• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Vzpomínka 1Ivetta

DeletedUser189

Guest
DÉMONI

Uprostřed Krásné přírody Elvenaru vyrostlo honosné město Jezerní skála , kde lidstvo neznalo války, nenávist ani zlo. Všichni drželi pospolu a vzájemná pomoc při práci a zkrášlování města nikomu nebyla proti mysli. Nikdo netušil, že v tomto koutě světa nejsou jediní obyvatelé. Za velkou skálou bylo rozlehlé město elfů Modrý svět, kteří ctili přírodu a čerpali z ní své zkušenosti, stejně tak, jako ctili své předky, jejichž zkušenosti se předávali z generace na generaci.

Jak už to bývá, všude jsou neposedné děti a tak se jednoho dne vydal do lesa chlapec Leon, aby prozkoumal okolí, když tu najednou objevil různé cesty a schody vytesané do skály, které ho dovedli až na její vrchol. Vyčerpaný si zde sedl a vychutnával si pohled do kraje. Jeho město se zdálo být tak maličké a skalnaté propasti a jezera v okolí byly jako by je někdo namaloval, ani se nestačil podívat na všechny strany a usnul. V ten čas se vracela malá elfí holčička Krilinka od své babičky, cestu si chtěla ukrátit a tak šla přes Velkou skálu, kde uviděla spát Leona. Ten se jí velice lekl a výskokem se ukryl za kámen. Nechápal, proč je Krilinka tak modrá, přesto se mu moc líbila, její velké usměvavé oči a vlídná slova ho brzy zbavily strachu.

„Co tu děláš?“ zeptala se Krilinka.

„Chtěl jsem vědět, jak vypadá okolí a tajemné cesty a schody na skále mě zavedly až sem, a co tu děláš ty?“ zeptal se už beze strachu Leon.

Krilinka si sedla vedle něj a začala své vyprávění:

„Jednoho dne přiletěl ochránce lesa a poslal mě za babičkou, že mi vše vysvětlí. Babička mi předala tuhle knihu elfů, že jí mám předat našemu vládci, jsou v ní prý zkušenosti našich předků, rady a tajná kouzla na ochranu našeho světa. Lesy prý napadl démon zla a každý den pod jeho vládou zkamení jeden strom a obloha se nad ním zatemní zlem. Musím běžet, ale zase se tu sejdeme, co říkáš? Vidíš tu věž dole ve stromech, tak to je mé město. O Vás jsme vůbec nevěděli.“

Leon s Krilinkou se na vrcholku skály scházeli často. Jejich dobrou náladu kazil pohled na oblohu, která v dálce měla temnou barvu, jako před bouřkou. Krilinka se svěřila, že Elfové nevědí, jak proti démonům bojovat a jejich kouzla na to nestačí. Leon se rozhodl vše říct vládci lidí. Nastoupila vojska, ale bez kouzel byli tak velké ztráty, že bylo jasné, že není možné se uchránit.

Leon s Krilinkou bezradně seděl na skále a hleděli na kamenné stromy, kterých bylo stále víc, stejně jako sílil vztah mezi nimi. Mezi tím se sešli oba vládci, aby spojili své síly v bojí proti démonům, protože si uvědomili, že zde jsou právě dvě rasy, jedna oplývající kouzli a druhá silou. Přesto další boj prohráli.

Z krásného lesa už moc nezbylo, zatím, co Krilinka s Leonem dospěli a jejich vztah se změnil v lásku, pro kterou chtěli zachránit tento svět. Leon běžel pro radu do věže mágů, nabral cenné zboží, načerpal sílu v plující citadele, nabral vodu z fontány zrůdy, která chránila jejich město před přívalovým deštěm a poprosil svatyni chránící město před pekelným ohněm o pomoc.

Krilinka nabrala vodu z plujících ostrovů, chránící město před suchem, požádala Enaru o pomoc a v doprovodu mořského hada a kouzelného víru se vydala na skálu, kde se sešla s Leonem.

Kobka zavržených jim poslala dva okřídlené draky a spolu s vojsky obou provincií se vydali zachránit les. Boj z démony z prvu nevypadal dobře, všude tma, vichr, který šlehal prach do očí a uprostřed všeho černé jezero, z kterého vylétávali démoni šlehající oheň a kouř a na co dýchli okamžitě zkamenělo. V tom se ozval z dálky hlas Enary: „Krilinko, vše, co máš s Leonem ze svých měst smíchejte a nalijte do jezera, společná moc obou světů zahubí démony. „

Bylo to náročné, ale povedlos jim to i v té tmě smíchat a nalít do jezera, které tajemný vír řádně promíchal a mořský had zahubil poslední zlé síly. Nad lesem se rozzářila obloha a duch jezera si vzal cenné zboží, aby mohl vyjednávat s démony, kdyby se někdy snažili ovládnout les.

No a co bylo s Leonem a Krilinkou? Postavili si na skále velký dům a jejich děti možná časem budou další rasou Elvenaru.
 

DeletedUser418

Guest
Opravdu krásný a poutavě napsaný příběh.
20151003144386154176991.gif

Úplně jsem se při jeho čtení do něj ponořila a v hlavě si vše vykreslovala, dle Tvého popisu.
20151003144386165105261.gif

 
Nahoru