• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Trpajzlíci

Saux

Znalec fóra
Zdravím po delší době,
tempo hry se zpomalilo, ale na nudu si zatím nestěžuju - jak už jsem psal, ve městě a okolních povinciích je pořád co dělat :)
Mám tedy jen jeden dotaz: Dá se v této kapitole nějak vyhnout nutnosti upgradovat portál na lvl 4, nebo se to nedá nijak obejít?
 

DeletedUser3966

Guest
Je nutné vylepšit, chyběla by ti žula i měď na dodělání výzkumu ;)
 

DeletedUser341

Guest
A rovnou ti povím, že to platí pro všechny kapitoly... Žádný z portálů 3. úrovně nemá dostatečnou kapacitu na to, aby sis z něj pokryl náklady na výzkum divů dané rasy :(
 

Saux

Znalec fóra
Tak, po necelých 4 měsících jsem zdolal kapitolu trpajzlíků :) Mám úkol prodat jejich portál, ale než to udělám, tak se radši zeptám zkušenějších: Nepodělám tím něco?
 

DeletedUser5665

Guest
Jsem teprve na začátku trpaslíků, ale už jsem koukala k sousedům, zda jim to vše zůstalo, či prodali... :D
A žádný ze spoluhráčů v 7. kapitole, nemá ani portál, ani žulu, ani měď... pokud jsem dobře koukala :confused::rolleyes::D
 

DeletedUser2988

Guest
Tak ono co by s tim tak v dalsich kapitolách delali :D portal a pridruzene budovy jsou vzdy jen pro danou kapitolu a pak se stavi zase dalsi a stare se prodaji. :) kdybychom si to museli nechávat tak bych mela misto na jednu obytku jen uz :D
jedine jestli chce jeste stavet cesty, jinak prodat a bacha, vraci to dost minci a zasob, tak si udelat misto :)
 

Saux

Znalec fóra
@donutka O to mi přesně šlo, jestli můžu ještě nějak využít žulu a měď, co mám v tom portálu :) Ty trpasličí cesty jsou ale sakra drahý :)
 

DeletedUser341

Guest
Když smažeš portál, o žulu ani měď (a totéž platí pro další kapitoly) nepřijdeš... Jen už nebudeš vědět, kolik že jich máš :)

Já si vždy udělám nějakou drobnou zásobu, pak počkám na úkol "smaž portál" (pozor, v některých pozdějších kapitolách tento úkol neni!) a pak smažu :)
 

DeletedUser4336

Guest
No mě přijde, že to s tím prodáním portálu kolikrát zbytečně protahují, že už už přemýšlím, zda ho neodstraním předčasně bez odměny. A pokud to teda ještě navíc někde není, tak abychom se nezdržoovali zbytečně.
 

Sycorax

Učedník
Mám 13 x žulu a 6x meď, portál level4 . Žulu mám 5x level 4 a zbytek level 3. Meď mám level 3 jednou a zbytek level 2. Jak hodně ještě levlovat ? Jaká je Vaše zkušenost? Ve stromu jsem před hlavním sídlem.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
našel jsem screenshot :) žul 19, vetšina na 3, pár na max. mědí 10, různé úrovně od 2 vejš. téměř bez záseku, čekal jsem vždy jen na VB.

http://sklad.treba.cz/ar_6.jpg

mimochodem s portálem na 4. už musíš být dávno za výzkumem obytek, proč je nemáš vylepšené? je to spousta dalšího místa navíc :)
 

Sycorax

Učedník
Děkuji za radu i screen. Obyvatel, kladiv a mramoru mám zatím nadbytek, takže mě to netlačilo do obnovy a tím pádem k přestavbě. Do trpaslíků jsem vstoupila v průběhu eventu .(všude samá dílna a manufaktura 1lv.) Trpaslíkama jsem proplouvala beze změny města a šlo to rychleji než jsem čekala. Chystala jsem se do přestavby po výzvě, až se zbavím těch 1lv manufaktur. Co potřebuji ale teď jsou kasárna. Takže prozkoumám tvoje městečko a přestavba začne dřív :) Dal jsi mi dobrý impuls. :) Nelenošit a přestavovat. Koukám, že máš 6 dílen. Uvažuji o zbourání dílen z 8 na 6 také.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
jj 6 dílen je naprosto dostačujících. mám k tomu ještě oba kladivové divy (knihovnu a hlubinu, ta na obrázku není moc vidět). na konci víl jsem přidával i věž prosperity. kladiv nadbytek i s permanentně běžící kasárnou. každopádně je potřeba mít ty dílny vždy na max. takže když 2 zbouráš a zbytek zvedneš na trpasličí úroveň, měla bys mít kladiv minimálně stejně, ne-li víc jak teď :)
 

Sycorax

Učedník
Oba divy mám. Dobře o bourání rozhodnuto. Kladiva mi sype dostatečně i Karnevalový set - aspoň pro tuto úroveň a to kasína jedou také permanentně.
 

DeletedUser4336

Guest
No já jedu už nějakou delší dobu sedm dílen na max, a kladiva furt lezou do mínusu, bez kouzlení a nebo kouzel doplnění skladů bych byl furt na nule. Ale je fakt, že z divů mám jen věže prosperity, které teda moc nepřidají, ale posilují kouzla, která jsou znát. Zbylé divy nemám, mám jiné a tolik místa zase ve městě nemám, navíc knihovnu používám většinou jako výrobnu rozbitých úlomků na nové divy. Takže jo, ty divy asi pomůžou, když je někdo má.
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Pauleo : on 1 div dá někdy i za několik dílen :) kdybych neměl hlubinu, knihovnu a věže, tak to nikdy o 6 dílnách neutáhnu. příklad : na 1 dílně denně vyrobím 50-60k zásob. (podle kulturního bonusu). hlubina @7 mi dá denně 266k. knihovna @7 mi hodí 533k za 3 dny průzkumu. což je sice slabé, ale pořád za trojtá dílna :)
 

DeletedUser4336

Guest
To jo, když jedeš jen na dílny, musíš kouzlit. Věže mám na 8. levelu, takže mi kouzlo dává 235% a trvá 13,5h. Nejlepší stejně bylo tenkrát to experimentální zrychlování výroby, kdy tři hoďky byly jak devět hodin, apod. Zase kouzlením vyčaruju pomocí opatství manu a už nevím co s ní. Kdyby šla aspoň za něco vyměnit.
 

DeletedUser5729

Guest
Budu dokoncovat Orky,ale u trpasliku mi na relativne rychle projeti stacil portal na max a 11a11 taky na max.Priprav se psychicky na Orky-to je material :)o_O:cool:
 
Nahoru