• Ahoj návštěvníku! Jsi tu nový?
    Na fóru si nejprve musíš založit účet, aby ses mohl zapojovat do různých diskuzí nebo vytvářet svá vlastní témata. Registraci, která ti zabere jenom pár sekund, provedeš ZDE!

Diskuze Verze 1.97

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Tak to řazení podle času a od nejhůře hodnoceného dej jako návrh, třeba to vývojáři udělají. Já bych to sice nevyužil, ale ničemu by to nevadilo.

Co ti brání dávat ty nabídky na trh? Stále čekám na odpověď na tuto jednoduchou otázku. Pokud byly především pro členy tvého společenství, stačí dát nabídku, napsat na chat a oni si to najdou, v prohlížeči je na to i filtr. Ostatní hráči by si to také našli, kdyby to považovali za výhodné nabídky. Můžeš hrát jako do teď.

Mě jen udivuje, že když ty nabídky byly výhodné pro obě strany, proč se na trhu objevovaly prakticky jen nabídky nabízející vyšší tier a žádající nižší, opačné nabídky byly velká vzácnost a taky rychle zmizely. Podle mě už samotné fungování trhu před změnou naznačovalo, že ten kurz není dobrý a jsem rád, že se to vývojáři pokusili zlepšit. Jestli bude pokus úspěšný, ukáže čas, já jsem zatím spokojen.
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Vicky1177 Je hezké, že si protiřečíš a oháníš se nějakým bojem o spravedlnost a přitom jsi přesvědčena jaká nespravedlnost se koná díky této změně. Pokud jsi přesvědčena, že Tvoje nabídky jsou tak zázračné, pak bez ohledu na hvězdičkové ohodnocení nebudeš mít problém s odbytem.

Opět zdůrazňuji, že je nereálné nastavit reálný poměr výroby, protože díky postupu hrou se různě mění poměry velikosti MNF/ potřebných obyvatel/ nákladů vs potřeba místa na obyvatele/kultury/suroviny. Ale výsledek je, že na podobném prostoru se vyrobí podobné množství surovin.

Ve výsledku to není o spravedlnosti, ale nesmyslném hodnocení a řazení podle hvězdiček. Navíc toto není náhodná systémová změna. Je to názor/ nátlak hráčské strany dokonce i s doporučeným kurzem. Takže toto si nevycucali z prstu zničehož nic vývojáři hry, ale je to čistá zpětná vazba a akceptace názoru hráčů!
 

Vicky1177

Mistr slova
No tak fajn, nepůjdu proti proudu... :rolleyes:

@Victorious1722: Napsala jsem ti to už ve 12:20 ;)
@Fjorgyn: Nevkládej mi do klávesnice něco co jsem nenapsala, díky. Já spekuluji nad věcí, že to asi nebude tak nespravedlivé, když stačí na trh hodit 1010 dávám a 1000 chci a všichni to hned berou, protože je to "vepředu" (nemusím nikam klikat) a "se třema" (strašně výhodné, říká to systém). To spíš zase někdo příliš křičel, že musí dlouho klikat...
Trh je vždycky otázka ceny, nabídky a poptávky. Ale pokud jste v tom někdo nedělal, tahle diskuse je o ničem. A teď mě omluvte, jdu vymyslet, kam postavit nějaké budovy...
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Dám 1000 T3, chci 15000 T1, sice je to pro příjemce dost nevýhodné, ale má to 3 hvězdy a je to nahoře, tak to občas někdo vezme. To je oč tu běží, někteří se naučili takto vydělávat a teď už to tak pěkně nejde. Podle mě je změna pro většinu hráčů výhodná nebo neutrální a nelíbí se jen hráčům, kteří zneužívali chybný systém.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Victorious1722:
"...chybný systém..."
A hlásil jsi tu chybu na podpoře? Určitě ne, co? A teď si tu hraješ na pobouřeného spravedlivého...
"...zneužívali..."
Nikoliv, správné slovo je využívali. A co není zakázáno, je povoleno. Navíc to byl jediný platný systém, do kterého hráči samo zasahovat nemohou... ;)
BTW: kde tě mohu najít ve hře, abych věděla s kým tu vedu řeč? Tvůj nick hledání nezná.
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Proč hlásit něco, co všichni vědí?
Co není zakázáno je povoleno, ale nemusí být správné. Ostatně nechci trestat nikoho, kdo toho využíval (ať je po tvém), jen jsem rád, že už to není možné. A ano, do toho systému hráči zasahovat nemohou, proto to udělali vývojáři.
Svět Arendyll, nick Onono Elfenaro.
 
