• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Armáda

Semtexx72

Znalec fóra
Ahoj, prosím o radu. Založil bych si i svoje téma, ale nevím jak se to dělá, tak píšu sem. Momentálně jsem cca uprostřed trpaslíků, hru hraji 4,5 měsíce. Místa na trpasličí budovy jsem si udělal snad dost (18x žula, 2x4. lvl a 16x 3.lvl, 9x měď (8x2.lvl 1x1.lvl).
S nedostatkem místa však bojuji obecně, tak jako všichni a z toho pramení můj dotazy:
1.) Vystačím si později ve hře pouze s kasárnama? Že bych zrušil cvičiště 3. lvl a později ani nepostavil shromaždiště?
Turnaje jsem vždy částečně vybojovával a pak vykupoval, ale stavba armády stojí mnoho kladívek (mám 9 dílen na max. 16.lvl (desátou dílnu jsem si neopatrností prodal, když jsem na hrou usnul :), tak jsem před rozhodnutím zda armádu nepřestat úplně používat a vše jen vykupovat?
Pak bych ani kasárna dále nevylepšoval a nechal bych je jen na aktuálním 15. lvl (nebo jim jen změnil tvar na 16. lvl)
Jak to vidíte, dá se tato hra opravdu hrát bez armády? (občasné eventové úkoly na výrobu omezeného množství jednotek jako problém nepočítám).
Ušetřil bych vykupováním i trošku času při turnajích, ale to není podstatný důvod.

2.) Z pohledu čištění provincií armáda u mně nemá smysl vůbec žádný - nejsme schopen nic armádou vybojovat, protože jsem v odkrytých provinciích dost napřed (aktuálně 173 provincií, to bych už mohl být u Orků). Takže je potřeba hodně surovin, nouzí netrpím, ale není to co mám postaveno zatím málo ?
Suroviny mám 5:4:3 - není to později málo?, ale často kvůli tomu používám kouzla na produkci.
Hybridních budov se postupně zbavuji, obytné budovy přistavuji stále (31x max.17.lvl).

Pokud by jste mi mohli poradit co dále, které výroby eventuelně přidat, tak budu moc rád. Na kukandu do městečka v Arendyllu je potřeba zadat trochu odlišné jméno Semtexx72 (původně byla jména na fóru a ve hře identická, pak prý byla jakási chybka v červnu, kdy umožnila přejmenovat jméno ve hře, tak jsem si tam přidal ročník narození.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
ahoj, všechno se odvíjí od toho, na jaký bodový standard se v těch turnajích chceš dostat :) ale zkusím odpovědět bod po bodu :

1) kasárna - určitě vylepšit. z 5x6 se ti změni na 4x8 (a později ve vílách na 4x7), což je mnohem skladnější tvar než ta obludnost na 15 úrovni. líp se zasadí do města.

2) shromaždištěm myslíš zbrojnici? budeš potřebovat alespoň 2 na průchod kapitolou orků. (produkuje orky jakožto surovinu). orky dále využiješ na upgrade dílen a výkup provincií. lze využít potom div kovárna hrdinů, ale to ti na ty hromady dílen asi stačit nebude. (provincie tím pokryješ).

3) cvičák : pokud opravdu nemáš v plánu nikde bojovat, nepotřebuješ ho. to samé platí pro tábor žoldnéřů, 3. výcviková budova dostupná ve vílách.

4) manufaktury : pokud chceš vykupovat i turnaje, stačit ti to nebude. aspoň +1 od každé. pokud turnaje bojovat budeš, je to asi v pohodě. každopádně svůj vysoký standard hodně provincií napřed si ani takto moc dlouho neudržíš.

a teď k těm turnajům :) pokud si je chceš dávat tak na 500 bodů každý týden, jsi v pohodě. jakmile chceš víc, tak ty částky za výkupy vzdálenějších provincií už začnou být taky docela brutální, tam je člověk fakt rád, že toho třeba 3/4 vybojuje.

a ještě ke kladivům : dílen mám 6, manufaktur víc, kasárna mi běží permanentně. kladívka jsou jak na houpačce, ale stačí to. ony hodně pomáhají divy, které mám na kladívka 3 : knihovna, hlubina, věž prosperity. vše na lvl 6. i ty kulturní divy jsou fajn, protože více kultury (delší trvání packy ze zvonice / majáku) ti také dlouhodobě zvedá produkci kladiv. a vždycky je lepší na kulturu div než obyč budova. (svatostánek (klášter) + ruiny)
 

Lovec Krys

Legenda
Budovy na trpaslíky by ti měli stačit. Na víly to budeš muset trošku přeuspořádat, jejich budovy jsou větší (ale potřebuješ přibližně stejné místo jako na trpaslíky).

