• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Dobrodružství společenství

ElfNostradamus

Veterán
Ahojte, drobný příběhový návod k DS, který jsem pojmenoval:

Jak zefektivnit dobrodružství spolků - mužská verze

Již několik dní před samotným ds začíná štěbetání nejen ve spolku, ale i na foru - tam tedy díky betě dříve, že brzy bude ds.
Zjištujete, že v době energetické krize již ds neodehraji v zaměstnání, tudíž si brát dobrovolné přesčasy,noční apod nemá smysl, jelikož zaměstnavatelé v duchu šetření vypínají po práci nejen topení, ale již i hlavní jističe!
Nezbývá než odehrát ds doma...
Několik dní předem vhodné koupit manželce kytku, vyluxovat /vysavač stačí míti zapnutý, po dobu pobytu drahé polovičky v koupelně -ohlídat ponožky a větší části nedopatřením viditelné v obýváku je i ideálu nakopat zpět pod gauč/, dále případně vyndat a uklidit nádobí z myčky /nechte ji nejdříve trochu déle otevřenou, aby se nádobí dobře vysušilo již samo/ dobrým bonusem je i věta: Miláčku Tobě dnes sluší - pozor není dobré opakovat více dní po sobě, správně vnímající ženy hned něco tuší! Takto vyzbrojeni vlnou dobra v rodině, již můžete začít pomýšlet na klidnější průběh týdne s ds.
Zásoby: myšleno vaše zásoby, tj zde tedy důležité si uvědomit v jakém prostoru budu ds trávit, páni domu v obýváku, zbytek-valná větčina v garáži, mnohdy se ds odehrává i na toaletě. Do obýváku nutné pivo chladit /opakované vstávání od hry k lednici či na terasu,balkon/ v garáži pivo již s lepší teplotou, na toaletě neřešíte kolik můžete vypít aniž by jste se často loučili od compu. Chipsy! nezbytné a hezky křupou a i když máte tampony v uších máte pocit, že jste tak nějak spojeni se světem. Nebrat určitě popcorn -dusí! 112 - pro nenechavce. Sušenky, tyčinky všeho druhu cca 20/den vše lze vzít krásně do ruky bez toho aniž by jste spustili oči z monitoru. Takto vyzbrojeni - může DS začít.
Pokud jste z těch mála štastnějších mužů a hrajete v obýváku zjištujete: po pár pivech nutnosti odbíhání do míst,kde hraje většina mužů, takže na not´as nutno dát šnůrku, tak aby hezky držel na krku, malá potřeba se pak vykonává v sedě- jsou tím volné obě ruce a hlavně si nepomočíte prkénko a blízké okolí, což nese nelibost osob sedících bez not´asu...
Dalším dobrým poznáním a přípravou je, že po několika dnech soustavného hraní dochází k častečné únavě a drobným mikrospánkům, si dát pod bradu plastový kelímek, protože i sliny jsou tekutina tvořena vodou a ta v notasu dokáže pěknou neplechu. Ten se opětovně dává na šnůrku zavěšenou na temeni hlavy, vhodné opravdu dobře upevnit, aby docházelo k samovolnému přetékání při občasných pohybech se nahýbání pro pivo /doporučuji při vykonávání potřeby občas tento kelímek i vylít, minimalizujete již výše zmíněné nepříjemnosti/.
Poznámky zakončím opětovně strašákem součastnosti a to energetická krize. Přátelé již dochýzí k blackoutům - největší postrach hráčů a to nejen v Elvenaru, velmi nepříjemné obzvláště pak při běžícím DS!!! Tudíž dobré míti po ruce připraven již full nabitý chytrý telefon s apkou. Zde ze zkušenosti víme, že občas někam zapadne a nebo i spadne na zem, tomtuto předejdeme tím, že si ho upovníme přímo na ruku /pozor! vždy pak na tu druhou než která drží toaletní papír a směřuje k pak dozadu v těchto momentech použití/. Kobercová izolačka dobře drží, ale blbě se kouká na užší zbytek nezakrytého města, s ostnatým drátem po určitém čase ztrácíte nejen určité množství krve ale i vědomí, takže se nejlépe osvědčily dvě tenké gumičky na každé straně telefonu jedna - nahoře a dole. Pokud ruka brní tak ok,ale když až znecitlivý nebo případně zmodrá je vhodné použít gumičky trochu většího obvodu....
Tak věřím, že těm, kteří dočetli až sem se s těmito ověřenými zkušenostmi bude lépe hrát a moc úspěchů vám i celým spolkům v DS!

