• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Aktuálnost a použitelnost WiKi

Dobrodej

Kolemjdoucí
A potěšením čtu, že WiKi je na 99,9% ukončená, ale nerozumím tomu. Pokud ve hře stále dochází ke změnám a vylepšení, jak může být WiKi hotová???
Byl jsem vyzván ve vlákně o DS, abych náměty dal do odpovídajícího vlákna a tak tak činím.

Nejde přímo o chyby WiKi, ale o aktuálnost, přesnost a použitelnost informací. Tak jak bylo zmíněno v komunikaci o DS, např. že v části WiKi o DS je bez rozlišení to, co z odznaků aktuálně platí a co už (resp. právě) ne. Informace, že se mohou v různých DS použít různé (počty) odznaky asi není úplně pravda, bylo by nutné přeprogramovat celý engine DS. Tabulka s přehledem odznaků je pro nováčka ve hře, který hledá na WiKi pomoc, spíš matoucí. Přitom ji musel někdo aktualizovat před současným DS, protože nároky na odznaky byly při DS v roce 2021 jiné, tak bylo možné ji buď promazat, nebo rozdělit na aktuální odznaky a "vzpomínky na minulost/budoucnost". Také ve WiKi o DS je popis starého vybírání odznaků a ani zmínka a novém kumulovaném systémů sběru zdrojů pro získávání odznaků.
To ale neplatí jen pro část o DS, to je v celé WiKi, kdy se historické reminiscence a již opuštěné rysy a vlastnosti hry míchají s aktuálními informacemi a tak pro nováčka to je obtížně použitelné, protože historii hry nezná.

Hráči, kteří jsou ve hře déle tak WiKi ani nepotřebují a když tam zajdou, tak tato historická rezidua dokáží odfiltrovat, nováček ale ne. Samozřejmě problém neaktuálnosti obsahu WiKi se projevuje nejen pro DS, ale i pro turnaje a věž které se častěji zdokonalují než herní základ. Eventy a další jednorázové kampaně mají samostatné kapitoly, tak jsou vyřešené jednou a pak fungují jako archiv, takže pro lepší použití by bylo, kdyby nadcházející/aktuální event byl v textu na začátku a ne až na konci archivu, nebo aby tam byl jen aktuální a na informace o dalších byl odkaz na samostatnou kapitolu-archiv.

- Na WiKi je samostatná kapitola věnovaná výzvám, ale za celou dobu co hraju jsem žádnou výzvu nezaznamenal, proč tam tedy je, když ji nepamatují ani ještě déle hrající hráči.

- Pak jako celkem problematické vidím používání snímku obrazovky nebo výřezu z anglické verze hry v české verzi WiKi, kdy v textu se píše něco, co obrázek vlastně neukazuje. Chápu jako ajťák, že udělat obrázky pro různé jazykové verze, uložit je do WiKi je o mnoho víc práce, než jen přeložit text.

- A aktuálně na WiKi není nic o nových možnostech sousedské výpomoci na PC a o záložce sousedé v přehledu provincií na mapě světa a o používání run jako příspěvků na výzkum do divů jiných hráčů. Stejně tak o jiných novinkách.

- Zajímavé by bylo také srovnání možností verze hry v HTML5 a aplikací pro mobilní zařízení.

Tolik alespoň namátkou. Mimo to bych uvítal, pokud to je trochu možné, aby ve WiKi byl nějaký přehled stručného popisu schválených a připravovaných novinek (ToDo list bez termínů), omezilo by to snad diskuze na fóru o věcech které se už nějak řeší.
 

Luonnotar

Vedoucí herní podpory a Správce Wiki
Elvenar tým
Ahoj @Dobrodej , děkuji za Tvůj příspěvek. Pokusím se postupně odpovědět na jednotlivé body.

Příspěvek, který uvádí, že je Wiki z 99,9% v češtině (tedy nikoliv hotová) pochází z roku 2015, kdy hra vznikala. Tehdy kolega @Ódin dostal kompletní Wiki v angličtině a celou ji překládal. Proto informace o tom, že je překlad téměř hotov.

Jak už bylo zmíněno v tématu Dobrodružství společenství, v tabulce jsou zmíněny všechny odznaky, které aktuálně existují a mohou být kdykoliv použity. Zde je tedy aktuální stav v pořádku.

