• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.69

Embla

Hlavní moderátor fóra
Elvenar tým
Ve čtvrtek 13. prosince 2018 nás čeká nová aktualizace, která tentokrát přinese opravy mnoha chyb. Dejte nám vědět, jak se Vám líbí! ;)
 

iDavis

Legenda
I keď môj "až" 2-ročný mobil, ktorý sa už vďaka navzájom sa naháňajucicm smartfónovým spoločnostiam akosi dostáva na chvost radu výkonnosti, asi nebude na zozname malého percenta hráčov, ale rád vidím, že už sa konečne začína funkcia navštevovania miest pridávať. :)
 

DeletedUser3346

Guest
No výborně. Nejen že je stále více stížností na náročnost výkonů v mobilní aplikaci a častým chybám jako třeba padání aplikace, zamrzání aplikace a to i v případě jak zde někdo uvedl při situaci že se jen odečítá čas pro další možnou motivaci. Takže logicky by šlo odvodit že pokud jsou problémy tohoto rázu tak jen blázen by zaváděl průchod přímo do měst. A ještě řešení testování jen pro pár vybraných hráčů. Podle čeho se bude ten okruh VIP vybírat? Je zvláštní že u pc verze je fakt náročné se pohybovat po městech pokročilejších hráčů ale třeba v prvotních fázích aplikace to jelo v klidu. Teda než se začalo postupně vylepšovat a teď si stěžují hráči co kupují loňské mobilní telefony (realita trhu - opravdu Nové budou až koncem února 2019)
Takže pokud se to zkoušení bude týkat hráčů kteří si na podobné problémy nemůžou stěžovat, pak testování nemá smysl a logiku.

Možná si někdo bude myslet že návštěva města se rovná možnost konečně přispívat do divů ... jakoby nešlo kliknout na hráče a po kliknutí se zobrazí i okénko stejně jako při motivacích ale s divy pokud hráč nějaké má. A pak jen odkliknout do jakého divu a přispět. Ale né to se musí řešit nejdřív pochybnou testovací cestou pro pár hráčů že jestli teda vůbec umožnit návštěvu měst. Já to jen nějak nechápu co je na tom tak složitě náročného? A proč takový humbuk? Jakože když si vemu že jsem již v amuni tak že moje město není tak náročné jako města jiných? :D

Položme si základní otázku: Proč je psané že jde o náročnou a komplexní změnu když se každý dostane do svého městečka a ještě dokonce s přepínáním mezi servery? Takže podívat se do města cz1 a pak cz2 není tak náročné ale to samé v případě ostatních už je :D

Upřímně by mě zajímalo že co se teda bude testovat?

Co třeba otestovat návrh na vypnutí efektů? Co otestovat přidat i mimo chat i zprávy? Co otestovat přispívání do divů? Co otestovat zveřejnění minimálních nároků na aplikaci jako u pc her?

A asi už třikrát se prej zlepšovalo načítání atd aby apka nepadala. No mě padá vždy náhodně při přihlašovacím načítání. V posledních dnech se apka aktualizovala dvakrát. Takže verze 1.68.6-8f9ed76-0 je stará verze a 13.12 teda bude aktualizovaná?

Ohledně těch pádů v mém případě ze začátku se apklikace vůbec nechovala tak že by padala, to až cca 4 až 5 posledních aktualizací. Takže stačí dohledat co bylo zavedeno nového že to začalo padat a napsat to a doufat že to opraví. Ale stejně jak u pc verzí jsou prioritou různé akce,eventy,dobrodružství a turnaje ale potíže co se jednou aktualizací trošku opraví a další aktualizací zase ty samé problémy nastanou pořád dokola ale hlavně ať fungují akce.eventy,turnaje,dobrodružství i přes problémové podmínky a u moblní aplikace s hraje i s demo verzí hry co je čím dál náročnější na výkon a čím dál problematičtější.

