• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Šetření?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6089
  • Vytvořeno

Vyplatí se šetření?

  • Ano, vyplatí

    Hlasy: 1 100,0%
  • Ne, nevyplatí

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    1

DeletedUser6089

Guest
Zeptám se rovnou: Vyplatí se šetřit? Ať už mince:coin:, zásoby:supply: nebo suroviny:marble::steel::plank::silk::crystal::scroll::magicdust::gem:?
Mám málo zásob, ale i tak mi to vystačí na výzkumy nebo vylepšení. Mám výzkumy rovnou vyzkoumat nebo si nejdříve našetřit?
Prosím o radu hlavně ty, kteří si začátky už prošli a ví, co je nejlepší a nejefektivnější:)
 

hanz44

Pozorovatel
Ahoj ..moc nechápu položenou otázku :) ..výzkum jeď tak jak to jde ..bez surek nutných k aktivaci ho neaktivuješ,takže se snaž dávat VB do výzkumu a rovnou si připrav surky na aktivaci nebo si je sežeň na trhu ,když to bude aktuální s malím předstihem.Vylepšuj neustále hl.sídlo na max a dílny samo taky i obytné budovy ..jde to vše ruku v ruce.V akademii kouzel si můžeš vyrábět požehnání na mince a zboží a dávej sousedskou pomoc.Je to budovatelská hra,takže se snaž neustále vylepšovat ..
 
asi takhle - mincema se vůbec netrap. V začátcích možná sem tam pochybí, ale později, zvlášť pokud vypomáháš sousedům, tak je budeš utrácet, aby s neměla pořád plný limit. Já denně utratím na 20 milionů mincí a to nepočítám kouzla na doplnění mincí, které mám pár v zásobě a ani je nepotřebuju.

zásoby, tam to chce mít dostatek dílen a vyplatí se držet si zásobu. Hlavně, pokud vyjednáváš ve věži věčnosti. Tam je spotřeba vysoká... v nízkých kapitolách žerou kladívka i turnaje. Je fajn mít vždycky v zásobě šikovné kouzlo na doplnění skladů.

No a ostatní suroviny. Já jsem dál, takže si rád držím zásobu alespoň milion od každé. Při větší potřebě tak nemám problém... Osobně nechápu, jak někdo může jet na dřeň. Hlavně je fajn si průběžně pomocí trhu udržovat určitou zásobu všech typů surovin a nesnažit se měnit až ve chvíli, kdy ti něco opravdu chybí.

to je můj pohled :)
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II ..k tomu se musí postupně dopracovat ..vylepšování,provincie,výzkum ,věž,turnaj ..všecko něco stojí a neznáme její situaci a pokud je na téměř úplném začátku tak se vůbec nedá říct aby šetřila ..spíše naopak ;) :) ..čím víc investuje do výzkumu a vylepšování tím dříve na tom bude lépe ..

@Linadella jedeš pouze z vlastních zdrojů nebo máš možnost pomoci? Pokud máš někoho kdo by Ti pomohl v začátku se surkama tak se ničím netrap a využij toho ..Věnuj se provinciím a rozšiřuj,věnuj se výzkumu a vylepšuj ! ;) :)

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 
tak samozřejmě, suroviny utrácet. Nicméně manufaktur by měla mít tolik, aby měla surovin dost a ještě se jí tvořila pravidelně menší zásoba. Zkrátka aby vyráběla s nějakým přebytkem - zásoby a suroviny
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II ano,ale vše jde ruku v ruce a dílny,továrny,hl.sídlo,kasárna,zbrojnice ..prostě vše potřebuje lidi a proto doporučuju v začátku hry zaměřit se na zlatou propast z divů ..a neustále přistavovat obytné budovy dle potřeby lidí ..snažit se neustále vylepšovat vše na max.lvl a postupně přistavovat továrny dle možností ..nevím kde je ve výzkumu a tak se nedá přesně říct jestli má málo továren,dílen nebo obytných budov ..ty musí postupně prostě dle aktuální potřeby.Nevidím její město a tak nevím ani jak má vyřešené cesty a jak je na tom s místem a ostatníma věcma ..

Šetření nedoporučuju ..doporučuju si pomoct nechat nebo do všeho dle možností investovat ,alespoň v začátku určitě ..

// Příspěvky sloučeny. Jumala
 
nevím, já si nevybavuju, že bych se někdy nějak výrazně zasekl kvůli nedostatku surovin. Spíš naopak, pořád se mi tvořily spíš zásoby. A to jsem jel tuším na 6-4-4 výrobny (dlouho - teď mám 10-10-4) a 10 dílen.
Lidi jsem měl vždycky spíš blízko nuly
 

hanz44

Pozorovatel
@Emhyr var Emreis II Ano,ale do takové situace se musí dostat postupně ..hned to nejde !Pokud bude hrát správně tak si za chvilku vystačí se svími zdroji,ale nemůže mít hned 6-4-4 a deset dílen ..lidi budou pro ni dlouho problém a proto říkám,že musí postupně přistavovat obytné a továrny třeba k 6-4-4.
 