Good Luck a pamatujte že i DS je jen zábava a hra...:)

PS: prosím minutu ticha za lidičky, co opravdu hrají ds na toaletě...:)
 
Naposledy upraveno:

BaluWizova

Pokročilý žák
Souhlasim! Pokud by to slo bylo by to uzasne!
Protoze…jsou treba 2-3 jedinci kteri to kazi pak celemu tymu :( tym se snazi dokit k cili ale vyhazuji se odznaky do jinych cest a pak se neudela zadna a prd z toho a ri co se snazilo a jeli dle domluvy drelo na nic pak kdyz jim to 2-3 pokazili.
 

Kvietko

Šéfkuchař
No my ženy to máme jednodušší, zavřeme se v kuchyni, protože musíme samozřejmě nasytit tu hulákající bandu za dveřmi, mobil si přilepíme na horní skříňku linky, do úst vložíme tužku a můžeme pařit a i vařit. Ženy na mateřské dovolené to mají vylepšené, dítě si dají do batohu na břicho, do rukou jim vloží noťas a můžou též pařit, ty které mají šikovnější děti, naučí je povelům, co kde a jak zmáčknou a pak už to jde jak po másle.... ;) :rolleyes:
 

GorGlin

Veterán
Mám dvě dcery a dřív to šlo.
Dokud stačilo říct všude náhod 3h.
Teď už je to nebaví je toho moc, já si vsechny ty vějíře, amfory, orky s varlaty na hlavě a podobně bláboly nepamatuju a když jí řeknu náhod měsíční kámen tak chudák netuší o čem mluvím, pac to tam nikde není.
 

ElfNostradamus

Veterán
Dnešní diskuse na chatu spolku:
Respekt ke společenství Lilie, které navázalo -aspon co já pamatuji, na prvotiny DS a jeho aktivní soupeření mezi spolky, kdy se hrálo a klikalo 7dní ve dne v noci.
Tímto krokem, který jsme z předešlých ds očekávali, přesto otevírá jednu otázku, kdy spolek je opravdu tak kompaktní / tudíž klobouk dolů / se většinově domluví /min.15lidí !/ a nahraje od nedělní půlnoci do pondělního rána 50 000 bodů, což víme nelze za hodinu...takže společenství nočních vrátných se v noci sejde a během několika hodin tam nahází veškerou svou šesti denní produkci. Vznáší žel jeden malý otazník, že tohoto lze dosáhnout i pouze s několika lidmi online od nedělní půlnoci do pondělního rána s přístupy na účty ostatních členů-což už košér není.
Pokud to je první varianta a klobouk dolů a omuva za spekulaci s variantou druhou, která je již samotným svědomím hráčů celého spolku, případně pak porpory...
viz:
§ 3 Sdílení účtu
Hráči musí své přihlašovací údaje, hesla a přístup k datům držet v tajnosti. Zveřejnění hesla komukoliv je přísně zakázáno.
Jako hráč můžete hrát pouze za svůj herní účet. Je zakázáno se přihlašovat k cizím účtům...
 
Naposledy upraveno:

abraham

Znalec fóra
konec tohoto dobrodružství bylo opravdu dobrodružství , do poslední minutky jsme bojovali. Tentokrát jsme hráli na pohodu, a tak 7. místo je pro nás velký úspěch. V poslední minutce nás předběhlo společenství Arda, takže získali 6. místo, ale bylo to o malý chloupek :) - gratuluji :). Velký dík patří všem v našem společenství, kteří se posledního dne a hlavně těch posledních minutek účastnili - byly to nervičky ;)
:cool::p
 

GorGlin

Veterán
@ElfNostradamus

Svoje prohlášení nemůžu ozdrojovat, je to už dlouho a nevím kde to padlo.
Ale myslím že jsem tu někde četl, že tohle pravidlo tu je jen proto, aby mohlo inno zamítnout všechny požadavky na nápravu škod způsobenou jinou osobou ve městě.