Možnost nastavit úroveň efektů je z mého pohledu priorita která by umožnila hrát více hráčům. Nároky pro hraní Elvenar přes mobil se zvyšují a stejnou mírou i stížnosti ... máte radost? :)
 

DeletedUser3346

Guest
Já nevím proč ale mám pocit že když se nad tím vším člověk zamýšlí tak se může stát i tohle:

To testování dopadne pozitivně a zavede se návštěva do jiných měst. A to následně na to umožní zrušení aktuálního motivačního systému aplikace.
 

Lovec Krys

Legenda
@Turunen V případě, že tomu tak bude, bude logický důsledek takového kroku to, že spousta hráčů včetně mne přestane dávat motivace úplně (tedy já už je stejně dávám tak 2x týdně, protože jsem líný tu aplikaci pouštět, tohle by tu snahu úplně dorazilo).
 

DeletedUser5174

Guest
Souhlasim s @Turunen ...pridavaji se tu desne cicoviny, ale doladeni stavajicich zatim v nedohlednu :D
Sice nastesti nejsem jeden z tech kterym se to seka (netusim co mate za mobily :D ), ale uplne chapu ze to musi byt vopruz a to vypnuti efektu by mela byt priorita (na mobilu nejsou az tak potrebne)...zas tak komplikovany to rozhodne neni..

Ale ted k te novince "navstevy mest ostatnich"....pokud zustane ta dosavadni moznost rychle motivace, tak je mi to sumak a beru to jako bonus navic.
Pokud se tim motivace nakonec vyrusi a bude se muset lozit do mest i v mobilu a hledat budovy...90+% lidi se na motivaca vykasle a bude se motivovat max ve Spolku :D ...jestli je to kvuli Divum, tak se daji vyresit naprosto stejne jako motivace..rozhodne by to bylo rychlejsi a prehlednejsi, nez to OPET muset hledat na mapce.
 

DeletedUser3346

Guest
@XNightShadow Ono víš jak zase oni to uvedou v pozitivním světle že se bude moct dávat VB do divů (možná) atd. Ale přesně co píšeš je jejich záměr který se jim zase vydaří. Všimni si že většina úprav těch zásadních se dělá na míru pro společenství. Na samostatné hráče se vůbec neohlíží a spíše naopak se hážou klacky pod nohy. Prostě dřív nebo později je hráč donucen vstoupit nebo si založit společenství. Pokud někdo tvrdí že moje označení o donucení je špatné tak proč je můj návrh turnaje pro všechny tak špatný? No protože by se stalo že by skoro polovina hráčů v každém světě jela solo dráhu. Což je opravdu noční můra pro některé že? :D

No a pokud si každý stěžuje na počet sousedů na mapě a jak to trvá dlouho a pak někdo vymyslí návštěvu měst i v mobilní apce a s tím se dá počítat že asi proč že? Místo aby se ulehčilo z hlediska mapy a zavedl se systém motivací jak je to u motivací společenství tak fakt náročné a komplikované vymyslet vedlejší záložku mapy a sousedé vypsáni úplně stejně jak v případě společenství. :rolleyes:
Je fakt že pro začátečníky je to zbytečné ale pro pokročilejší by to bylo fakt na místě. Tohle by se mělo sjednotit jak v mobilní verzi tak v pc verzi.

Většina hráčů dokáže mluvit o vzájemné pomoci atd. Ale pokud bych navrhl protest proti možné situaci pokud se zruší mobilní systém motivací že se nebude třeba měsíc hromadně motivovat a to i ve společenství tak to už ne. A proč taky ono innogames to udělá tak aby to bylo v zájmu společenství. Protest aby to innogames začalo vnímat by měl vypadat že většina by vůbec nemotivovala nikoho plus hromadné dočasné rozpuštění společenství a absolutní nezájem v eventech a nákupů diamantů. Ono zpomalení hry každého a ve většině a absolutní nezájem o eventy a diamanty znamená zpomalení i jejich prospěchu. :p
 