DeletedUser6089

Guest
@hanz44 @Emhyr var Emreis II já se ptám na to, jestli se vyplatí šetřit, že třeba jeden celý den budu jenom vyrábět, nic nestavět a sbírat :supply:. Já vím, mince jdou samy, ale se zásobami jsem na tom špatně. Vyplatí se spíš hodně investovat nebo se víc vyplatí chvíli počkat na dostatek?
 
to zase ne. Ber to, jak to leží a běží. Spíš pokud zjistíš, že ti pravidelně něco chybí (ne mince), tak tomu přizpůsob svou produkci - samozřejmě to zabere nějaký čas...

nicméně za sebe můžu říct, že není důvod se ve výzkumu hnát o překot zbytečně kupředu. Je fajn si v každé kapitole vylepšit všechny budovy na maximum (případně později trošku nakrmit vědomostníma bodama prastaré divy), než se skočí do té další... :)
 

Fjorgyn

Znalec fóra
Na :supply: je lepší mít dostatek dílen, už jen protože jsi zastropovaná maximální kapacitou hlavního sídla, takže toho stejně moc nepošetříš. Mě stačilo mít 10 dílen aby to pokrylo nároky po dlouhou dobu. Pak přišli divy a kouzla a při plánovaném velkém výdeji jsem si později pomáhal kouzly sílu zásob, a až mnohem později jsem počet dílen redukoval, protože jsem vyráběl mnohem více než jsem spotřeboval.

Jinak kvituji @Emhyr var Emreis II, ideální je opravdu přizpůsobit město Tvým potřebám hlavně :coin::supply: a herní strategii.

Jinak vůbec nevadí, že si nasyslíš :marble::steel::plank::silk::crystal::scroll::elixir::magicdust::gem:, protože to se dá vždy utrácet (turnaj/ věž) i měnit na trhu ve stotisících.
 

Lovec Krys

Legenda
V začátcích se nedostatek vyplatí řešit přistavěním příslušné výrobny (později se ti počet ustálí na nějakém čísle, které se u různých hráčů liší dle jejich herní strategie). Tzn. jestli máš nedostatek kladiv, vylepši stávající dílny anebo přistavěj další.
Když koukám k tobě na cz2, tak tvoje dílny potřebují vylepšit - a to hodně - jsou tak 2 kapitoly pozadu, ze 3. kapitoly bys měla mít vyzkoumané dílny 4x3, máš tam 2 3x2 a další dokonce jen 2x2, takže vylepšuj, tak rychle, jak ti to produkce mincí dovolí (nakonec nejspíše zjistíš, že jich 12 ani nepotřebuješ, když je budeš postupně vylepšovat).

Taky bych být tebou ušetřil místo redukcí nadbytečných cest - co nejméně rovných cest a každé budově stačí dotyk nejkratší stranou (např. u dílen 2x3 je rozumnější mít je seřazené v řadě vedle sebe a dotýkat se cesty tou kratší cestou).
A staré (tzn. dle mého, co je ve IV. kapitole z kapitoly II a starší - pryč, jakmile získáš náhradu za ty ze III., tak taky pryč.) kulturní budovy jsou pouze plýtváním místa. Mít ve 4. kapitole kulturky z kapitoly 1 je krajně neefektivní - viz. např. Vzducholoď 3x3 dávající 250 kultury, když máš ze 3. kapitoly Vzdušný vír 3x3 dávající kultury 440 na stejném místě. Nevím, jaký účel má Panda na první úrovni, ale já bych žádnou evoluční budovu na první úrovni nestavěl (většina z nich není moc dobrá ani na max. úrovni).
 

DeletedUser6089

Guest
@Lovec Krys díky za radu:) ono se to lépe říká než koná, musím našetřit další místo, aby se mi to tam všechno vešlo. Nejdřív chci nějak srovnat obytné a potom začnu s dílnama, nikdy jsem si jich moc nevšímala:) i s těma cestama to je dobrý nápad, díky^^
 
rozhodně jsi dobře udělala, že ses podívala na fórum. Každý si svůj recept dřív nebo později najde, ale postřehy hráčů na fóru tuhle cestu notně zkracují :D
 

Lovec Krys

Legenda
@Linadella Začal bych odstraněním/nahrazením nejstarších kulturek a redukcí cest, tím získáš místo na další změny a vylepšování.
Jednou jsem takhle někomu ušetřil asi 1/4 místa a ty těch cest tam máš opravdu hodně navíc.
Pokud netrénuješ/nepoužíváš jednotky, tak můžeš dát do háje i to cvičiště (kasárny bohužel smazat nejdou). A v téhle fázi hry jsou stejně jeho jednotky slabší než z kasáren (méně vylepšené). To už bych si spíše vylepšil ty kasárny na úkoly (nebo možná máš to cvičiště právě na úkoly z eventů?).
Pokud máš dostatek kultury, můžeš začít zbouráním Vzducholodě a nejspíše i Svatyně hojnosti (má to vůbec nějakou produkci, když je z 1. kapitoly)?
Pokud ne, zbourej vzducholoď a nahraď Vírem ze 3. kapitoly (anebo chrámem věků, pokud máš vyzkoumaný a najdeš místo na 5x4 kulturku. Pak můžeš dle aktuální kultury ubourat/nahradit další z nich.

@Emhyr var Emreis II Každý ne. Jsou takoví, co si staví pro radost, co se jim líbí a pak to prostě vzdají (jako jedna hráčka, jejíž město je kousek ode mně ve stejném stavu, jako před skoro 3 roky, kdy jsem začínal.
 
Nahoru