• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Ostatní Akce: eventy, dobrodružství, turnaje apod

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4646
  • Vytvořeno

Obtížnost úkolů a nákladů dle kapitoly? nebo Stejné hodnoty odměn pro všechny?

  • Ne - pro úpravu obtížnosti dle kapitoly

    Hlasy: 0 0,0%
  • Ne - pro stejné hodnoty odměn

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    11

DeletedUser4646

Guest
[Shrnutí] – Akce eventy, dobrodružství, turnaje atd úprava úrovně obtížnosti.

[Podrobnosti] - Úprava obtížnosti požadavků úkolů a požadavků pro splnění a možnosti dosažení dokončení daných akcí dle aktuální kapitoly. Úprava množství požadovaného zboží apod. Když odměny jsou dělené dle kapitol v hodnotách tak i úkolová linie!

A nebo ...

Jednotné odměny stejné hodnoty pro všechny - zrušit dělení odměn dle kapitol.

[Důvody] - Pro začátečníky je obtížné až nereálné vyhrát akce a aktuální nastavení je nefér a ve výhodě jsou hráči vyšší úrovně kapitol.

[Dopad na jiné herní prvky] - Rozdělení obtížnosti a požadavků akcí dle kapitol hráčů nastaví spravedlivou a fér hru bez rozdělení hráčů na elity a začátečníky.
 

iDavis

Legenda
@Nightwish89 osobne si neviem predstaviť výsledok realizácie tohto návrhu. V čom konkrétne sú podľa teba úlohy pre začiatočníkov ťažšie? Pokiaľ ide o aspekt výroby X produkcií v dielňach alebo manufaktúrach, žiadne znevýhodnenie nevidím, už hráč v 3. kapitole môže mať podobné množstvo dielní / manufaktur (základných, na ostatné zatiaľ úlohy neboli) ako pokročilejší hráč. Práve naopak, mnohokrát majú úlohy náročnejšie práve títo pokročilí hráči, ktorým sa skúma jedna provincia niekoľko dní, výskum technológie trvá dlho kvôli nedostatku osadníckych surovín a na úlohy s relikviami si musia aj niekoľko týždňov šetriť otvorené provincie.

Jedine sú začiatočníci znevýhodnení pri úlohách so získavaním zboží, ale pokiaľ viem tak náročnosť týchto úloh (s výnimkou súčasného dobrodružstva) sa vždy odvíja od aktuálnej kapitoly, v ktorej sa hráč nachádza.
 

DeletedUser4646

Guest
IDavis: Ano napsal jsi sám že až od třetí kapitoly má hráč možnost důstojně hrát. A je zajimavé že dělení u odměn je nejen představitelné ale reálně faktem ale úroveň úkolů nikoliv. A pokud by to tak bylo nastavené jak píšeš ohledně náročnosti dle kapitoly je zajimavé že v eventu kdy jsou tři hlavní odměny tak na druhou odměnu dosahují jen ti co jsou v kapitolách dále než u trpaslíků.
 

Magni

Guest
Jen doplním, že i například úkoly na získání relikvií nebo vyřešení určitého počtu střetů jsou počtem sice stejné pro všechny hráče, ale zdroje a získání je přiměřené postupu hráče. Tedy pro malého hráče je stejné získat 20 relikvií jako pro velkého. Malý hráč totiž má ceny/obtížnost v turnajích či provincií přímo úměrnou postupu. Velký hráč také.
 

iDavis

Legenda
@Nightwish89 myslím si že hráča do 3. kapitoly akcie ani nemusia zaujímať. Pre neho je dôstojným hraním, ako píšeš, základ budovania mesta, plnenie úloh ktoré ide naozaj rýchlo a vďaka jednoduchosti vo výskume sa do tej 3. kapitoly dostane za chvíľu. A tam, keď už sa postup spomaľuje, ho môžu zaujímať akcie a podobné doplnkové aktivity. Navyše na trhu existuje množstvo hier, ktoré majú pri akciách vyslovene takúto podmienku, že hráči sa ich môžu zúčastniť až od určitého levelu.
A k tým odmenám rovnakým pre všetkých, neviem čo na to napísať, ale skús si predstaviť ako by vyzerala hra keby začiatočník dostal budovu dávajúcu 3000 obyvateľov alebo čo za motiváciu by mal hráč v takej 11. kapitole, ktorý by mal možnosť získať budovu so 150 obyvateľmi.
 

voyager-1

Velmistr písma
I A pokud by to tak bylo nastavené jak píšeš ohledně náročnosti dle kapitoly je zajimavé že v eventu kdy jsou tři hlavní odměny tak na druhou odměnu dosahují jen ti co jsou v kapitolách dále než u trpaslíků.

