• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Kouzla Crafting - Odčarování Postavených Budov (Pouze soutěžních)

  • Zakladatel vlákna DeletedUser3079
  • Vytvořeno

DeletedUser4530

Guest
@ExplorerFfff : Trochu jsi odbočil. Nechápu proč. Vlákno a první příspěvek jasně definuje o čem se tu bavíme.
O normálních budovách tu není řeč. Ostatně, není proč. Když je prodám, dostanu zůstatkovou cenu normálně.

@Magni: Zdá se mi, že: "Získat z toho ještě něco navíc" píšeš jako něco sprostého a špatného. Trochu mi to tak přijde. Jestli ne, tak se omlouvám.
Pořád je to o tom, že jsem do toho vložil nějaké suroviny, čas, námahu whatever, a i když jsem něco z toho už využil, tak jestli má ta budova nějakou zůstatkovou hodnotu, což podle mého vždy má. Byť třeba v některých případech zanedbatelnou, tak by jí měl člověk dostat. Nu ni?
Když půjdu prodat ten stará mobil, dostanu za něj také pořád něco.
A věcně:
Jak by se hodnota určovala? Statistika, prostý výpočet, případně přepočet v čase, v kapitole? Těch nástrojů jak pracovat s čísly je dnes myslím dost.
Budoucí přepočet v rámci "královské rekonstrukce". No to je trochu oříšek. Ale jen proto, že zatím není ani na betě jasné, jak to bude. Jakmile se dají jasná pravidla, tak se to dá spočítat.
PS: V 60. letech minulého století spočítali jak dostat lidi na měsíc. Neříkejte mi, že dnes nezvládneme spočítat pár budov. ;)
 

DeletedUser3281

Guest
@Corwin22 Odbočil jsem proto, abych právě bylo pochopeno o co jde. Jsou zde budovy co stojí něco, a něco dostaneš zpět a pak budovy, co stojí v podstatě více ale nedostaneš nic, nebo méně, což je divné a proto by tenhle návrh byl fajn. Protože dle mě je zde jistá "nerovnováha". A tahle budova je příklad té nerovnováhy co silně podkopává tu definici, že jsme přece budovu "spotřebovali".
 

Magni

Guest
@Lovec Krys Nemyslím že nebude co rozčarovávat. Prakticky v každém eventu hráč získá alespoň pár budov (případně kouzel/požehnání), které se mu nelíbí/nehodí do městečka. Navíc vzhledem k tomu jak řemeslná výroba funguje bych se toho při rozumném spravování opravdu nebál. Je nabízeno 5 náhodných položek a to po poměrně dlouhých cyklech, kdy se položky obnoví. A ne vždy si hráč jistě vybere. Tím pádem je s tím spojené i to, že není efektivní koupit vše co vidím a co jde, ale šetřit si úlomky kouzel (surovinu z očarování) pro konkrétní položky či několik konkrétních položek a vyčkat až se objeví. Někdo uvítá kouzla, někdo budovy na produkci vojáků, někdo na orky, jiný zase třeba požehnání na vědomostní body... A samozřejmě každý ideálně vše, ale i zde je nutné upřednostnit to nejdůležitější. Tak či onak, řemeslná výroba jistě není zamýšlena jako jeden z hlavních zdrojů, jak získávat cenné věci nebo některé komodity. Dalo by se to přirovnat například obchodníkovi na trhu. A kdo ví, třeba v budoucnu budou další možnosti jak úlomky kouzel ještě získat :) Získání požehnání na tom bylo ze začátku přeci podobně.

@ExplorerFfff špatného rozhodně ne, ale nesmí se to s tou recyklací a získáváním tak přehánět. Jak jsem psal, nějaká znatelně snížená hodnota po použití by asi mohla být cesta. Za mě to ale vidím spíše neúspěšně a to ne z technické stránky, jako spíš že by to změnilo smysl této funkce.

Každopádně mým záměrem nebylo dokazovat že tento návrh nemá smysl nebo měnit vaše názory na tento návrh, jako spíš přidat jiný názor a pohled na věc :)
 

DeletedUser2455

Guest
Když nebyla ŘV byl plnej sklad nepotřebných budov.
Nyní je možnost je zpracovat, k tomu nabídli KR a zase "bouře ve sklince vody"
Měli by jste si uvědomit, že INNO je firma a Vy jste klieti.
Buď přistoupíte na její pravidla- a dokonce můžete mít i vlastní návrhy.
Ale tím to končí.
 

aikomi

Mistr slova
Ano,mi pouze muzeme dat navrhy a oni bud je prijmou,nebo "uzavrou do šuplíku" Ale je i moznost, ze s tim budou neco delat, tak proc nezkusit tento navrh podporit....Pak uz je to samozrejme na nich, jestli s tim neco budou delat ;)
 

DeletedUser4530

Guest
Tak jak píše Aikomi, nebo tak jak píše Moribundus.
No volte, dle svého.o_O
To je volba! :cool:

KR nikdo nenabídl. Aktuálně tu možnost není!
Pozor. Neoháněl bych se tu něčím, co je aktuálně ve stádiu vývoje.
A ještě drobnost. Jistě, je tu firma, a jsou tu zákazníci. Ovšem, jestli firma nenabídne slušné podmínky, tak zákazníci odejdou jinam. Protože firem je spousta. (Bacha. Ta množina zákazníků, není zas tak velká.)
Takže svojí "bouře ve sklince vody" , si nech až přijde čas.
 

karhol

Znalec fóra
Když to čtu, nevím, co je za problém to odčarování postavených budov. Když rozčaruji budovu z inventáře, dostanu vždy stejně, ať je budova z jakékoli kapitoly - vždyť to může být stejné. Zůstatkovou hodnotu určit dle její velikosti, stejně jako to je nyní. I zastaralá budova má svou hodnotu - stejně jako výše uvedený zastaralý mobilní telefon..
Postavené budovy s dočasným efektem (násobitele, vylepšení, studna, kupec) - tak ty bych z této množiny vyjmul a nechal je bez možnosti odčarovat.
Jednoduché a snadno proveditelné..
 

DeletedUser1148

Guest
Do eventové budovy jsi nevložil žádnou surovinu, byla prakticky beznákladová
přiznám se ,že toto mi připadá trošku ne zrovna dobrý příklad. Eventové budovy jsou často získané právě za určité odměny ( např. vločky atd. ) , které získáme právě tím ,že splníme úkoly ,které jsou zadané a věř tomu že beznákladové to opravdu není. Vždy je to odměna za něco.Zadarmo se mi jen tak každá v inventáři neobjeví.
 

Magni

Guest
Vzhledem k tomu, že většina úkolů jsou beznákladové věci, případně věci, které by člověk dělal tak jako tak v běžné denní rutině, dá se říct, že získání vloček je bez nákladů a tím pádem i eventové budovy. A proto se dá říci, že tyto budovy jsou prakticky beznákladové. Nevložila jsi do nich například miliony zásob či mincí nebo velikou část surovin jako například do obytné budovy či manufaktury. Je to tak? Odměnou za to málo co bylo vložené jsou pak znatelně lepší bonusy eventových budov oproti základním :)
 

DeletedUser3281

Guest
Ty miliony zásob a mincí tvoří člověk stejným časem, kterým dělá ty úkoly a ano, vyplatí se ten event dělat. Ale bez nákladové to není, z tvého pohledu jsou totiž bez nákladové i mince, suroviny a vše další. Je totiž jedno, zda klikám za účelem získání prken nebo za účelem získání vloček, obojí dělám totiž pro dosažení stejného cíle a tudíž je buď vše bez nákladové, nebo vše nákladové. Jediné co jsme v této hře dostali bez nákladů byl třeba černý kůň, kdysi magickej barák, a nevím zda ještě něco takového bylo. To byli ale jediné věci co dostal každý aniž by vyložil nějaké množství času, tedy náklad.
 

Magni

Guest
Máš pravdu, pak i tento tvůj příspěvek není beznákladový a bohužel jsme se minuli významu :D Nevadí :)
 

ElfNostradamus

Veterán
Přijde mi to trochu jako mlácení prázdné slámy :). Crafting je vymyšlen skvěle, děkuji za něj...a ano všeobecně všem budou postupně docházet úlomky kouzel za již rozčarované budovy, požehnání, kouzla a podobně. Případné rozhodnutí craftit již postavené budovy stejně visí někde ještě výše, jak už i Magni sám psal. Takže ho požádáme, aby naše přání předal výše. Možná částečný nedostatek úlomků kouzel vyřeší oné nové ,,výzvy,, testující se na Betě, kde se nacházejí v odměnách...nechme se překvapit a bud´me trpělivý...ostatně jako vždy :) hezký den
 

DeletedUser3079

Guest
Tak po dnešních aktualizacích a Řemeslné Výzvě jde poznat že Crafting bude nedílnou součástí hry stejně jako Obchodování na tržišti. Je to perfektní věc pro nové i stále hráče, která vnáší do hry nové světlo barev a spousty nových možností. Pro začínající lidi a nové hráče této hry je to doslova odrazový můstek pro to aby nás velké hráče mohli dohnat a lépe se jim procházelo mezi úrovní hry která se týká překonávání osadníků. Urychlovače a požehnání tak dávají nový nadhled těmto novým hráčům aby hra mohla pokračovat dál. Navíc Crafting mi připadá jako něco nového co do této hry prostě už Patří ♥ =)

Crafting je ta nejkrásnější věc co do hry přidali, líbí se mi ještě víc jak samotné obchodování surovin, které tvoří nejméně polovinu hry. Crafting je pro mě Druhou Polovinou. Elvenar pro mě odteď znamená Obchod i Magie,... spolupráce na tržištích ale i disenchanting budov a crafting všech nových věcí :)
 

DeletedUser6390

Guest
Holky máte pravdu. Jsem také pro, pouze mě vadí, po "skenu" programátorovy hlavy, že přemýšlí následovně : Když si občas koupí diamanty za hotové, je to OK a když nic nekoupí, tak to z něj stejně nějak dostaneme dokud to nevzdá. Ale jinak dobrý a hra mě baví. howgh
 

DeletedUser5831

Guest
Jsem proti, podle mě by se měl každý rozhodnout jestli eventovku postaví nebo rozčaruje. Postavená svůj užitek již splnila. Někdo zde argumentoval tím že eventové budovy jsou zadarmo no a já zas budu tvrdit že jsou zbytečné. K tomu aby jste hráli event a získali z nej odměny vás nikdo nenutí, zatím co u normálních budov to je jiné, po prodani normální se vám mince atd. vrátí, ale tyto budovy stavět musíte pokud chcete pokračovat ve výzkumu, event. budovy jsou k tomu nepotřebné. Přináší větší užitek na méně prostoru, ale pro hru nejsou nezbytné, dalo by se hrát i bez nich, ale proč to dělat :D Úlomky nejspíš pomalu budou docházet skoro všem, ale jestli někdo stejně jako já hodlá craftit jen stromky (5 denní turnajové budovy) tak ty úlomky ani dojít nemůžou, dnes mi padl první v letošním roce, tak buď a nebo lidi :D
 

Slniecko

Znalec fóra
Taky by se mi to líbilo.. Lepší, než to prodat a vráti to spet minimum, tak by bylo fajn, kdyby to šlo rozčarovat a dalo by to aspon neco :) Jsem za
 
Nahoru