Lovec Krys

Legenda
Konečne nám sneží už aj na fóre. :)
A já to ihned vypnul:)

@Turunen Pokud to tak dopadne, tak aspoň budu mít konečně výmluvu ty motivace nedávat vůbec. Mi se poslední dobou tak strašně nechce tu appku pouštět (to znamená pustit simulátor, počkat než najede, několikrát odkliknout blbou hlášku, že fakt nechci zpřesnit svou lokaci, případně spustit Elvenar více než jednou, když spadne při načítání a pak to ještě naklikat)
 

DeletedUser6002

Guest
Nevím jak ostatním, ale když mám zapnuté ve hře HTML5 a hra běží na PC, tak za 5h je zabráno prohlížečem 2GB paměti.
Vypadá to, jako by hra neuměla po sobě uklízet (uvolňovat paměť).
Přepnutí z města do výzkumu je na malé kafe.

Když už je zapnuté HTML5,, stejně se nejde z mobilu dostat do hry (bez appky), protože to v nějakém mezikroku vyžaduje FLASH Player.
 

Angedev

Velmistr písma
Když už je zapnuté HTML5,, stejně se nejde z mobilu dostat do hry (bez appky)
A přesně proto jsem HTML5 zatím nechala vypnuté. 90% času hraji z mobilu a když si potřebuji přečíst zprávy nebo vložit VB k někomu jinému, zachrání mě Puffin. S HTML5 jsem to nedokázala spustit ani přes Chrome, ani přes Puffin. (Přiznávám, že už je to nějaký čas, je možné, že už to zprovoznili.)
 

DeletedUser3346

Guest
@XB238 @Angedev Já teda nevím naposled jsem experimentoval dostat se do Elvenaru přes prohlížeč v mobilu ještě před uvedením aplikace a vím že i když jsem si tak trochu složitěji instaloval flash player do prohlížeče, tak jsem si mohl zahrát akorát tak jiné flash hry ale Elvenar ne. HTML5 jsem zkusil na den druhý den co se to zavedlo, další den jsem si HTML5 vypnul. Ještě to fakt není moc dobře udělané a je tam spousta chyb. Doufám že pokud se to bude zavádět naostro že to bude v případě že se chyby minimalizují natolik aby to šlapalo jak přes flash. Existují společnosti třeba jedna česká společnost co provozuje email a nejdříve že nový vzhled na zkoušku a pak to natvrdo zavede a až pak se vtipně ptá že co na to říkáte líbí se Vám nový vzhled? :D:p
 

DeletedUser3346

Guest
Marně hledám, nevím kde, tak si vlákno přiřaďte :D

Fakt nechápu důvod pro uzamčení tématu o pushingu. A víc když jde pouze o diskuzi. Místo aby se smazalo pár příspěvků od jistého diskutujícího který měl spíše osobnější notu a s tématem to jaksi už moc nesouviselo, se uzavřelo téma celé. Myslím si a prosím dotyčné o odemčení tématu které může být i přínosem. Pokud jde o zakladatele tématu tak si ho klidně změňte když Vám právě on tak moc vadí a umožněte dál rozvíjet diskuzi která absolutně ničemu nevadí. A prosím pokud existuje důvod pro uzamčení pouhé diskuze tak ho napište veřejně když už uzavíráte veřejnou diskuzi tak ať to má také pádný důvod ;)

PS: radši si dělám screen nejen tohoto příspěvku :cool: zde totiž člověk nikdy neví přesný směr aktuální demo-demokracie :oops:
 

