviciskach a v tabore zoldnierov samozrejme okrem zdvihnutia levelu danych budov. Div hroty svaru zvysuje rychlost vycviku v kasarnach kde sa cvicia vsetci, ma to vplyv? Dakujem za odpoved
 

DeletedUser5831

Guest
Ahoj
K tomu slouží prastaré divy, od elfů oblačná akademie-zvyšuje rychlost výcviku tábora žoldnéřů a dodává mágy ze tvých kasáren,
pak od Elementálů vítězné prameny-zvyšují rychlost výcviku cvičiště a sílu tvých lehkooděnců.
 

Lovec Krys

Legenda
No, ale jakmile jsi za kapitolou orků, tak už zas orky skoro nepotřebuješ (krom upgradů dílen a výkupů na mapě a turnaji)... Mně se to kecá, když mám zbrojnic 5, ale pravdou je, že většinu času stojí a nic nedělaj, protože orků je prostě nadbytek...
Já je vyrábím nepřetržitě (pravda, mám jich přes 400k) na doby, kdy budu mít spotřebu větší než výrobu, což se asi nestane, ale raději jich budu mít přebytek, než nedostatek.
 

DeletedUser5921

Guest
Vie mi prosim niekto zhodnotit, iba co sa turnajov tyka, ktore jednotky su celkovo najlepsie v kazdej z piatich kategorii zo vsetkych troch vojenskych budov? Dakujem
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@PankerSK : to se těžko porovnává. každá jednotka má své plusy i mínusy, každá je vhodná na jiný typ turnaje.

z kasárny používám ve větším množství pouze golemy. pak lesní duchy (cca půl napůl s valorama na křišťál / hedvábí). normální čarodějka je oproti té květinové hrozně špatná, takže tu minimálně. střelců jenom pár na ocel, vždy tak 1-2, jen abych na nepřítele hodil kouzlo a mohli ho dorazit dryády a lovci. šermířky vůbec. (vyrábí mi je trpasličí vál, takže jich mám zbytečně moc, tedy občas je vysypu do náhodného turnaje a neřeším ztráty, dokavaď je výhra).

cvičiště : kerberos je super. pár dryád na ocel. víly smrti také v menším množství, míchám s jinýma magickýma jednotkama. orky vůbec. (cvičí se na orky a to bych musel mít tak 6 zbrojnic abych to dával...)

žoldnéři : včela zatím ne. na 2* ještě není úplně dobrá, ale čekám, že se to zlepší. lovců pár : vždy tak 1 lovec + 4x něco jiného. jsou ale velice schopní. valory na křišťál / hedvábí. květinovky používám hodně, jsou fakt brutální. ropuchu zatím ne - opět - ještě nemám poslední upgrade a v tuto chvíli se nezdá moc efektivní v porovnání s golemem.
 

Lovec Krys

Legenda
Z kasáren:
Cvičím: Luky, duchy a golemy
Používám: Všechny, neboť kromě duchů mi všechny ostatní jednotky dodávají divy.

Ze cvičiště:
Cvičím:Kerbery a driády
Nepoužívám: Orky ani víly smrti (místo nich používám občas čarodějnice, které mi generuje div)

Z tábora žoldáků:
Cvičím:
včelí jezdkyni do jednoho turnaje, ale jen pár
Lovce v menší míře (taky zatím používám spíše méně - většinou místo nich používám klasické luky),
Květinové čarodějnice - na drahokam a mramor, kde je kombinace obr. střelec/těžkooděnec (při vhodném poměru těchto jednotek)
Valoriány - na o.střelce ideální
Ropuchu (zatím spíše méně, ale má zatím jen 1*)
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Lovec Krys : na který turnaj prosím používáš včelu? napadaji mě jenom svitky a prach, kde by mohla zastoupit kerbery. já to zatím párkrát testnul a je pravda, že na 2* už se pomalu té efektivitě kerberů blíží. (i proti mágům). takže čekám, že na 3* už teoreticky můžou kerbery nahradit.

což by pak ale udělalo cvičiště docela zbytečnou budovou. dryády se velice efektivně dají nahradit květinovkama a těch víl smrti používám málo. (na 3* už jsou mnohem lepší, ale těch střetů, kde jsou silnější než květinovky se zdá být minimum).
 

Lovec Krys

Legenda
@CorwinOfAmber Včelí jezdkyně trénuji zatím v malém množství jenom na svitkový turnaj, většinou i v něm používám kerbery, včelí jezdkyně jen když je většina střelců ale jsou tam i mágové (pokud je většina střelců bez mágů, tak golemy). Ale v podstatě je ani nemusím moc trénovat - většinou je zastoupí i šermířky z divu.
 

DeletedUser5729

Guest
Přátele neslo by napsat jaký typ jednotek na který turnaj?Predem Dekuji
 

Zharthuru

Mistr slova
Tak taky přidám svoji trošku do mlýna . Jsem skoro na konci trpaslíků a po vylepšení dvou zbrojnic zřejmě třetí zbourám . Nové provincie většinou vykupuji zbožím . Turnaje nehraju protože jsem těžce sólový hráč a aliance pro mne není . Div Zlatý důl nejspíš zbourám taky protože mám dostatek zlata z obydlení . Cvičiště půjde také pryč jen co dokončím výzkum Kláštera .
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Zharthuru : zlatou propast určitě nebourej. naopak vylepšuj. o zlato vůbec nejde (byť občas se někomu může hodit), ale jde o ten počet lidí při minimálnímu rozměru budovy. a tím, že je malá, se leveluje velice rychle.

např. ve městě, kde jsem v lesních elfech mi dává propast 2200 lidí, obytka (4x3) jen 1200. raději zbourej 1 obytku místo toho.
 
Nahoru