Na provincie armáda potřeba není. Ve vysokých kapitolách provincie i při overscoutingu odčervenají, takže se dají i vybojovat, ale je to plýtvání armádou, kterou lze využít na turnaje.

U turnaje záleží, kam cílíš. Pro pár stovek bodů to můžeš klidně i vykupovat, ale pokud chceš nahrát více, bez armády to ve vyšších kapitolách nepůjde (kvůli tomu, že velikost oddílu a s tím spojená cena výkupů roste rychleji než produkce surovin). Já jsem v půlčících a turnajové provincie 10 a více (zvláště ty kolem 15-20) jsou schopny za jeden výkup požadovat i dvojnásobek tříhodinové produkce T3 manufaktury s maximálním bonusem z relikvií a bonusem z divu a z kouzla.
Takže pro pravidelných 1000+ bodů se v pozdějších fázích hry se bez armády nejspíše neobejdeš.
Pro pravidelných 2000+ bodů pak budeš potřebovat i vojenské divy.
U půlčíků ti navíc pro výkup turnaje přibudou i orkové (pro výkup provincií je potřebuješ od vzdálenosti 11), kteří jsou produkováni ve zbrojnicích 20+(za kladívka).

Většina hráčů aktivně hrající turnaj si vystačí s kasárnami + cvičištěm (při vylepšování jednoho jede produkce z druhého)
Pro pravidelné výsledky v turnaji převážně jen za použití armády s cílem kolem 1000 bodů (jednou za čas i 1500-2000) by ti měly stačit jen kasárna.
Jen malá část hráčů používá všechny 3 budovy (kvůli místu a sdílené frontě výcviku). Kromě místa navíc je hlavní nevýhodou cvičiště i tábora žoldnéřů jejich pomalejší produkce jednotek.
 

Semtexx72

Znalec fóra
Ahoj, díky oběma za reakci a rady jak dále. Budu muset svoje představy trochu přehodnotit.

Corwine, k tomu bodu 2.) jsem špatně napsal Shromaždiště, ale měl jsem na mysli Tábor žoldnéřů. Zkrátka ta třetí budova, co je spolu s kasárnami a cvičištěm v jedné výrobní frontě. Měl jsme představu, že by mně mohli stačit jen kasárny. Potřebné zbrojnice mám 3, zatím na15. lvl.

ad turnaje - hraji dosud cca 500 až 1200 bodů, ale jsem ve společenství, kde na to není vůbec žádný tlak, nemáme nastavené žádné minimum a řada spoluhráčů na to prdí a turnaje skoro nehrají. První 3 měsíce hry jsem turnaje honil kvůli relikviím, od okamžiku kdy mám bonus pro manufaktury T1,T2 i T3 na max. 700% hraji turnaje prakticky jen kvůli VB, cca 50-70 na turnaj, no a relikvie se hodí pro následnou výrobu kouzel.
(Také je pak pravdou, že jsme dosud nikdy z turnaje nedostali žádný plánek, končíváme jako spolek cca ve 2/3 turnaje, takže přemýšlím, že jedinou Kouzelnou obytnou budovu. lvl. 2 asi definitivně smažu, protože ji nemám jak vylepšovat a moje současné obytné budovy na 17. lvl mají obyvatel v přepočtu na jeden čtvereček mapy násobně více.)

A jak pak dále doporučujete mít různé divy, tak nějaké postavit asi budu muset, ale nemám na ně aktuálně volné místo, postavenou mám jen Zlatou propast na 9. lvl kvůli obyvatelům.
 

