• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Archív fóra

iDavis

Legenda
Ahojte, pred 2 týždňami som vo svojom príspevku avizoval môj aktuálny postoj k zatváraniu fór a tomu, aký dopad bude mať táto zmena na budúcnosť mojej stránky. Hlavnou úlohou bolo načrtnúť, že zatváranie fór nemá na vývoj stránky žiaden vplyv a tiež som spomenul, že u mňa prebiehala aktívna príprava jednej novej funkcionality, ktorá nám z časti umožní nahradiť stratu užitočných informácií, ku ktorej avizovaným zatvorením fór dôjde.

Dnešným dňom je táto funkcionalita do veľkej miery pripravená a ja by som vám ju rád predstavil. Jej prvá fáza je komunitným procesom, ktorý je dnešným dňom zahájený a potrvá až do samotného uzatvorenia fór!

..:: Komunitné vedomosti ::..

Na mojej stránke je v tejto chvíli sprístupnená najnovšia sekcia - Komunitné vedomosti. Táto sekcia predstavuje archív fóra, ktorý v súčasnosti obsahuje vzorku niekoľkých tém prevzatých z rôznych komunitných fór tejto hry. Svojim dizajnom nápadne pripomína fórum, na ktoré sme zvyknutí a obsahuje niekoľko tém, ktoré boli v minulosti vytvorené (ktorých obsah bol pozbieraný automatickým skriptom, ktorý som pre tento účel vytvoril).

Súčasná vzorka umožňuje vidieť zamýšľanú podobu stránky Komunitné vedomosti. Aktuálne prebieha prvá fáza tohto projektu - zber dát. Vytvoril som dotazník, v ktorom môžu hráči z rôznych komunít zdieľať odkazy na témy alebo sekcie z ich fór, ktoré považujú buď za zaujímavé, pre budúcich hráčov dôležité alebo im jednoducho privádzajú nostalgické spomienky na čas, ktorý na fórach strávili. Po ukončení tejto fázy, odkazy, ktoré obdržím, spracujem a jednotlivé témy a sekcie vygenerujem na stránke. Vďaka tomuto obsahu bude možné sa kedykoľvek vrátiť k vašim obľúbeným témam a to aj po tom, ako dôjde k definitívnemu uzatvoreniu herných fór!

Výhodou českej komunity je, že naše fórum dôkladne poznám, a preto budem vedieť veľa odkazov doplniť aj sám. To bude avšak iba časť obsahu pretože pevne verím, že sa čo najviac z vás do tohto procesu pridá a pomocou vyššie priloženého dotazníka zazdieľa čo najviac tém, ktorými vytvoríme reprezentatívnu vzorku užitočných a zaujímavých informácií z nášho fóra!

Termín ukončenia zberu dát je 12. december 2023. Potom si nechám čas na to, aby som nazbierané dáta spracoval a ku koncu roka ich zverejnil na svojej stránke.

Ak vás táto funkicionalita zaujíma viac, odporúčam navštíviť stránku Komunitné vedomosti, na ktorej sa nachádza tlačidlo "What is this?" (Čo je to?), ktoré obsahuje ďalšie užitočné informácie o celom tomto procese.

Teším sa na spoluprácu pri tomto projekte a verím, že sa nám podarí vybudovať bohatú repliku zaujímavých informácií z našich dlhoročných herných skúseností.

Vopred ďakujem za zdieľanie.
 
Nahoru