Tak teď zase nechápu já. Úspora místa? Jakého místa? Napadá mě úspora několika stran tržnice, jinak nic. Ad "posílené": proč asi? Kdo chce pochopit, hledá způsoby. Tahle diskuse je k ničemu, mám za to, že jsem to v 13:21 snad napsala srozumitelně...
úspora místa je v tom, že pokud jsi byla ochotná platit 4000 za 1000 tak teď ti bude stačit platit 1500 za 1000 a můžeš klidně jednu až dvě manufaktury zbořit :p
jinak, ani ze zprávy v 13:21 nechápu, proč by nový kurz měl jakkoli napadat systém posílené výroby jedné suroviny...
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@Vicky1177 začínám mít pocit, že nevíš o čem diskutuješ (spekuluješ jak sama říkáš). Tobě tedy přijde adekvátní, že někdo nabízí např. 1000 drahokamů a chce za to 15000 prken? Protože toto byla předtím 3 hvězdová nabídka. Podobnými nabídkami byl zahlcen můj trh a i hráči ze společenství byli upozorněni, že takové nabídky se budou přijímat jen v případě nutné pomoci, aby se nedivili, že jim jejich nabídky nikdo nechce vzít.

Nakonec jsem si vytvořil rutinu, že musím proklikat všechny kombinace filtrů pro stejný level zboží, abych si vyrovnával poměr surovin na skladu. Doby kdy se člověk mrknul na nabídky (10-20 stránek) a vyklikal si zajímavé obchody, tak těm již odzvonilo ;).
 

kasimir

Učedník
úspora místa je v tom, že pokud jsi byla ochotná platit 4000 za 1000 tak teď ti bude stačit platit 1500 za 1000 a můžeš klidně jednu až dvě manufaktury zbořit :p
jinak, ani ze zprávy v 13:21 nechápu, proč by nový kurz měl jakkoli napadat systém posílené výroby jedné suroviny...
úspora místa je jednoduchá - už jsem začal přesouvat T3 do skladu, nechci je zatím úplně rušit. Díky směně, která se teď bude primárně nabízet v kurzu 1:1,5 budu brát tyto nabídky a nemusím T3 vyrábět - nepotřebuji tolik kladívek a uklidím tedy taky jednu dílnu. A ano, až do doby, než směna mezi tiery v podstatě zanikne - až si to uvědomí a začnou to dělat i další.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Fjorgyn: tak to je opravdu jen tvůj pocit... ;)
Příklad, o kterém píšeš, na mysli zrovna nemám. Tak tedy znovu: nabídka se třemi hvězdami byla i ta, kterou jsem tvořila já (a majoritně pro společenstvo): 600:elixir: nabízím, 2000 :silk: požaduji (občas taky :elixir: x :crystal:). Klasická dvojhvězda byl poměr (obě varianty) 600/2400.
Takže kde jsem chtěla vydělat?
Jak už se psalo, je to nesystémový zásah do hry a na tom trvám.
Ono tady mimochodem s příchodem MTG "odzvonilo" víc věcem - kvalitním eventům, dobrým odměnám v nich, nevyužitý potenciál DS (za ty "odměny" budou hrát jen ti co se pravidelně objevují na prvních dvou stránkách žebříčku a dostanou ještě budovu, pro ostatní je honění se za 20 VB vyhozený čas a zdroje). A teď i obchod (dopoledne 105 stránek, večer už jen asi 80 a hlavně se obchoduje živoucí - asi 3/4 nabídek).
Jediná výjimka je Věž pro společenstvo, ta se povedla...
@kasimir: ona spíš pomalu mizí výměna základních surovin a obchoduje se ve většině jen živoucí. Tedy alespoň u mne.
 

DeletedUser3346

Guest
Já pořád nechápu o čem se tak hádáte mezi sebou? To že je to pozitivní pro hráče nepopírám a souhlasím že je to lepší a výhodnější. Ovšem to že je v tom jistá nespravedlivá složka je také pravda. Takže zjednodušeně nabídky t1 tříhvězdičkové poměr 1:1 stejně jako nabídky t2 poměr 1:1 a t3 poměr 1:1. A tá změna znamená stejnou směnu mezi t2 za t1 a tak podobně. Ovšem systém opravdu není fér. Bral bych kdyby třeba nabídka t3 za t1 bylo v poměru 1:2. A chyba je že poměry mezi úrovní o čem se zde debatuje je ten že vyhodnocený spravedlivý poměr je jednotný mezi všemi druhy úrovní t1 t2 t3 ať nabízíte t1 za t3 a tak různě.

Zase na druhou stranu místo hašteření se zde a dohadů napadlo někoho že se toho dá i dobře využít úplně maximálně pro každého z vás? Co takhle zhodnotit dle relikvií, bonusové výroby atd, která manufaktura z jedné struktury t1 t2 nebo t3 vám vyrábí nejvíce nebo nejvýhodněji a zbourat třeba manufaktury t1 a t3 když mi nejvíc vyrábí třeba t2?