Prealiena

Velmistr písma
Vím, že je to off topic, ale jelikož mi nebylo umožněno vyjádřit se k tématu "Vkládání VB do divů", tak bych chtěla říct, proč bych ten návrh nepodpořila alespoň zde.
Ano, je možné, aby se začínající hráč zasekl někde v 2./3. kapitole, důvody mohou být různé, podcenění hodnoty manufaktur - pozdní začátek produkce vlastních surovin a tím nižší zásoby ve skladu, nedostatečné užívání tržiště, těžké souboje v provinciích před vyzkoumáním lesních duchů, golemů i čarodějek. V několika turnajích na Gems of Knowledge je dokonce zmíněno, že začátečníci mohou mít v těchto provinciích problémy.
Všichni bychom teď mohli začít nové město a plynule to projít bez zádrhelů, když víme jak. Ale poprvé, když k tomu člověk přijde jak slepý k houslím a učí se všechno za pochodu, vždycky nadělá spoustu chyb. To už je významné zdržení třeba čekat den nebo dva s plnou lištou výzkumu, když už to nemáš kam dát a VB pořád přibývají každou hodinu. I já si pamatuju ten pocit si říkat: "Až konečně vyzkoumám ty divy, jak o nich píšou na wiki, tak už tohle řešit nebudu, prostě ty VB nasypu k sobě a nebudu se stresovat stíhat otevírat ty výzkumy s přísunem VB." Do té doby prostě nezbývá nic jiného, než si najít někoho, kdo už nějaký div má a sypat to do něj.
To je vše, co jsem chtěla říct.
Howgh
Dodržujte téma Verze 1.69;)
 

DeletedUser3071

Guest
@Turunen

Důvod je lehký - diskuze která nikam nevedla a stáčela se pouze k napadání členů Elvenar týmu je bezpředmětná a proto byla zamčena. Na fóru již definice pushingu padla a pokud někdo potřebuje dovysvětlit/poradit udělá lépe když se zeptá přímo nás (nejlépe na konkrétní situaci).
A jak jsem již několikrát psal - pokud máte podezření na porušování pravidel stačí se obrátit na herní podporu :)
 

DeletedUser3346

Guest
Jen menší reakce mimo téma na @Prealiena - Já jsem jeden z těch hráčů co se chovají jak sysel a proto mi trvají kapitoly déle. Nicméně musím říct že určitě v prvotních dvou kapitolách se sice jde zaseknout ale max do týdne lze rychle pokračovat. Zaseknout se dá až na konci třetí. Takže do té doby máš první div jistý.

@Dellingr To ano a v tom jsem měl už ukazovátko myši na možnost ti poděkovat, protože ten hráč si řešil jen svoje spory s Váma nebo tebou ... nevím to je vaše věc. Taky je fakt že to hlavní už se celkem napsalo ale i přes to si myslím že to téma není marné. V podstatě se dá uzavírat témata aktualizací protože už logicky nejsou aktuální (čistě z principu). Jako můj názor je že taky byl občas smazán můj příspěvek co byl uznávám občas více osobní než aby se týkal tématu, a jednalo se třeba o vláknu události či eventu a taky se to kvůli mě nezamykalo. Jako důvod chápu jen řešení je jak hasit požár domu v horách sněhovou lavinou ... účel to splní :D

Jinak co bych ještě napsal k tématu verze ... Já myslím že většina už né nováčků po přečtení příspěvku od @iDavis kdy innogames mělo slavné vysílání na facebooku si může každý udělat obrázek na minimálně několik budoucích aktualizací dopředu. I když jak kdo ... obsahově totiž se dozvíte asi tolik novinek jako někdo kdo oznamovací okno ve hře volil křížkem :)
 
no to je peklo. Na tabletu mě dneska elvenar donutil nainstalovat aktualizaci a hra padá cca po desíti motivacích na mapě. Už načítám snad po desáté. Něco je někde špatně
 

DeletedUser6094

Guest
Tak mám moznost v appce navstivit mesto jinych hracu. Jsem rada, ze system rychle motivace hracu zustal zachovan. Cekala jsem ovsem, ze pujde vkladat vb do divu, motivovat primo ve meste, pripadne najit v okoli mesta truhlu s pokladem. Je to takto v poradku nebo je chyba u me?

Jinak za tuto funkci jsem rada
 
Nahoru