• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze První dojmy z hraní

PallandoCZ

Učedník
Ahoj:)
Začala jsem hrát včera a je to první hra tohoto typu, kterou zkouším. Nicméně už teď si troufám tvrdit, že mě to chytne:) Zatím se tedy především rozhlížím, chodím obdivovat cizí města a snažím se pochopit, jak to vlastně funguje. Z mého hlediska je to ze začátku takové zmatené, než pochopím, o co jde (díky za Elvenar wiki, ta mnohé usnadňuje), ale možná je to jenom tím, že na takové hry nejsem zvyklá.
Věřím, že se budu dlouho dobře bavit, jen doufám, že mi zbude čas i na něco jiného:)
 

DeletedUser2739

Guest
držím palce, když nebudeš pospíchat a nastavíš si pro sebe, kdy chceš hrát a kdy ne, tak Ti to moc času nesebere ;) ze začátku se člověk možná víc honí, aby získával suroviny a hlavně zásoby...
 

Saux

Znalec fóra
Souhlasím s Karindianem. Já jsem přepálil začátek a dostal jsem se do situace, kdy jsem sice měl prozkoumaných plno provincií, ale ve skladech kulový :) Tak jsem zvolnil tempo a už je to v pohodě...
 

DeletedUser4646

Guest
Zdravím

Možná se to nezdá ale ten začátek je hodně podstatný a hlavně rozvržení útraty za stavění a vylepšování. A já tvrdím a budu tvrdit zkušenost že ze začátku se jde dostat do situace kde nejde pokračovat a ani přestavováním atd ... pokud ovšem je cestička přes diamanty.
 

DeletedUser4720

Guest
Ahoj kolegové,

tato hra okouzlila nejen mě, ale i manželku :) každý máme jeden "svět".

Hra je inteligentně vymyšlena, krásně provedena. Ten kdo občas rozkline forum, musí dávat s přehledem všechny úkoly v ledu i teď- nechápu jak někdo nemůže stíhat a ještě nadávat :)

Nedávno jsem otevřel první portál a navštívili mě trpaslíci. ... Nu a protože jsem se zasekl na žule, začínám dodělávat prastaré divy. Rád bych se zeptal, co má smysl z prastarých divů do trpaslíků dotovat VB. Na foru jsem se dočetl např. že knihovna tajemství nemá smysl dělat víc jak 6. level. Děkuji za rady

Jen mi trochu chybí % u bojů a nějaký simul. - z lenosti nechci propočítávat každý boj a pak přicházím o moc "vojáčků". V turnaji je legrace dělat 1000 bodů a 10 stan otvírám v podstatě bez placení, ale nedaří se mi udržet přeživší z bojů nad 75% kolem 10, stanu. Četl jsem si návody na foru, ale to je hodně obecné - a kopírovat si jednotlivé stany a kombinace - na to jsem taky líný :D

Začátek mi zas až tak podstatný nepřijde, vše má své + - a když hráč nekliká jak "střílečku" hrou v podstatě krásně proplouvá, tedy do žuly u mě :D. Snad jediné, snažit se před dokončením speciálních úkolů otevřít truhlu ve výzkumu a šetřit nakupování VB,

To co je podle mě nejdůležitější je najít si silné a aktivní společenství.


Jinak děkuji moc všem za včasné info a návody na foru,

S pozdravem,
Šedivka
 

CorwinOfAmber

Znalec fóra
@Sedivka

ahoj, koukám, že jsi na 6 dílnách. což je méně, než bývá obvyklé, nicméně z vlastní zkušenosti můžu říct, že na trasličí dobu v pohodě. ale budeš potřebovat podporu kladivových divů - tedy knihovny a hlubiny. (knihovnu nám na 6 výš ji zatím nechci).

obecně lze říct, že zlatou propastí nic nezkazíš. klášter je také v pohodě, ale sám raději nejdřív zvedám právě kladivové divy. jehly bouře a maják bych asi nechal bejt.

a začni pomalu sbírat runy do horského sídla. (nějaké tam pak na závěr dostaneš i za povinné úkoly)

jinak bych výstavbu divů naplánoval tak, abys na konci kapitoly mohl u jednoho z nich skládat další runový kruh. takže třeba někdy ke konci kapitoly začneš zvedat knihovnu / propast na lvl 5. a budeš pak mít fakt hodně úlomků na ukování run do horského sídla :) třeba 3 nové runy z toho dáš, což je v pohodě.
 

DeletedUser4169

Guest
Já pořád čekám kdy se zaseknu a začnu dávat ty VB do divů, ale zatím se nestalo. Teď u orků kvůli delším intervalům už to vypadalo, ale nakonec zatím nezbývá zase ani bod. A to nezkoumám nepovinný oddíly. Třeba v dalších kapitolách, ale pokud člověk hraje denně, troufám si říct že k žádnému záseku asi dojít ani nemusí.. minimálně do orků :)
Jinak popisy divů jsou do značné míry zavádějící, prostuduj si před stavbou pořádně jak fungují třeba na wiki. A obecně jejich užitečnost je dle mého názoru diskutabilní. U některých ano, za jejich postavení, ale vylepšovat zatím nevidím smysl v ničem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Lovec Krys

Legenda
@athlan Jestli jsi projel až do orků bez jediného zaseknutí, tak buď rád. Já si to říkal taky než přišli trpaslíci a nedostatek žuly (nakonec jsem stál 3x dohromady asi týden a půl. Teď když vím, co a jak, tak bych to napodruhé možná dokázal bez seknutí). Víly byly v pohodě, ale u orků se už sekám řádně. V první půlce to šlo ještě bez problémů, ale pak jsem zjistil, že prostě na vylepšení farem a shromaždišť a portálu nemám dost času.
Teď zkoumám sloupec s manufakturami a v dalším sloupci je vše potřeba v tisících, což asi nestihnu se svými 51 houbami a 3 shromaždišti. Přísun knížek z turnaje další seknutí jen urychlí. Ale jak jsem psal jinde, nakonec stejně skončím na konci výzkumu a budu všechny knížky házet do divů, tak mi to nevadí.
Otázka taky je, kde ve výzkumu orků jsi, jestli už na konci, tak gratuluji k průchodu bez seknutí, moc hráčům se to nepovede.

@Sedivka Zlatou propast určitě taky doporučuji. Na svou velikost dává přímo luxusní populaci. Pokud chceš více podpořit jednotky v turnaji, tak klášter je ideální volba - dává bonus všem jednotkám a kultura navíc taky není k zahození.
 

DeletedUser4169

Guest
Nejsem na konci, jsem v polovině. Ale vidím to dobře, uvidíme, vylepšení hub je výrazný, taky jedu raději na velký počet, ale tady má smysl zlepšovat :)
 

DeletedUser4862

Guest
manzel chce hrat taky,ale nevim kde se ma zaregistrovat...na podpore mi nepomohly...poradi nekdo?
 

Ódin

Bývalý člen Elvenar týmu
Můžete být prosím konkrétnější? Co znamená, že se mu nejde zaregistrovat? Vyskakuje mu nějaká chybová hláška? Můžete prosím popsat postup, jak se Váš manžel pokouší registrovat, včetně adresy, kde se pokouší registrovat? Zda se jedná o registraci na stejném zařízení (mobil, počítač, notebook, tablet), jako využíváte Vy?
 
Nahoru