• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Pokládání nových rozšíření

Sindri

Guest
Umisťujete získaná rozšíření nějak systematicky? Jak? Čím se řídíte? Udržujete např. čtverec, obdélník s určitým poměrem stran či počítáte dopředu se specifickými rozměry budov? Nebo novou plochu odemykáte zcela nahodile a potom se tam pracně snažíte seskládat vše, co potřebujete?

Šetříte si je případně nějak a pokládáte jich tím pádem vícero naráz? A co si myslíte o prémiových rozšířeních? Lze i bez nich postavit město tak, aby byl dostatek prostředků na plynulý postup stromem technologií?
 

DeletedUser2070

Guest
Své rozšíření jsem si už ze začátku umisťoval tak, abych si co nejdříve zpřístupnil severní roh stavebního prostoru, kde jsem si posléze nacpal hlavní sídlo. Připadalo mi to na začátku jako dobrý nápad a dodnes svého rozhodnutí nelituji. Od té doby jsem si rozšíření odemykal tak, aby mi město začlo nabírat tvar obdélníku rozšiřujícího se podél severozápadní strany. K dnešnímu dni má rozlohu 7x9 parcel (s vykousnutým spodním rohem) do kterých se mi zatím podařilo poskládat všechny budovy co jsem si přál. Nahodile bych je odemykat opravdu nemohl, to bych musel být blázen :)
Rozšíření si nešetřím, odemykám je tak, jak mi postupně chodí a poté je podle potřeby zastavím budovami s tím, že si vždy snažím nechat aspoň nějaké místo na případné přemisťování. No o prémiových rozšířeních si myslím svoje :) Za ten půl rok co hraji jsem si ještě nekoupil ani jedno a zatím necítím nějakou potřebu takto učinit, jelikož si bohatě vystačím s místem co jsem doteď získal.
Prostředků na postup výzkumem a celkově hrou jsem měl vždy dostatek a teprve až u trpaslíků to začlo nějak váznout, ale ne zase tolik aby to 30 dolů na žulu nevyřešilo :D Zde pro doplnění představy.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2087

Guest
Mám to podobně poskládané jako ManiackBaen
 

Přílohy

  • Bez názvu.jpg
    Bez názvu.jpg
    698,9 KB · Zobrazení: 457

DeletedUser2070

Guest
Taky to máš pěkně poskládané :) A co si plánuješ dát doprostřed?
 

Eragon92

Znalec fóra
Zvolil jsem podobnou strategii akorát s tím, že jsem šel víc na šířku než na délku.
Akorát teď řeším jestli pokračovat na délku a nebo začít odemykat poslední řadu na šířku která tam přibyla s Lesními duchy

image.php
 

DeletedUser2070

Guest
Sešel se měsíc s druhým a je načase abych se rozloučil s vílami a přivítal orky. Jenže Houstone máme problém :D Jak mám teď otevírat rozšíření, aby se mi tam vlezlo všech 51 obytných budov (které s orky razantně změní velikost i tvar), nemusel jsem nic bourat a zárověň si zachoval vzhled města, který se mi líbí. Trocha počítání kostiček a vyšlo jediné řešení (pro hráče, který dělá všechno postupně celkem drastické:eek:), nezbývá než u nich vykousnout prostor o velikosti 3x3 parcely a všechny je ve vzniklém megaoblélníku postupně přeskládat a naskládat :) Snad toho nebudu v budoucnu litovat :cool:
upload_2017-2-10_13-28-51.jpeg
 

DeletedUser2070

Guest
Zkusím to tu trochu oživit :)
Založil jsem si nové městečko za rasu lidí na Winyandoru a to z důvodu, abych vytvořil takový malý návod pro úplné začátečníky, jak lze například pokládat nová rozšíření. Postupně budu dle možností dodávat další obrázky s probíhajícím postupem. Zvolil jsem stejnou taktiku jako u rasy elfů, tak uvidím, jestli je výhodná i pro lidi.
upload_2017-2-15_17-40-14.jpeg
upload_2017-2-15_17-40-38.jpeg
upload_2017-2-15_17-41-12.jpeg
upload_2017-2-15_17-41-43.jpeg
upload_2017-2-15_17-42-28.jpeg
upload_2017-2-15_17-42-43.jpeg
upload_2017-2-15_17-43-0.jpeg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser2070

Guest
A pokračujeme :)
2017-2-16.jpg
2017-2-23.jpg
2017-2-28.jpg
2017-3-1.jpg
2017-3-4.jpg
2017-3-8.jpg
2017-3-10.jpg
2017-3-11.jpg
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1851

Guest
podle mě nemůže být strategie stejná na začátku hra,Každý (ať už elf či člověk) má jinou struktůru a tudíž i rozměr budov jiný.Až později se tyto aspekty spojují ve stejnou velikost(asi) takže je možné brát stejnou polohu budov tam i jinam.Jen mě mrzí že elfové si nechaĺi vnutit lidské budovy (správně řečeno už od trpaslíků) u čarodějů.
Elfové jakož to národ milovníků lesa a s jejich přirozeností k lesu a okolí se nechají strhnout k stavění nepřirozených barev?(u trpaslíků počínaje)
Modrá ještě budiž ale výrazná červená?Elfové jak známo nemají trpaslíky moc v lásce,tak proč by měli dělat takové ?? šílené?? rozhodnutí?
A nejedná se jen o trpaslíky ale pokračuje to bohužel dál.
Tvůrci( ať možná v dobré víře ) berou rasy jako jednu,což podle mě je velký omyl.
 
Nahoru