• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Ambasády

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Naše města již brzy navštíví Ambasády! Jak se na ně těšíte?

Povídejte, protože jako vždy budeme rádi za vaše připomínky a názory, které nám pomáhají hru neustále vylepšovat!
 

DeletedUser4169

Guest
Možná bych z nastoleného stereotypu nesčetněkrát recyklovaných nápadů jen ať je za každou cenu něco "novýho" uhnul stranou.
Nejde jen o to aby bylo něco novýho, ale aby to taky mělo trochu smysl a hráče to mohlo bavit. To tu delší dobu chybí.
Vidím snahu pořád hrnout obsah a čím dál tím větší snahu to zestádnit. Těm pokročilým hráčům není nutný to nastavovat a protahovat.
Raději budu když tu bude tejden něco zábavnýho a pak dva měsíce počkám, než abych musel ze setrvačnosti na něco tři měsíce klikat (minulou kapitolu se to nastavovalo živoucím, teď to budou asi orkové). Ano, budu na to tedy klikat dlouho. Ale proč? Nějak v tom výzkumu chybí něco co by mě motivovalo to dělat z jinýho důvodu, než si tu rasu odkliknout. Nuda, nuda, šeď, šeď.
 

iDavis

Legenda
Moje názory na novú kapitolu:

+ Grafika

- Zdieľam názor na to, že kapitola ponúkne hráčovi minimum. Ten dôvod, že prejdem kapitolu, pretože je to akási podstata tejto hry, hlavná línia príbehu a potom v nej budem môcť pokračovať ďalej, je asi jediným dôvodom, prečo túto kapitolu vôbec robiť. Veľmi chýbajú nejaké efektívne vylepšenia možností herných stratégií (napr. vylepšenia jednotiek).
- Recyklácia spriatelených rás. Toto je asi hlavný dôvod, prečo táto kapitola neprináša žiaden náznak prekvapenia. Prišlo niečo, čo sme tu už mali. Rovnako ako tohtoročná udalosť fénixa. A to by samo o sebe nebol problém, ak by to prišlo s niečím, čo tu predtým nebolo - nejakou inováciou, novou mechanikou do hry, proste niečím, čo by hru od 16. kapitoly osviežilo. Toto naposledy prišlo v 12. kapitole (živoucí zboží), čo už je dosť dávno. Som toho názoru, že niečo nové sa malo objaviť už v Elvenaroch, už vtedy som z toho, že hra pokračuje "klasicky", nebol úplne nadšený.

Ono je to škoda, pretože príbeh, ktorý je tomuto pozadím, dáva vývojárom obrovské možnosti, ako hru zatraktívniť. Neustále sa spomína Unur a to ako objavené spriatelené rasy budujú svoje mestá - prečo teda nenavštíviť ich, namiesto oni nás, a neobjaviť nové zákutia Elvenaru, namiesto toho jedného mesta, v ktorom sme roky zaškatuľkovaní?
 

Lovec Krys

Legenda
A taky se všichni těšíme, jak nám zastropovali staré setové budovy. Asi nás chtějí přinutit používat ten evoluční odpad s polovičním výkonem (ne li horším), ale to už si raději přistavím manufakturu, za tu jsou aspoň body a má to podobnou produkci.
Ne, vůbec se netěším, až mi velký kus města zaberou na několik měsíců obří budovy a já nebudu mít místo na budovy pro event/DS a na to, že vyplýtvám několik tisíc VB (dvojnásobek Elvenarů), místo, abych si za to vylepšil divy. A nebýt toho, že na rozdíl od většiny hráčů mě zajímá i ten žebříček, tak bych neviděl jediný rozumný důvod tu kapitolu vůbec dělat.
 

luterina

Veterán
Neustále sa spomína Unur a to ako objavené spriatelené rasy budujú svoje mestá - prečo teda nenavštíviť ich, namiesto oni nás, a neobjaviť nové zákutia Elvenaru, namiesto toho jedného mesta, v ktorom sme roky zaškatuľkovaní?

@iDavis mohl bys to prosím nějak víc popsat, neumím si to vůbec představit jak by to mělo vypadat.
 

Prealiena

Velmistr písma
Toto je poprvé, co vážně neplánuji postavení ani jednoho z nových divů. Včelí jezdkyně skoro vůbec nepoužívám a ostatní bonusy nestojí za nic.
To mě velmi mrzí, prastaré divy a jejich vylepšování je to jediné, co mě na téhle hře ještě baví.
 

Ludi

Veterán
Ambasády jsou úplně bez nápadu. Jistě, už máme všechny jednoty na 3 *, ale i tak by nějaká inovace mohla být.
Zvětšují se obytky i dílny. To bylo naposledy někdy v prvních kapitolách hry. Budovy se nebudou otáčet, ale tím se dosáhlo daleko většího zvětšování než dřív - což platí i pro manufaktury. Jistě, něco teleportujeme do skladu a zbytek zvětšíme, ale je to prostě nuda. Mazání a zvětšování. To je hlavní obsah kapitoly. A nekonečné dlouhé výzkumy se spoustou VB. Celá kapitola je jen uměle natažená a přitom bez obsahu.
A povinné zvětšování oddílu je také krok zpět.
To, že starší sety budou i po KR bez vylepšení produkce, pokládám za velmi špatný nápad.
Elvenarové byly sice taky dost natažení velkou spotřebou živoucího, ale pořád to bylo o něčem. Ambasády jsou prostě velké zklamání.
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
Zbytečná kapitola, jediné za co můžeme poděkovat je rozšíření za 500 dobytých provincií a 2 z výzkumu. Na to jak je vytvořená tato nudná kapitola, je to až nezvykle štědré.

Jedna strana nedokáže pochopit druhou, nicméně poté, co se dozvěděly, jak jsi zvládl vyřešit konflikt mezi lidmi a elfy....
Co toto je za nesmysl? Buď hrajme elfy nebo lidi a v kapitole nás spojovali Elvenarové, kteří nás na bázi příběhu směrovali ke "spolupraci". Takže jestli bude ten příběh stejně odbytý jako v aktuální události, tak to bude ještě smutnější.
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Fjorgyn ono to vypadá, že je štědrá, ale není..přidá nám +3.rozšíření, ale z upgrade budov bude chtít těch rozšíření 10+, pokud si budeme chtít udržet město tak, jak máme. Takže to v drtivé většině případů dopadne tak, že budeme uklízet manufaktury teleportama do skladů.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@BiggJOEcz uvědom si to, že jsme nemuseli dostat žádné rozšíření, nebo jen jedno, jako to bylo tuším už ve 13. a 14. kapitole, takže 3 rozšíření je hodně štědrá záležitost :).
 
Naposledy upraveno:

Vicky1177

Mistr slova
Tak to je poprvé, co můžu říct, že jsem v Elvenaru úplně v pohodě. ;) Jsem totiž v polovině konstruktů a kvůli své současné situaci se ani zdaleka nemohu věnovat hře tak, jak bych chtěla. Ambasády u sebe vidím tak po prázdninách. Zimních...
 

BiggJOEcz

Mistr slova
@Fjorgyn no vidíš, na první pohled je to jak píšeš, ale díky těm nesmyslným požadavkům na místo, především u Obytných budov o +5.políček na budovu, je to spíše taková pro mě zástěrka pro to, co přijde.. Každopádně jsem i za ty 3.rozšíření rád. Kde jsou ty časy, kdy dávali za kapitolu 5.rozšíření (kapitola 4,5,7 a +6.rozšíření v kapitole 6 :) )

@Ludi ..oni nás tu Věž hrát pravidelně prostě naučí ... :D
 

Lovec Krys

Legenda
@BiggJOEcz Tak věž hrát už umím (poslední týdny pravidelně až do konce).
Spíš je ohrožení ze strany nových kapitol, aby tu schopnost dohrát věž neochromily (jako např. pro vyjednavače Elvenarové, kteří výrazně zvýšili nároky na prošlé zboží).
U téhle kapitoly - věž i turnaj mají pro mne přednost. Takže když budou nároky kapitoly kolidovat s výše uvedeným, kapitola prostě potrvá déle.

No vlastně ještě jedu věc nové kapitoly ochromují - schopnost vylepšovat nové divy - vzhledem k šíleným nárokům na T6, semena a orky u divů z posledních kapitol.
 

OldMaGorr

Mistr slova
@luterina napríklad v podobe druhej hracej plochy. Ale to je skôr také moje dlhoročné želanie, o ktorom som sa zatiaľ nikdy nepresvedčil, že by sa vývojári mohli vôbec podobným smerom ubrať.
Druhá, případně časem třetí, hrací plocha by byl fajn nápad - a mohla by být dokonce třeba jakoby v podzemí - u trpaslíků, nebo na obloze jakoby u víl apod. A ty divy co mají budovy ve skalách by se mohly rovnou přestěhovat tam, a uvolnit hrací plochu ap.
 

Ludi

Veterán
Víc než druhou hrací plochu bych uvítala možnost cvičit vojáky ve dvou "cvičírnách" najednou. Kdyby tohle bylo v Ambasádách, tak jedu výzkum jak divá, to by byla motivace do hry ;)
 

iDavis

Legenda
@Ludi to by tiež nebolo zlé, i keď myslím si, že po zavedení hnedých medveďov je z ich strany otázka podpory vojska nadlho vyriešená.
 
hlavně žádné další plochy. To by byl zase jen megažrout času a všechno by se stejně brzy zopakovalo. Místo by zase chybělo, všeho by bylo třeba víc - zkrátka inflace prostoru...
 
Nahoru