• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Není chyba Úkol Mocné spojení se zemí

DeletedUser122

Guest
Znění úkolu:

*****
Zdravím tě!
Krystaly jsou důležitým zemským prvkem. Prozkoumáním jejich podstaty získáme nové vědomosti.

Požadováno
Proveď výzkum pokročilé manufaktury na krystaly
*****


Předpokládám, že se ve znění úkolu mluví o křišťálu, nikoliv o krystalech.
 

graywolff

Guest
Taky jsem si všiml, že křišťál a krystaly jsou často zaměňovány. Vlastně ani nevím, co to těžíme. Asi krystaly křišťálu...
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
DuckToy, díky za upozornění! Nicméně jak píše graywolff, tak jednak lze tuto častou anomálii vysvětlit tím, že se těží krystaly křišťálu, každopádně hlavní důvod je ten, že jsme se při překladu snažili hru dělat co nejpestřejší, proto se pro některé věci hře používá několikero podobných označení. :)

Pokud by však současná situace vadila většímu počtu hráčů, není problém názvosloví sjednotit, mně osobně se ovšem ta pestrost líbí.
 

DeletedUser122

Guest
Já jsem to psal spíše z toho důvodu, že krystal a křišťál jsou trochu odlišné věci a krystal je takový obecný pojem, mohou být i krystaly drahokamů, což je zase jiná surovina. Nicméně chápu, že hráče to zřejmě nijak mást nebude, aspoň ne v tomhle konkrétním případu, kde mám před sebou výzkum pokročilých manufaktur na křišťál (jedině že by to byly krystaly svitků, ty taky ještě mám zkoumat) :D Mně osobně to při hře nijak nevadí, ale když něco dělám já, jsem dost puntičkář a jako vývojáři nebo překladateli by mi to už vadilo, protože pak hra nepůsobí úplně kompaktním dojmem (a nemyslím tím úplně tak dvě odlišná pojmenování pro tutéž věc, ale spíše to, když ona pojmenování neznamenají přesně totéž) :)

Uf, snad jsem se do toho moc nezamotal :D
 
Nahoru