Takže tady není jen výhoda trhu jako takového ale i výhoda ve výrobě. Takže to může ale i nemusí i ušetřit místo. ;)

Pravdu máte všichni ... je to chyba která je ale pro hráče větším přínosem než jen ve formě trhu. Využijme toho dokud to jde
 

Fjorgyn

Znalec fóra
@kasimir 1:1,5 je mezi t1-t2, t2-t3, 1:3 je mezi t1-t3. Nevím na co jsi potřeboval již předtím T3, když všichni poptávali T1/T2 zboží. Na trhu se nacházelo minimální množství obrácené nabídky hodně t1 za málo t3 a pokud to tam někdo dal tak to ihned někdo bral a i na stačíla 1/4 T3 manufaktur vs T1

Navíc se dostaneš do vývojové fázi, kdy se potřeba T3 zboží opět zvedne, díky potřeba stavět/ vyvíjet.

@Vicky1177 Tím jsi mi potvrdila, že vůbec netušíš o čem se tu mluví a co ta změna udělala a proč se zaváděla. Děkuji
 

kasimir

Učedník
@Turunen: ano, souhlasím. A už se snažím využít. Kritizuji jen to že se jedná o změnu nesystémovou, která původně nastavené poměry podle nákladů na výrobu mění, ale jen na trhu hráčů mezi sebou (v hodnocení) a nikde jinde.
@Fjorgyn: tak nevím, jestli to je vtip ten dotaz, na co jsem potřeboval T3. Nebo myslíš, že vyrábím jen pro trh?? Já jsme naopak měl v trhu skoro pořád jen nabídky T3 za T2 nebo T1, ale v původním poměru podle nákladů bylo z pohledu času na výrobu jednoduší si to vyrobit. Teď je jednoduší to koupit, protože na to nepotřebuji tolik kladívek (o mince nejde).
 
Naposledy upraveno:

Fjorgyn

Znalec fóra
@Turunen již od technologického odemčení zvyšování výroby relikviemi pro konkrétní surovinu je naprosto zřejmé, že se zvyšujícím se bonusem má smysl vyrábět jen tuto bonusovou surovinu a tu měnit za ostatní suroviny, které nemá člověk bonusové. O tom to je ;)
 
A teď i obchod (dopoledne 105 stránek, večer už jen asi 80 a hlavně se obchoduje živoucí - asi 3/4 nabídek).
tolik? Já jsem na kraji mapy, nabídek mám běžně 20-40 stran a z toho víc, než polovina je buď směšně nízká (začínající hráči - stejně jim to sbírám, ale nemá to pro mě efekt) a nebo právě 15.000 železa za 1.000 drahoušů.
Taky jsem se tomu přizpůsobil, přistavěl T1 a T2, jenže ve výsledku těch nabídek je sice hodně, ale mou poptávku to stejně neuspokojuje, i když to posbírám všechno.

Upřímně doufám, že díky tomu, že tyhle nabídky pomalu zmizí, dodá to odvahu a chuť obchodovat těm, kteří byli podobnými vykuky a zahlcovači trhu znechuceni.

Se živoucím teprve začínám, nicméně už teď vidím, že tam se bez pomoci společenství neobejdu, protože tady kolem mě je ten trh totálně mrtvý.

Turunen: co to zase blábolíš. Každý hráč má všechny své bonusovky brzo na maximum, tak jaké vybírání, kde je bonus největší? Vždyť stačí snad jen 700 relikvií nebo kolik. Od cca IV. nebo V. kapitoly to máš na max snad i kdybys nechtěl
 

Onono Elfenaro

Pokročilý žák
Fjorgyn: Dovolím si tě opravit, poměr mezi T3 a T1 je 1:2,25 (1,5×1,5). To je mimochodem dost blízko tomu, co psal Turunen, že by chtěl, ale asi mu vadí těch 0,25 navíc.
 

Vicky1177

Mistr slova
@Fjorgyn: Ano o tom to je. Máš bonus za suroviny a vyrobíš jich víc.

"že vůbec netušíš o čem se tu mluví a co ta změna udělala a proč se zaváděla"

Tak prosím, můžeš mi to laskavě objasnit, hezky po lopatě, jako pro člověka ducha mdlého? To je furt řečí, že "nechápeš, nevidíš, netušíš," etc ad nauseam. Ráda se nechám poučit (a třeba i další, co to tady čtou, kdoví). Děkuji.
 

kasimir

Učedník
Upřímně doufám, že díky tomu, že tyhle nabídky pomalu zmizí, dodá to odvahu a chuť obchodovat těm, kteří byli podobnými vykuky a zahlcovači trhu znechuceni.
co se zahlcovačů trhu týká, narážím spíš na to, že někdo nabídne po 1 kusu zboží pět stránek (a klidně T3 za T1 - 1 kus za 3 kusy).
Snad by bylo možné - a to je na programátory - zavést nějakou minimální hranici, pod kterou nepůjde zboží do trhu zadat. Třeba aspoň 10 ks, to je dost málo i pro začátečníky.
 
Nahoru