• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

území/terén při boji

Matesov

Znalec fóra
Zdravím,
nevím, jestli to píši do správné sekce, ale:
velmi často se stává, když jdu bojovat a mám jasnou převahu, jak v síle jednotek, tak jejich počtu , že systém postaví takový terén, že mě tak zablokuje a já boj prohraji nebo mám neusmyslené ztráty = nemohu vůbec postupovat do předu, protože sytém před mé jednotky postaví řadu překážek a nechá pouze jednu únikovou cestu a zjevně slabší obrané jednotky se zjevně menším počtem mě skoro porazí ?! - připadá mi to ne-fér ?!, protože v 99% systém/automat postaví překážky na mu stranu a obranné jednotky mají volné pole působnosti ?!

Příklad: já mám 660 Kerberosů II, v obraně je 6x60(360) obyčejných Lučištníků = normálně bych boj vyhrál s minimální ztrátou, ale systém před mé jednotky postaví řadů křoví a podobně, s jedním únikovým místem úplně na kraji a tím mě obrana úplně vybije nebo mi zůstane pár jednotek, protože nemohu s jednotkami pohybovat a než se z po za barikády dostanu, je po boji ?!

vím,, že je to hra, ale připadá mi ne ne-fér a boj rozhodují překážky/systém a ne počet a síla jednotek ?!

= velmi pečlivě vybírám jednotky které proti sobě stavím, ale nakonec je to úplně jedno, protože vše rozhodne systém/automat

jen pro upřesnění - já bojuji ručně , ne přes automatickou bitvu, automat myslím za obranné jednotky :)
 

DeletedUser34

Guest
no skusi si okabátiť syystém daj do boja uplne odveci jednotky trebars tie najpomalsie vtedy hodi vecinov ćistú mapu potm vzdaj súboj a nastav si jednotky podla tej mapy mapa sa nezmeni a ty uz vieš aky je teren a podla toho si aj nastaviš jedntky a maš výhodu ty :)
ale vždy si daj na prvi utok sekernika alebo lušu elfovia lukstrelca alebo tancujuce meče nakoľko tie jednotky idu za kazdích okolností vždy prvé
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Mapa je pevně daná, nemění se a už vůbec ne na základě typu jednotky, velikosti oddílu a já nevím čím vším by to mohlo ještě být :) Proto použij to co říká protokol, abys mohl lépe zvolit jednotky.
 

Matesov

Znalec fóra
je to prostě tak, systém - mapa mě tak zablokuje překážkami, že mě systém porazí a to mám jasnou převahu v počtu, tak i v síle jednotek a jak jsem psal, vždy dávám příslušné jednotky, proti příslušným jednotkám, abych využil bonusy ?!, ale je mi to na prd ?!
 

Matesov

Znalec fóra
jak mám změnit taktiku, když dám potřebné jednotky a systém mě zablokuje souvislou řadou překáže přímo přede mnou a nechá jen jeden východ, já se tedy nemohu skoro hnout z místa a systém mě tak porazí
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
Nevím, co třeba dát jinou kombinaci jednotek? 1 "zeď" a zbytek něco co střílí z dálky? Jeden/dva oddíly budou držet a zbytek bude pálit... Zvlášdli to ostatní, určitě na něco přijdeš i ty :) A pokud ne, vyjednej. Jedna provincie tě určitě nezrujnuje. Možnosti jsou, jen si umět poradit :)
 

Matesov

Znalec fóra
nechci vyjednávat(to stojí suroviny atd.), chci bojovat
a pokud dám patřičné jednotky - vzhledem k jednotkám v obraně((tedy abych využil bonusy jednotek) a mám jasnou přesilu v počtu a síle, proč o boji rozhodnou překážky = tedy systém ?! = je to prostě ne-fér !
 

GoldAngelcz

Velmistr písma
nefér? Jsi v tahové strategii. Co jiného než terén by měl rozhodovat? :D Někdy se mi zdá, že lidé ani pořádně nevědí co hrají a pak se rozčilují nad takovými věcmi. Tohle co říkáš je jeden velký nesmysl. Prostě tu provincii vyjednej, když jí nejsi schopen vybojovat. Nebo si jí nechej na dobu, až se ti zvětší oddíl nebo vylepší některá z jednotek. Pak ji vybojuješ raz dva. Tak snad se ti bude chtít alespoň tohle :D Jinou radu nemám
 
Nahoru