• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Neaktuální Obsazená pole

  • Zakladatel vlákna DeletedUser2917
  • Vytvořeno

DeletedUser2917

Guest
Občas se mi stane, že není úplně přehledné, kde mám nějaké nevyužité místo (např. jedno volné políčko pro stavbu kulturní budovy)... Nebo naopak se mi budova nechce rozšířit, mám pocit, že tam místo je a pak zjistím, že mi tam překáží nějaký roh jiné budovy... Je to dost dáno budovami jako takovými, jsou krásné, ale často není vidět, zda za budovou místo je či není. Jak se město rozšiřuje a často je třeba budovy přesouvat, tak je to pak poněkud náročnější... Z jiné hry znám možnost "vypnutí grafiky", kdy místo budov zůstanou jen barevná políčka a jsou samozřejmě vidět i ta prázdná místa. Bylo by super to použít i tady. Barvy by pak mohly být různé pro obytné budovy, manufaktury, kulturu, vojenské apod. , barevné pole místo budovy by mohlo mít i plnější obrys (obrys budovy) a slaběji naznačen rastr - přesně je vidět, kolik polí budova zabírá...
 

DeletedUser2129

Guest
Jsem pro všema deseti, a to i s tím, že by se v daném zobrazení daly budovy posouvat.

Už jsem to někde navrhoval, někde jako "stavební režim" a tak. V současném zobrazení jsem schopen "zapomenout" někde i 4 políčka, a to je sakra hodně :D
 

DeletedUser2097

Guest
V updatu 1.30 bude zahrnuta funkce zprůhlednění budov při přesunu, čímž nám vývojáři, zvláště u velkých a pestrých budov, výrazně pomohou s orientací při budování, přesouvání a úpravě města :)a budova, jenž posouváš bude mnohem lépe vidět a rozměry pomocí kostek na zemi jsou pěkně zřetelné. Kdykoli se můžeš mrknout na betu, kde toto vylepšení již existuje.

Screenshot_1.png
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2917

Guest
Tak update trochu vylepšil přesouvání budov, ale stále to nic nemění na tom, že kontrolovat si budovy je mravenčí práce a to dost nepřehledná. Jak se město zvětšuje a člověk je nucen měnit urbanismus, tak je to peklo. Zrovna jsem nedávno celé město přeorganizovávala a dohledat všechny kulturní stavby na políčcích 1x1 z úvodu hry bylo tedy vskutku časově náročné... Zkrátka schované za velkými budovami nejsou vidět... A to nemluvím o tom, že najít něco v cizím velkoměstě je už nadlidský úkol (jako třeba stavitele, když ho někdo touží motivovat, ale nemá ho u hlavního sídla :-D :-D ).

//Odstraněna zbytečná citace, Iddun
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser494

Guest
Jak už tu padlo, momentálně je okolí přesouvané budovy takové poloprůhledné, takže je to lépe vidět, co a jak.
Nicméně, můžu doporučit stránku Elvenarchitect.com - tam si můžeš postavit svoje městečko ve 2D pohledu (budovy se jeví jako obdélníky/čtverce) a šachovat si s tím, jak je libo.
 

hawkeyyP

Pokročilý žák
Nevim, do jake rubriky to napsat, sem se to celkem hodi. - Nechapu uvazovani vyvojaru, kteri vymysleli naprosto nelogicke a nesmyslne umisteni "uchyceni" budov za dolni roh. Uchycenim mam na mysli pri oznaceni budovy, sbirani produkce, presouvani, prodej apod. - Nesmyslnost spociva v tom, ze prave tato cast budovy je temer vzdy schovana za jinou. Logicke by bylo, kdyby "uchyceni" za horni roh, ten je vzdy k mani, tak jako je strecha videt zdali za jinymi budovami. Nevim, zda to jsou schopni vyvojari zmenit, verim, ze by to vetsina hracu uvitala.
 

DeletedUser494

Guest
HawkeyyP: Asi Ti nerozumím, jaké uchycení za spodní roh? Budovu můžeš chytnout/kliknout na ni kdekoliv... Respektive kdekoliv na její základně. Prostě musíš kliknout na plochu, na které ta budova stojí... Ale kamkoliv na tu plochu, ne za nějaký roh...
 

hawkeyyP

Pokročilý žák
V tom pripade mi rozumis dobre. Chyba ve vyvoji bylo prave to "dno", misto toho mela byt "strecha". Kdyz mas neco maleho, nizkeho za velkou budovou, tak se k tomu obtizne probijis. - Koukal jsem na prispevky, libil by se mi napad s moznosti prepnout na 2D (pohled kolmo shora, tedy na pudorys) aspon kvuli presunum a prodeji, kdyz uz ne na sbirani ci zadavani produkce.

// odstraněna zbytečná citace. Nótt
 

DeletedUser2917

Guest
Jak už tu padlo, momentálně je okolí přesouvané budovy takové poloprůhledné, takže je to lépe vidět, co a jak.
Nicméně, můžu doporučit stránku Elvenarchitect.com - tam si můžeš postavit svoje městečko ve 2D pohledu (budovy se jeví jako obdélníky/čtverce) a šachovat si s tím, jak je libo.
Dék za tip, ale nechci si stavět nové městečko ve 2D :-D Ráda bych, aby se dalo jednodušeji přesouvat to stávající :) ;-)
 

hawkeyyP

Pokročilý žák
O to jde - na přesouvání změníš mapu na 2D, tedy na přehlednější ... pak zase přepneš zpýtky do 3D a mlžeš se kochat.

// Odstraněna zbytečná citace. Nótt
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru