• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Pomsta vyhnanců

Schoenfeld

Znalec fóra
Nejde o úmyslné upřednostnění v rámci herní architektury, ale o systémovou herní chybu, která umožňuje takové výkyvy. Například na začátku hraní 18. kapitoly byl loni obrovský hlad po palmách.
Každý výkyv systémově stěžující hraní ji činí neatraktivnější. A to je škoda.
Měla by se tam dát nějaká záplata. Objížďka. Alternativa. Chceme-li regulace.
Ostatně proč chodit daleko, když je příklad k mání doslova za humny. V reálu je tomu dnes třeba u energií.
Tato poměrně vyspělá hra má prostě svou vlastní s přibývajícími kapitolami a upgrady se měnící ekonomii. A s tou je potřeba (stejně jako v reálu) velice citlivě pracovat.

To je blázinec. Hudba totálně luxuje bloky. Výrobci palem a šutrů nemají šanci.
To není obchod, ale hotové utrpení.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Docela zajímavé.
Nevím, jestli to tady už někdo zmínil.
Docela jsem bádal nad tím, jak vlastně ti povedení kupečtí bratři kupčí s našim těžce získaným zbožím. Ono je to totiž tak, že asi někde na začátku si něco těm výtečníkům zadáte, a pak se dějou věci, které nějak moc nesledujete. Hlavně, když to padá. Něco padá.
No právě.
Teď na konci věžového honění za 72 fujtajbly jsem zjistil (Jsem takový ten šťoravý všetečka.), že přidělování je podle toho, co si zadáte.
Nerozumíte?
Zadám do výroby bloky, ihned se mi připíší. Zadám palmy, ihned se mi připíší. V té výši, co požaduji.
Takže nedostávám za to, co jsem před tím zadal, když mi kupec zezelená, ale až zase něco zadám. To jest vydám další prostedky na pořízení zboží.
Takže ti ochodní výtečníci se někde na začátku nahamounili, a teď mi "dobrosrdečně" pouští již dvakrát zaplacené zboží, se kterým se je vyslal.
Už tak je jejich zařazení ekonomicky chabé, ale toto je naprosto primitivní vrchol!
Nevěříte?
Zkuste to.
Možná se pletu.
 

GorGlin

Veterán
@Schoenfeld
Mě to nepřijde nijak složité a popsal jsi to správně.
Nejde o obchod, ale o jakousi pochybnou formu produkce.
I za předpokladu že nikdo nevyrobí ani zrnko polétavého prach, tahle partička s monopolem a neomezeným skladem dá každému kdo je živý.
V pevném kurzu a okamžitě.
Jediná šance jak se z toho vymanit je znát hráče který požadované zboží má a bude ti je posílat zpět
 

karhol

Znalec fóra
Já chápu kupce následovně:
Kupec je takový obchodník, kterého si za peníze, případně za diamanty najmu, aby za mne obchodoval (dával nabídky) na tržišti s osvíceným zbožím.
Funguje tak že:
1. zadám kupci zboží, které chci prodat a zboží které chci koupit (samozřejmě vyměnit)
2. kupec mi požadované zboží okamžitě vydá a běží na trh, kde vystaví mou nabídku
3. pokud se mu podaří zboží prodat (mou nabídku vystavenou kupcem někdo přijme), kupec se okamžitě vrací a je připraven na další obchod
4. pokud nabídku nikdo na tržišti nepřijme, kupec se automaticky vrátí po uplynutí časové lhůty, kterou má na prodej mého zboží tzn. 6hodin a opět je připraven na další obchod
5. neuskutečněné obchody (po 6hodinách) zůstávají nadále v nabídce tržiště a už nejsou označeny kloboučkem - nevím jak dlouho..
6. návrat kupce z tržiště lze zkrátit časovači nebo diamanty

A tak pořád dokola..

Jinak obchody T9 - T7 doporučuji přes noc, nebo v době omezeného přístupu, protože je prakticky jisté, že takový obchod nikdo nepřijme a budeš čekat celých 6hodin.. Takových nabídek je tržiště plné..

Tak nějak chápu funkci kupce já, jestli to je správně ale nevím..
 

GorGlin

Veterán
Ta příběhová forma má, pro mě, chybu práve v tom bodu
po šesti hodinách jde dom, ale nabídka na trhu zůstává
Pokud vím, nabídka zůstává na trhu a postupně se rozpadá do nějakého rozpadnutí.
Jiné nabídky mizí po týdnu, ale jeslti je to i tady nevím, ale podel stavu trhu bych to tak viděl
proč nejde domu hned?
Představte si, že vám šéf zadá práci a když na vás nepošle ředitele jiného, správného, podniku, máte pak 6h veget
Když to dobře dopadne, 4x za den dáš bednu do regálu a na tvůj plat se bude skládat 9000 danových poplatníků
Práva na chybu vyhrazena.
Je ten elvenar pohádkový svět.
 

Boobika

Pokročilý žák
@GorGlin snad bys nechtel 6h cekat nez kupec nic nevymeni a vezme si svou "zalohu" zpet :D
proste ma na trhu sveho poskoka co tam stoji a prodava a prvnich 6h tam dohlizi na jeho praci ;) a pak uz nema nervy a jde domu pro lepsi zakazku, kde dostane zase 9k(ilo) pomazanky a sup na trh to zase prodat a 6h zaucovat jineho poskoka, jak se pomazanka maze na chleba.
 

GorGlin

Veterán
@Boobika
A ty zaučovaní jsou orci co se nemůžou vrátit k rodinám po výstavbě dílen a pobodných budov
už to chápu
 
Naposledy upraveno:

Schoenfeld

Znalec fóra
Takže delším pozorováním jsem si potvrdil už mnou napsané.
Navíc jsem zjistil, že když poslaným kupcům doběhne pronájem, tak mi zboží, co mi dali, když mazali na trh, zůstane, a po dalším nájmu a jejich dalším vyslání mi vysolí další zboží.
No nejsou boží?
 

GorGlin

Veterán
Za mě ne, je to parta línejch, přeplacenejch pašeráků.
Tahat z kamarádů po 8k 2,5M je děsná pakárna.
Mám štěstí, že znám dost hráčů co mi pomohly ty surky získat.
Zítra začínám bourat dílny, za týdnen mám dost písní.
A to vše jen díky cechu.
Jak to dělají lidi co se rozhodli hrát hru na sebe netuším, to musí být děsný ....
 

Schoenfeld

Znalec fóra
Předchozí kapitolu jsem ve spolku hrál sám. Ale nějak jsem si poradil. Teď jsme dva, ale také na sobě nejsme nějak extra závislí. Aby to mělo nějaký efekt, tak nás asi bude muset být více, ale to pro mne bude aktuální až v nějaké druhé další kapitole za muzikou.
 

GorGlin

Veterán
My jsme čtyři s koulema, naštěstí pátý dělá granule.
Pokud by jsi potřebovala koule, nápis, máme jich moc.
 

Schoenfeld

Znalec fóra
V poklidu si tu mrskám prach a celkem mi to vyhovuje. Ale teď asi kvůli cihlám pojedu hlavně šutry.
Jinak mne trochu trápí úkolová řada s požadavkem 10 věží. Na ploše už mám 14 líhní 2 (z plánovaných 17) a do týdne je asi začnu vylepšovat.
A omezit líhně a zdržovat se s věžemi se mi tedy dvakrát nechce.
 

Lovec Krys

Legenda
Což celkem ničemu nepomůže, jelikož nejrychlejší cesta průchodu kapitolou je mít místo na 1 věž a do města nacpat tolik líhní, kolik se jich tam jen vleze a uživí, takže na nějaké další věže už stejně není místo.
Ale když si za každou cenu chcete nechat průchod kapitolou sabotovat úkoly, tak si to místo nějak najděte:)
 

Boobika

Pokročilý žák
Hele uz tak je tahle hra jen lehkla prokrastinacni klikacka, takze tyhle "klacky pod nohy" jsou jedno z mala, co to trochu ozivuje a nuti vymyslet jak to "odklikat", aby to se dalo udelat to co potrebuju pro dokonceni vyzkumy a zaroven tahle "prekazka".
 
Nahoru