Pěkná blbost, na druhou odměnu dosahují i hráči co zdaleka nejsou v kapitole trpaslíků, Já když začal v létě hrát před pochodem stád jsem druhou odměnu získal v pohodě, to jsem ještě neměl ani vyzkoumané magické zboží a tím se tam muselo platit pocestným.
 

voyager-1

Velmistr písma
a ted při zimním eventu dva nebo tři hráči udělali i třetí cenu a také zdaleka nejsou u trpaslíků.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
tady si dovolím nesouhlasit s výrokem @Magni , že pro malého hráče je zisk 20ti relikvií stejně těžký, jako pro hráče velkého... fakt není :)

relikvie - v turnaji mám dostupných víc jak 25 provinicí od každé suroviny, tedy naklikat si relikvie je otázka chvíle. armádu mám. surovin mám dost. 20 relikvií je prostě nic. jenže okolo 3 kapitoly jich mám třeba 5 od každé. a to je o hodně relikvií míň.

co se týče střetů, tak ano, musím je mít nachystané, protože průzkum mi trvá přes 30 hodin, jinak mám smůlu. když jsem malý, průzkum je sice hned, ale kde na to zase vezmu suroviny? těch je ze začátku tak zoufale málo, že člověk se často sekne na konci kapitoly, protože nemá dokončený dostatečný počet provincií. prostě je není čím zaplatit, ani vybojovat, všeho je málo. vážně, 500 mramoru za 1 střet je ve 3-4 věku jmění.

==========

zhruba od konce 3. kapitoly jsou ty eventy už pomalu zvládnutelné. chápu, že pro hráče od 1. do 3. věku je to frustrující, nicméně event má být výzva, nemá být snadný :) i pro nás od trpaslíků dál je to výzva, protože jak bylo zmíněno, průzkum provincie trvá X desítek hodin a technologie ve výzkumu musí být nachystaná, jinak na to taky člověk šetří několik dnů.

ale co je hlavní - ty první 3 kapitoly se dají zvládnout fakt rychle. 2 měsíce? úplně v pohodě. člověk má další důvod se tam na začátku příliš nezdržovat - postoupit rychle dál, aby měl snazší cestu k eventovým odměnám. no tak vynechám jeden event a pár úkolových linií, co už. budou přece další.

==========

ale zase jsem se moc rozpovídal :) k návrhu : množství jednotlivých věcí podle kapitol odstupňované je. podle mě je to takhle úplně v pohodě a netřeba měnit. jediné, co bych upravil, jsou ty počty relikvií a střetů k vyřešení. to jsou opravdu hrozné pálky pro malé hráče.
 

Magni

Guest
A já si dovolím zase nesouhlasit s tebou :) Opravdu to možné je.

relikvie - v turnaji mám dostupných víc jak 25 provinicí od každé suroviny, tedy naklikat si relikvie je otázka chvíle. armádu mám. surovin mám dost. 20 relikvií je prostě nic. jenže okolo 3 kapitoly jich mám třeba 5 od každé. a to je o hodně relikvií míň.
Kdo tvrdí, že relikvie je nutné získat ihned z prvního kola? :) Eventy jsou dělány tak, aby na každý náročnější úkol byl dostatek času. Dostatek času je samozřejmě diskutabilní, záleží totiž na různých faktorech jako je třeba umění plánovat nebo mít dostatek důvtipu. Někteří extrémně rychlí hráči ho splní například za 1 týden, nicméně to, že ho někdo splní takto rychle, neznamená, že to tak musí udělat každý. Věřím, že například v 30 denním eventu není žádný problém na počkání do druhého či dokonce i třetího kola turnaje :) Tato pomyslná "časová ztráta" je pak menšími hráči snadno dohnána například v úkolech, kde je vyžadován průzkum provincie, který trvá zlomek času oproti vetším hráčům, případně absence surovin ras potřebných na výzkum.

co se týče střetů, tak ano, musím je mít nachystané, protože průzkum mi trvá přes 30 hodin, jinak mám smůlu. když jsem malý, průzkum je sice hned, ale kde na to zase vezmu suroviny? těch je ze začátku tak zoufale málo, že člověk se často sekne na konci kapitoly, protože nemá dokončený dostatečný počet provincií. prostě je není čím zaplatit, ani vybojovat, všeho je málo. vážně, 500 mramoru za 1 střet je ve 3-4 věku jmění.
Suroviny má malý hráč zhruba tolik, jako kterýkoliv jiný hráč, který hrou postupuje aktivně a bez "pauz", kdy čeká například na další kapitolu a tím může 1 či 2 měsíce shromažďovat suroviny. Opravdu. Je velká spousta takových hráčů, kteří nemají spoustu zboží ve skladech a jsou například u lesních elfů nebo i dále. Jelikož i ceny v provinciích jsou nějakým způsobem úměrné postupu, je náročnost velmi podobná. Stejně tak co je pro malého hráče 500 mramoru, jsou pro velkého hráče desítky tisíc surovin za jeden střet. Pokud malý hráč využije druhou úkolovou linii k získání mincí a zásob, je možné využít i obchodníka a pomoct si tak k surovinám, kde základní zboží je podstatně levnější, než zboží 2. či 3. kategorie.
 