Je jedno ke kolika účtům máš přístup, ale zkus něco chtít, že ti žena promazala město a jsi čítr co má kliku že mu nezabanovali město.
Je to tak?
Může se k tomu někdo oficiální vyjádřit?
 

Forseti

Manažer komunity
Elvenar tým
§ 3 pravidel hry zakazuje sdílení přihlašovacích údajů s jakoukoliv jinou osobou. Platí, že kdo se tohoto jednání dopustí, musí počítat s tím, že bude náležitě potrestán. Jakýkoliv jiný výklad tohoto ustanovení je čistá spekulace, kterou rozhodně nemůžeme potvrdit.
 

GorGlin

Veterán
@Forseti
moc děkuji za reakci
prosím ještě jednu otázku, jestli dovolíš
já mám město, žena má město, dcery mají město
někdy používáme jedno zařízení k přístupu
můžeme se tím dostat do problémů?
 

ElfNostradamus

Veterán
Pakliže mezi sebou nesdílíte vaše přihlašovací údaje a každý se přihlašujete výhradně ke svému účtu, tak je všechno v pořádku.
Vedu diskusi s jedním spolkem o DS , kteří nepovažuji porušování pravidel, když má hráč více měst - účtů (řekněme lidské a elfí město ) v jednom společenství a při DS tato města používají právě jenom k hraní v DS.
1.Je správná moje argumentace, že stejně dochází k porušování paragrafu 7? Tj pozvání sebe sama do hry?
2. Lze případně toto pravidlo lépe poupravit a specifikovat právě kvůli DS?
Děkuji
 
Naposledy upraveno:

Entef

Učedník
Tak diskuzi o které píše Elfnostradamus vede se mnou. Nejdříve mi psal, že si sídlíme účty, pak když zjistil, že ne, ale že někteří mají více měst, útočí s tímto. V pravidlech nikde není, že jeden hráč nemůže mít více měst (alespoň já to nikde nenašla). A k jeho bodu 2. každý si může ověřit, že všechna naše města jsou plnohodnotná, plní domluvené věci, jako turnaje, věž, města rostou, atd. Elf prostě nedokáže překousnout, že prohráli o 100 bodů. Před chvílí mě, pro změnu, obvinil, že se nás tedy týká pushing z paragrafu 7.,který jsem mu poslala a který dokazuje, že hráči mohou mít více měst ... . Už mě tohle dohadování nebaví, je to jak házet hrách na zeď. Jeden argument vyvrátíte a je tu další nesmyslný. Je to trapné. Děkuji a za sebe končím tuto debatu.
 

klapa

Mistr slova
Původně jsem se vůbec nechtěla vyjadřovat, ale už mě tak trochu nebaví číst pořád dokola od Elfa jak někdo porušuje pravidla...
Elfe, chápu tvojí touhu vyhrávat a být ve všem nejlepší, ale pokud chceš tady mávat nějakými pravidly a neustále donekonečna poukazovat, jak ten či onen je porušuje, měl by sis nejdříve zamést před svým prahem. Možná dnes se tu můžeš bít do prsou jak hraješ fair play, ale já si pamatuji dobu, kdy i ty jsi měl několik měst což není proti pravidlům, ale se všemi jsi podporoval své hlavní město, až do doby, kdy ti podpora udělala ty ty ty a musel jsi některá města smazat. Pak se z tebe najednou stal Mirek Dušín, ale to že tvé město stejně jako tvé divy stojí hlavně díky velké podpoře dnes již neexistujících účtů si jaksi zapomněl. Někteří hráči v našem společenství už také měli tu čest čelit tvým výpadkům a dokonce a to bohužel i vyhrožováním. Prosím buď už konečně chlap, sáhni si sám do svědomí a nauč se prohrávat...s kýmkoliv jiným nemám problém o pravidlech diskutovat, ale v tvém případě se mi to opravdu hodně špatně čte i když s lehký úsměvem na tváří...
 
Nahoru