DeletedUser3281

Guest
Mě by bohatě stačili (elementálové) i jen kasárny, ale nedávno jsem postavil i cvičiště na ty čokly. Zbytek mi přijde zatím více méně o ničem z těch jednotek. Zbrojnice jsou nouze s bídou, smysl má jedině Trpasličí val a na orky ideálně něco z eventu (ve zbrojnici je nevyrábím a nikdy jsem je tam vyrábět nepotřeboval) ale jako člověk musí mít štěstí na to sehnat v tom eventu tu budovu co ty orky dává.

A já osobně jedu 4+4+4 manufaktury, stačí mi to. Momentálně cca 40-60% turnaje vybojuji zbytek vykoupím. nahrávám průměrně okolo 1500 bodů, každý druhý turnaj dáváme 10. truhel, každý první většinou 6/7 jak se lidem chce, protože dávat 10. každý je zbytečná pruda a člověk by musel mít manufaktur o dost více, já bych si to sice i tak zvládal, ale hodně lidí ve spolku asi ne. To se možná časem změní, kdo ví :)

Já ale sám zvažuji časem zbourat i tu poslední zbrojnici, protože to je budova dobrá tak leda na body do žebříčku dle mého názoru, a ten já díky bohu ignoruji.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Semtexx : na tábor žoldnéřů jsem ti víceméně odpověděl v bodu 3 :)

co se tvých bodů v turnaji týče - nemám na mysli nároky společenstva, ale čistě tvůj přístup, jak moc turnaje chceš nebo nechceš hrát. nad tím se musíš zamyslet a podle toho zvážit, co stavět a nestavět. od toho se odvíji i vojenské divy a divy obecně. já jsem teďka uprostřed půlčíků a ty divy mám postavené úplně všechny vyjma dvou. (trůny - jsou nanic + oblačná akademie, budu stavět později).

za mě asi takhle -

propast, ruiny, klášter/svatostánek, horská dráha, dračí opatství, obchoďák = vždy ano za všech okolností ano. (klášter je sice částečně vojenský div, ale už jen za ty mraky kultury to stojí - u mě 12k na lvl 6).

divy na kladiva - každý z nich znamená, že můžeš smazat jednu dílnu. já jedu na 6 dílnách :) knihovna, věž prosperity, hlubina = vše postavit

včela - podle toho, jak moc hraješ na rychlost

maják/zvonice, enarovo velvyslanectví, bludiště, kavárna hrdinů, soumračné věže - divy co jsou fajn, když na ně máš dost místa.

čistě vojenské - trpasličí vál, jehly bouře, svatyně houbiček, oblačná akademie, chrám ropuch, vítězné prameny - tady už záleží jen na tom, jak moc chceš bojovat. (trpasličí vál a houbičky zase znamenají, že po skončení kapitoly orků můžeš umazat pár zbrojnic. takže i při bojích malých se aspoň jeden z těchto dvou vyplatí).
 

DeletedUser5921

Guest
Ahojte. Chcem sa opýtat či sa mi oplatí staviať cvičiská alebo tábor žoldnierov. Provincie iba vykupujem a armadu používam iba na turnaje. Ide mi o to či sa mi oplatí postaviť niečo z tých dvoch, či dokážem vybojovať s nimi viac ako so základnými jednotkami, inými slovami či sú a o koľko sú silnejší v praxi. Ďakujem za odpovede a tipy.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@PankerSK : ahoj, pokud bojuješ v turnajích aspoň trochu, tak minimálně cvičiště. 2 turnaje bojuju téměř výhradně jen kerberama. oni jsou nahraditelní za lehko-odděnce z kasáren, ale jakmile dáš kerberům třetí hvězdičku na konci orků, tak už jsou natolik dobří, že je prostě chceš. i dryáda a víla smrti je fajn.

co se tábora žoldnéřů týče, tak ve vílách, hned po vyzkoumání, je nanic. jediná použitelná jednotka tam je květinová kouzelnice. ale zase později, jak získáš další jednotky a druhou * k některým stávajícím, už je zase v pohodě. ale opět záleží na tom, jak moc turnaujueš. já žoldnéře stavěl hned ve vílách, pak jsem je smazal a znovu postavil v půlčících. teď už si bez těch jednotek boje nedovedu představit.
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber: Tak ještě jednou: Můžu tábor žoldnéřů v klidu smazat? Jsem na začátku Orků, a každý kousek místa se mi může hodit...
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : určitě ano.