Deleted User - 254234

Guest
člověk se často sekne na konci kapitoly, protože nemá dokončený dostatečný počet provincií. prostě je není čím zaplatit, ani vybojovat, všeho je málo.
Tak to je přesně můj případ - už asi týden stojím na konci 4. levelu a nemůžu dál, protože mi chybí dobýt ještě 8 provincií a jedna provincie za den (někdy ani ne celá) mi důkladně vyluxuje sklady i kasárny :) Mohl bych se vykašlat na turnaj a obojí bych ušetřil, to je pravda, ale zase chci pomoct našemu společenství (obzvlášť když tam dělám zástupce velitele, žejo :))
 
Naposledy upraveno moderátorem:

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Magni : děkuji za reakci. nicméně stále nesouhlasím :) jako hráč, který si založil druhé městečko a zimní event procházel v 2. kapitole, na to mám vzpomínky stále čerstvé. prosím nechci, aby to vypadalo, že si se stěžuji - eventy mě hrozně baví, akorát jsem chtěl nadnést ten problém se střety a relikviemi, což je podle mého názoru hlavní věc, co mi připadne u maličkých hráčů náročná.

nejdřív čísla - zimní event měl 6 úkolů na zisk většího množství relikvií. takže pokud bych každý z nich plnil turnajem celý týden, pořád nestíhám. narazím na 1 těžší turnaj (a že jich takových není málo) a jsem ztracený.

co se týče řešení střetů, tak zimní event měl naštěstí alternativu na nákup VB. což je super, ale není to tak vždy. opět se podívám na čísla : v prvním městečku, věk orků, generuji zhruba 30k základních surovin každý den. průměrný střet mě stojí asi 2500, tedy za den vydělám od nuly na 12 střetů. (za chvíli budu mít 250 provincií, dost pro věk půlčíků, takže jsem s nimi fakt hodně napřed).

v druhém městečku, 4. věk, vyrábím základní suroviny asi 3k denně. průměrný střet stojí 500, takže vydělám na 6 střetů za den. už teď je to polovina. a to jsem na konci kapitoly a s provinciema zase pozadu. nemluvě o tom, že v orkách jsem měl o 4 kapitoly víc času nějaké ty suroviny našetřit. protože jakmile nesypu kvanta zdrojů do výkupu turnajů, přísun je takový, že ho nemám za co utratit :)

v zimním eventu jsem plnil hlavně ty denní úkoly. tam jsem se zasekl na "získej 250 kouzelného prachu", který jsem ještě neměl vyzkoumaný. a dát na trh 1000 křišťálů za 250 prachu byl nadlidský úkol, protože našetřit 1000 křišťálu bylo stejně nemyslitelné. nakonec jsem ale třetí zboží vyzkoumal a úkol splnil (tímto zase nechci říct, že úkol na zisk 250 prachu je špatný. jen poukázat na to, že vyzkumat elixír, postavit, vyrobit 250 elixíru a vyměnit ho za prach bylo pořád rychlejší, než našetřit 1000 kříšťálu) :)
 

DeletedUser4646

Guest
Tak fakt nevím jestli zrovna dobrodružství společenství je opravdu hratelné pro každého nebo je účelně zacíleno na stále vítěze společenství a jejich hráče až od určité kapitoly. Takže je fajn a opravdu přínos pro společenství a myslím že většinově hrát a vědět že bez šance se dostat do první 3ky a i na bramboru. Ale efekt stmelování to plní dokonale, většina společenství bude dobrodružství ignorovat. No a pak teda nechápu co se psalo o tom že je to pro společenství přece zábava a zlepšení komunikace a jak to vše je tak moc pozitivní že společenství funguje. No dost smutné že některé to mají v pravidlech a dle aktivity hodnotí hráče jestli jsou přínosem či ne, a jako teď co? Teď zbaběle to budou bojkotovat přesto že to mají dané v pravidlech a mají fungující společenství dle nich? Gratuluji tím jste jasně dokázali upřímnou pravdu a velké divadlo s heslem jde jenom o to aby to zde vypadalo hezky. Když už jste si to tak nastavili jisté pravidla a zásady společenství tak se jich držte !!!! :p
 

DeletedUser4646

Guest
Dobrodružství společenství zatím nijak nerozlišuje mezi společenstvími z top 50 a slabšími. Stejná úroveň požadovaných zásob a nákladů je opravdu nefér. Aktuální dobrodružství umožní jinou cestou obejít cestu pro ty co nemají orky ale tím se vyřadí ze hry o odměny. Paradox je že nároky úloh neberou ohled na úroveň hráče ale odměny to už rozdělené dle hodnot může být. Jednoduše řečeno aktuální dobrodružství je určeno pro hráče od kapitoly orků, menší společenství bez požadovaného hráče nemá šanci na odměny.
 
Nahoru