Děkuji za náměty na vylepšení, nicméně Wiki musí ve všech jazykových mutacích obsahovat stejné informace a mít stejné rozložení, s tímto tedy osobně nic udělat nemohu. Návrhy můžeme předat dále, jejich realizace už ovšem nezávisí na nás.

Popis nového využití run je rozpracován a brzy se na Wiki objeví.

Co se týče obrázků v češtině, zde rovnou přiznávám, že na to nemám technické prostředky ani časový prostor. Přesto jsem přesvědčená, že anglická verze je ve spojení s textem na Wiki a samotnou hrou dostačující.

Na závěr bych se vrátila k Tvému příspěvku v jiném tématu, kde uvádíš:
na anglické verzi je mnoho věcí aktuálnější
Očekávala bych tedy, že zde uvedeš právě tyto nesrovnalosti, abych je mohla napravit :)

Luonnotar
 

BMC George

Kolemjdoucí
Je pravdou, že Wiki je dost nepřehledná. Když se chci dozvědět o stupních ohnivého fénixe a dám vyhledat jeho název tak se mi zobrazí událos ve které byl pak ještě musím na něco kliknout a tam se mi akorát ukážou tři stupně fénixe (1,5,10).
Bylo by fajn, kdyby se po zadání názvu zobrazilo vše o ohnivém fénixovi i klidně z jaké události šel získat.
 

Waso

Učedník
Také souhlasím.... Wiki je dobrá pro nerozkoukaného začátečníka....
Jakoby ji někdo začal a po roce ho to přestalo bavit! Škoda...
(ještěže máme @iDavis e) :rolleyes:
 

M1cha3l87

Kolemjdoucí
Zde je potřeba si uvědomit dvě věci. První z nich je, že česká verze WIKI musí být kopií EN verze WIKI, tedy její oficiální předlohy. Zdejší editoři Wiki musí, opakuji musí, vycházet z originálu a nesmí se od něj nijak lišit. Bohužel nelze Wiki upravovat dle vlastní fantazie, vše má své mantinely a není možnost, jak uhnout z cesty dané Innogames. Věřte mi, že kdyby to bylo opačně, česká Wiki vypadá úplně jinak.

Za druhé. @iDavis je zde, krom komunitního manažera, snad nejdéle. Za mě je to snad jakýsi neoficiální člen týmu (berte to prosím trošku s nadhledem), respektive komunity, která hru tvoří tou zábavnější částí. Zbytek týmu to dělá opravdu jen z lásky k Elvenaru, neboť se jedná čistě o dobrovolnickou činnost, která není finančně ohodnocena.

Pokud jste si jisti, že byste to zvládli lépe, tak já si jsem jist, že @Forseti (a kdokoli jiný z týmu) zváží vaše podněty a návrhy, ale narazíte na to, že se budete rozcházet s originální předlohou, a to je ten problém. Jazyková mutace Wiki nesmí být v rozkolu s originální předlohou.

Ano, řeknete si, co to tady ten člověk mele, je to jeho první příspěvek. Nicméně Elvenar znám už od bety, ale aktivně jej teď nehraji. Starší hráči, jako @iDavis, můžou najít v mém nicku jistou podobnost (není to jen podobnost, takže posílám @iDavis mnoho pozdravů).

Osobně děkuji @Luonnotar, jak se o Wiki stará. Vím, že je to nevděčná práce, kterou málokdo ocení. Já ji cením, opravdu. ;) Fakt děkuji! Zvládáš to skvěle!

Zbytku přeji trochu nadhledu, neslovíčkaření a větší radosti ze hry. Jsou mraky her, kde žádnou Wiki nemáte a musíte si na vše přijít sami, případně pomocí fanouškovských wikipedií. ;)

EDIT: Až po vloženi mého postu, jsem se podíval na Wiki. Co to je????? Není to stížnost na CZ tým, ale na Inno. To jako vážně nedokázali upravit Wiki tak, aby byla přehledná i po aktualizaci softwaru? To je příšerný! Vždyť to je jen menší oprava CSS, ale tohle?! Opakuji! Nic proti CZ týmu!
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Proti Wiki nic nemám, naopak.
Teď s postupným rušením Fóra by ale stálo za to, některé herní informace přesunout tam.
 
Nahoru