a můžeš klidně ještě smazat 2-3 mramorárny, těch 8 je fakt zbytečně moc. já teď jednu na 5ti (právě dokončení orkové), žádný přehnaný overscouting, turnaje rozumně a z 5ti mramoráren mám víc, než utratím :)
 

DeletedUser341

Guest
Přidávám obdobný názor. Z tábora žoldnéřů využívám květinovky od druhé hvězdy (čarodějové) a žáby (hobiti), před jejich ziskem byl tábor bez užitku. ne že by lovci a valloriani byli k ničemu, ale člověk se bez nich prostě obejde.
Co se týče T1, i na to mám stejný názor, 5 je naprosto v pohodě, i když jsem osobně jel dlouho se šesti, v elfech jsem pak šestou taky boural... Teď mám znovu 6, ale to je proto, že jsem na konci elementálů měl hafo místa a času (dokonce jsem měl 7 v tu dobu) a s příchodem amuni mi bylo líto to všechno zbourat :D
 

Saux

Znalec fóra
Dobrá, ukecali jste mě :), zboural jsem jednu mramorárnu a asi zbourám i druhou :) Když zbourám tábor žoldáků, zůstanou mi už vycvičené jednotky, nebo zmizí?
 

DeletedUser341

Guest
měly by zůstat... na svém malém světě tábor ještě ani stavět nemůžu a mám k dispozici mraky vallorianů :))
 

Saux

Znalec fóra
@CorwinOfAmber : Já s nima zas tak moc nehraju, nepřijdou mi jako extra silná jednotka (hlavně bych řekl, že málo vydrží) ale máš pravdu, někdy se můžou hodit...
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tak na té první hvězdičce ty jednotky ještě nejsou nijak extra. já většinou používal mix např. 2x čarodjěka, 2x víla smrti, 1x květinovka. tedy jejich spotřeba byla minimální.

na druhé hvězdičce už hrozně posílí. díky velkému dostřelu toho většinu zlikvidují dřív, než se to k nim vůbec dostane. spoustu střetů, kde jsem dřív používal zmíněný mix nyní bojuji 5x květinovkou. proti těžko-odděncům už jsem téměř přestal používat střelce. když je tam i mág, přidám 1 lovce, který je na 2* už také hodně solidní. ztráty půl oddílu na střet. (přesně jednou do mě někdo praští)
 

Saux

Znalec fóra
Doplňující dotaz k armádě: Předpokládám správně, že velikost oddílu ovlivňuje dobu výcviku ve smyslu "čím větší velikost oddílu, tím delší výcvik"?
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Saux : tak to přesně není :) velikost oddílu ovlivní počet vojáků, co můžeš poslat na bojiště v provinciích. dále to zdražuje turnaj.

co ovlivňuje délku jsou zbrojnice - počet i úrovně. dále 2 divy, co fungují také jako takové kasárno-zbrojnice : trpasličí vál + svatyně houbiček. tam jsou opět některé hodnoty vypočítané z velikosti oddílu, tedy pokud máš trpasličí vál, tak ano, velikost oddílu ti výcvik prodlouží. ale tohle je výjimka, hlavní ukazatel jsou ty zbrojnice :)
 

Angedev

Velmistr písma
Větší velikost oddílu se týká pouze provincií, můžeš poslat větší oddíl do boje. Doby výcviku se to týká pouze v tom, že budeš potřebovat více okének v kasárnách, abys vycvičil jeden oddíl. Počet vojáků v okénku v kasárnách je závislý na zbrojnicích, případně na některých divech.

Takže sice ano, čím větší oddíl, tím delší výcvik, ale netýká se to doby, po jakou budou cvičit kasárny, ta zůstává stejná.

Snad jsem to zvládla aspoň trochu srozumitelně :D
 

Saux

Znalec fóra
Aha, tak pak teda nechápu:
Arendyll / lidé: Kasárna lvl 10, cvičák lvl 5, 3 zbrojnice, lvl 14, 15, 16
Winyandor / Elfové: Kasárna lvl 10, cvičák lvl 9, 3 zbrojnice, lvl 15, 20, 21, navíc Trpasličí val
Proč, když naplním v obou světech všech 5 výcvikových okének, tak v Arendyllu mi naskočí celková doba výcviku cca 6 hodin, zatímco ve Winyandoru cca 22 hodin???
 
Nahoru